x

Velká rána pro piráty. Warezová dvojka ExtraTorrent ze dne na den skončila

Přidat příspěvek Zpět na článek

dolph1888, 19. 5. 2017, 09:19

Stručně, něco takového nemůže skutečného piráta nikdy ohrozit. Když např. mně selže disk a přijdu o několik TB dat, která nemám nikde zálohována (proč taky), mohu je obratem začít stahovat z netu. Soukromým torrentem přímo z disků kamarádů (s ještě větší kapacitou, řády PB), mohu přímo na jejich privátní cloudy, v podstatě klasické stažení. Kdyby ani to nešlo a spadla síť, vezmu šuplík, vyhledám adresu nejbližšího z nich a chybějící data doplním u něj*. > Mluvím pochopitelně o multimédiích, tedy jejich použití pro soukromé účely bez šíření na internetu, pokud vím stále bez postihu** v ČR. Warez jako takový budu já už vždy chápat ve spojení se SW, který nepodporuji. * Případ kdy jdou DarmožroutiVelkéhoDržgrešle (DVD) total v háji, protože přes net, žádnou komunikaci nezjistí. ** Kdyby se něco takového trestným stalo (možné je vše, zakazuje se již kde co jako v 50 letech za komunistů, snad budou i milice hlídající, aby kuřák nestál před hospodou :-O ), pak zn. "šuplík".

Odpovědět

Milan Král, 19. 5. 2017, 12:11

Je třeba rozlišovat dvě věci a to trestnost a nelegálnost. Těžko tě někdo odsoudí třeba na doživotí za to, že jsi vytvořil kopii dvd pro kamaráda, ale na druhou stranu je to nelegální a třeba ti hrozí ne trestněprávní stíhání, ale občanskoprávní spor. Na warez mám jiný názor než ty. Podle mě je to právě naopak. Podle mě jsou warezem především multimedia. Software ani tak ne, tedy pokud třeba se jedná o instalačky, které sám výrobce dává volně k dispozici, případně keygeny, cracky a podobně, které neobsahují modifikované části z komerčního software.

Odpovědět

dolph1888, 19. 5. 2017, 18:17

Rozlišuji je velmi dobře a jsem tedy za současné zákony rád. Pokud se v tomto ohledu situace změní, pak se přizpůsobím, ale odolám. Ohledně warezu je zvyk železná košile, warezu se vždy říkalo nelegálnímu šíření SW zůstanu u toho i přes protesty a snahu jistých nenažraných individuí, které by rádi prodávali své kopie, kopií jiných kopií. > Kopie filmu prostě není a pro mě nikdy nebude WAREZ, to je můj názor a mám na něj právo.

Odpovědět

zogoth, 19. 5. 2017, 12:12

Kdybys nebyl blb s nutkavou potřebou se vyjadřovat o věcech kterým nerozumíš a nepletl si zákon se záchodem, tak bys možná znal klauzuli v zákoně o masovém měřítku.

Odpovědět

dolph1888, 19. 5. 2017, 18:21

Masové znám kuličky ne měřítko :-) , nemusíš mít péči, kdo umí, umí, kdo ne toho lapnou. Já se o činnostech, které v tomto ohledu dělám radil s advokátem (autorské právo), neměl námitek. Řekl jasně, zcela košér to není, ale stíhat tě za to nikdo nebude (je to kámoš ze školy, tykáme si). > Jo vidíš, kdybych nereagoval na co chci (to právo mi snad nebudeš brát, či ano?), pak na koho by jsi reagoval svými nejapnými nadávkami ty, bIbe*? * Učím se rychle a údery vracím 2x. ;-)

Odpovědět

Jan Holík, 19. 5. 2017, 09:55

Včera jsem o tom zveřejnil video: https://youtu.be/TxjuQNsI ...

Zajímalo by mě jak to bude vypadat na české scéně, protože zdejší trackery vypadají v klidu.

Odpovědět

Adam Vágner, 19. 5. 2017, 10:22

To už terazky pro změnu spamují diskuze youtubeři?

Odpovědět

Čeněk Procházka, 19. 5. 2017, 11:26

No a nikoho to nezajímá.. 75 shlédnutí, LOL.:-D

Odpovědět

Jan Holík, 19. 5. 2017, 13:38

Pro mě to má smysl i kdyby to zajímalo jenom jednoho člověka a jsem rád, že ho to zajímá.

Původně jsem totiž videa natáčel jenom pro pár známých a posílal jim to přes Viber nebo Messenger a taky mi to za to stálo. Takhle se může podívat víc lidí, i když dělat něco veřejně je těžší než když děláte něco, kde víte, že to uvidí jen pár známých.

Takže jestli se chcete posmívat, můžete spíš něčemu relevantnímu - třeba tomu, že tam mám hodně přeřeků, málo plynulosti a hodně slovní vaty. Ovšem i to plánuji zlepšit.

Dělám to, protože mě to baví a nemám zájem se pouštět do hádek nebo srovnávání. Ostatní zásadně nehodnotím, protože oni zase dělají to, co baví je nebo co z nějakého důvodu dělat chtějí.

Odpovědět

Čeněk Procházka, 19. 5. 2017, 13:49

Tak dlouhej elaborát.. To číst nebudu...:-D

Mně stačí, že je to sračka bez úrovně, to je vše.

Odpovědět

Čeněk Procházka, 19. 5. 2017, 10:09

Piratum je to naprosto fuk, vzdyt to pro ne znamena jen 5 sekundove zdrzeni nez si najdou jiny tracker. :D

Odpovědět

Pety, 19. 5. 2017, 10:19

Skončil jeden tracker, do pár týdnů vyroste několik nových. Jak prosté, milý Watsone.

Odpovědět

dpcstb, 19. 5. 2017, 10:25

nezda sa mi zeby si mal pravdu.

Odpovědět

Jan Holík, 19. 5. 2017, 10:38

Ano, trackerů je hodně a vznikat mohou další. Ovšem tady to vypadá, že autorské svazy našly nějakou "BFG" na provozovatele trackerů a zajímalo by mě čím je takhle silně drtí?

Provozovatelé trackerů z toho mají evidentně respekt a ne legaraci jako dřív, protože to byl KickAss, Torrentz.eu a teď ExtraTorrent.

Přitom v minulosti, když došlo k zavření nějakého warez webu, tak to dělaly státní orgány - dnes to dělají "dobrovolně" sami provozovatelé a dokonce i mlčí o konkrétních důvodech, tedy tlak musí být opravdu velký a nejspíš je tam i požadavek na mlčenlivost také pod významnou sankcí.

Odpovědět

Michal Motyčka, 19. 5. 2017, 14:32

Jasne, tatdy spis zamrzi, ze skoncily i mirrory, tedy by melo jit o kompletni vymazani databaze. Novy torrenty najde clovek vzdycky, ale ty starsi timhle prisly o podstatnou cast peers

Odpovědět

Ellendway, 19. 5. 2017, 10:52

Veřejné trackery mě netrápí, stejně je tam jen balast. Zlaté soukromé trackery jako scc, iptorrents a jim podobní.

Odpovědět

demnerdz, 20. 5. 2017, 11:08

Nerekl bych, kdyz se vetsina prebira prave z tech PT.

Odpovědět

František Staněk, 19. 5. 2017, 11:02

Obrovská rána pro piráty! Warezová dvojka skončila!!!

To byl po ránu šok! Rychle jsem zkontroloval všechny irc kanály a ftp a všechno jede. I jednička, i dvojka, i trojka, i dvacítka, i všechno. Petabajty dat stále na svém místě.

Pak jsem si přečetl víc než jen titulek a uklidnil se. Ono je to o nějakých torrentech, pro veřejnost. To ale není žádný warez.

Možná bych měl žalovat Živě kvůli šíření poplašné zprávy!

Odpovědět

zogoth, 19. 5. 2017, 12:15

Ani v dobách kdy jsem měl přístup na mašiny scény jsem neměl potřebu honit si oběma rukama.

Odpovědět

Milan Král, 19. 5. 2017, 12:18

Podle mě je opravdový warez něco, co se sdílí se všema a to volně a má k tomu kdokoliv přístup. To, jestli si s kamarádem posíláte avíčka, nebo něco podobnýho, tak to je malé šolíchání, velké šolíchání je to třeba pokud je něco jako privátní czt. Opravdový warez je ale něco volného a krásného. Jo a kdybys pobral aspoň trošku rozumu, tak bys věděl, že těmi piráty je myšlen globální hloupý dav, ne individuální bytost, pro tu nebude nikdy problém si najít co chce.

Odpovědět

dpcstb, 19. 5. 2017, 12:23

to co si vymienaju nejaki buzici ci pedaci nikoho nezaujima.

Odpovědět

demnerdz, 19. 5. 2017, 15:38

Tak to je dobre, ze se nam s tim tady nechlubis.

Odpovědět

testtest, 19. 5. 2017, 12:18

Chyba v clanku - Takto vypadal ExtraTorrent ještě na počátku týdne, a screenshot je z trackeru piratebay nie ET.

Odpovědět

Sal3m, 19. 5. 2017, 16:34

vzpomínám se když se to stalo prvně někomu velkému to byla Mininova, od té doby jich vzniklo několik dalších a zátoka furt jede.

Odpovědět

Další mobilní weby