x

Tak tohle jsme nečekali, do Windows Store zamíří iTunes

12.  5.  2017 | Stanislav Janů | 28

Aby byl nedávno představený Windows 10 S pro uživatele alespoň trochu zajímavý, je potřeba zaplnit Windows Store známými aplikacemi. A pomoc přichází i ze strany, od níž bychom to tak úplně nečekali – Apple totiž do integrovaného obchodu ve Windows 10 dodá iTunes – aplikaci pro správu multimédií, hudební přehrávač s podporou Apple Music a v neposlední řadě nástroj pro synchronizaci iOS zařízení.

ituneswindowsstore.jpg
iTunes přichází do Windows Store, oznámil Microsoft na Twitteru

Novinku oznámil Microsoft na právě probíhající vývojářské konferenci Build 2017 s tím, že aplikace má do Windows Store dorazit koncem tohoto roku. V obchodě Microsoftu stále chybí některá z velkých streamovacích platforem – nenajdeme zde Spotify ani Deezer. U nich je však možné používat webové rozhraní, což ale není neplatí u iTunes.

U Applu budeme nakupovat za koruny… alespoň tedy knihy U Applu budeme nakupovat za koruny… alespoň tedy knihy

Podle webu The Verge je právě iTunes jednou z nejvyhledávanějších aplikací na Windows Store. Zároveň ale nevíme, v jaké podobě iTunes do Windows Store dorazí – zda se bude jednat o převedenou aktuální verzi s drobnými změnami, nebo půjde o novou variantu, která by více přiblížila funkčnosti iTunes na macOS.

Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol

Další článek »

Diskuze
28 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Apple, Windows, Windows 10, Hudba, filmy, seriály, Deezer, Twitter, Spotify, Microsoft Store, iTunes, Apple Music, Webové rozhraní, Sto, Aplikace, ITU, Známá aplikace, The Verge, Nová varianta, Drobná změna, IT, Integrovaný obchod, Hudební přehrávač
Sdílet článek
Další mobilní weby