x

Tak tohle jsme nečekali, do Windows Store zamíří iTunes

12.  5.  2017 | Stanislav Janů | 28

Aby byl nedávno představený Windows 10 S pro uživatele alespoň trochu zajímavý, je potřeba zaplnit Windows Store známými aplikacemi. A pomoc přichází i ze strany, od níž bychom to tak úplně nečekali – Apple totiž do integrovaného obchodu ve Windows 10 dodá iTunes – aplikaci pro správu multimédií, hudební přehrávač s podporou Apple Music a v neposlední řadě nástroj pro synchronizaci iOS zařízení.

ituneswindowsstore.jpg
iTunes přichází do Windows Store, oznámil Microsoft na Twitteru

Novinku oznámil Microsoft na právě probíhající vývojářské konferenci Build 2017 s tím, že aplikace má do Windows Store dorazit koncem tohoto roku. V obchodě Microsoftu stále chybí některá z velkých streamovacích platforem – nenajdeme zde Spotify ani Deezer. U nich je však možné používat webové rozhraní, což ale není neplatí u iTunes.

U Applu budeme nakupovat za koruny… alespoň tedy knihy U Applu budeme nakupovat za koruny… alespoň tedy knihy

Podle webu The Verge je právě iTunes jednou z nejvyhledávanějších aplikací na Windows Store. Zároveň ale nevíme, v jaké podobě iTunes do Windows Store dorazí – zda se bude jednat o převedenou aktuální verzi s drobnými změnami, nebo půjde o novou variantu, která by více přiblížila funkčnosti iTunes na macOS.

Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol

Další článek »

Diskuze
28 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Apple, Windows 10, Hudba, filmy, seriály, iTunes, Apple Music, Webové rozhraní, IT
Sdílet článek
Další mobilní weby