x

Waymo bude spolupracovat s Lyftem. Budou jejich robotaxíky konkurovat Uberu?

15.  5.  2017 | Jakub Čížek | 2

Komunitní Taxi Lift uzavřelo podle zahraničních médií partnerství se společností Waymo. To budí emoce hned z několika důvodů. Tím prvním je samozřejmě otázka, co má být cílem svazku – autonomní taxi? No a tím druhým pak skutečnost, že je Waymo aktuálně ve při s přímým a poněkud známějším konkurentem Lyftu – Uberem.

Chcete autonomní auto Googlu? Přestěhujte se do Arizony. Právě tam začíná největší veřejný test historie Chcete autonomní auto Googlu? Přestěhujte se do Arizony. Právě tam začíná největší veřejný test historie

Zatímco Waymo na začátku roku spustilo veřejné testování svých autonomních vozů ve Phoenixu, takže některý z minivanů Chrystler Pacifica tam sveze třeba do kina i nejednu rodinu, Lyft tehdy oznámil spolupráci s GM na vývoji tisíců bezpilotních Chevy Bolt.

Waymo by tedy tomuto svazku mohlo dodat právě onu kýženou autonomní technologii. GM by se postaralo o vozy, Lyft o komerční službu. Právě tento způsob komercializace nastiňuje, jak bude možná Alphabet se svou technologií nakládat v praxi. Možná opravdu nesní o svém vlastním autonomním voze jako Tesla a tradiční automobilky, ale podobně jako v případě Androidu chce být pouze dodavatelem technologie – té nejdůležitější.

To vše je ale teprve budoucnost, komerční provoz autonomních vozů totiž budou muset nejprve schválit úřady, což je běh ještě na hodně dlouhou trať.

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Google, Technologie, Byznys, Umělá inteligence, Android, Automobily, Uber, Lyft, Alphabet, Waymo, Trať, Autonomní taxi, Phoenix, Android Auto, Tesla, Autonomní vůz, Veřejný test, Autonomní technologie, Komerční provoz, Dlouhá historie, Komunitní taxi, Veřejné testování, Vůz, Zahraniční médium, Dlouhá trať
Sdílet článek
Další mobilní weby