Vtipálek obešel ochranu pirátského streamování zápasů na Twitch.tv. Předstíral, že je hraje

7.  12.  2017 | Karel Javůrek | 5

Twitch.tv je nejpopulárnější streamovací platformou, kde převažuje streamování počítačových a konzolových her. Streameři jsou obvykle na obrazovce vidět, což je pro diváky mnohem osobnější. Na Twitchi ale pochopitelně nelze streamovat cizí licencovaný obsah, obzvláště to pak platí u ultimátních zápasů UFC, které se dokonce platí zcela samostatně (Pay-per-View) a nejsou tak běžné jako klasické sportovní kanály. Jenže co takhle z pirátského přenosu na oko udělat hru?

Twitch nyní umožňuje darovat měsíční přihlášení ke kanálu Twitch nyní umožňuje darovat měsíční přihlášení ke kanálu

Platformy už mají řadu automatizovaných i manuálních ochran, které zabraňují streamování pirátského obsahu. Ale protože existuje i hra UFC, která má poměrně realistickou grafiku, rozhodl se fanoušek AJ Lester „ochranu obejít“ a ke streamování reálného obrazu zápasu z UFC 218 dosadil i sebe, jako kdyby hrál on sám.

Divadlo dostal na takovou úroveň, že se sluchátky s mikrofonem na hlavě předstíral i urputné mačkání tlačítek na ovladači, včetně vykřikování a zklamaných povzdechů, když se „mu“ zrovna nedařilo.

Takový celkové obraz a zvuk jistě automatické i případné rychlé manuální kontroly zmátl. Záznam tohoto virálního streamu už byl stažen, ale dle vyjádření zatím autor nedostal žádné oznámení ani nedošlo k zablokování kanálu. To by ale mohla být jen otázka času a pokuta by mohla být pěkně vysoká.

Umělá inteligence a streamování videa:

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Umělá inteligence, Zajímavosti, Bulvár a vtípky, Hry, Twitch, Streamování, Celkový obraz, Kanál, Ochrana, Pirátské streamování, Pirátský obsah, Vtipálek, Počítačová hra, Platforma, Obsah, Reálný obraz
Sdílet článek
Další mobilní weby