Spotify z druhé strany: Umělci mohou sledovat v reálném čase, jak se jejich hudba poslouchá

13.  10.  2017 | Markéta Mikešová

Když jste umělcem vystavujícím svou hudbu na Spotify, to, co vás nejvíce zajímá, je jak se vašim výtvorům daří. Služba to ví a představila novou aplikaci Spotify for Artist určenou výhradně umělcům, která nabídne veškerá data o jejich výtvorech. A zvládne to i v reálném čase.

Jste jen „jakohifista“, nebo bezztrátovou kvalitu hudby opravdu poznáte? Zkuste tento test Jste jen „jakohifista“, nebo bezztrátovou kvalitu hudby opravdu poznáte? Zkuste tento test

Spotify for Artist je v podstatě mobilní verzí webové nástěnky pro zpěváky a kapely, která zažila na začátku letošního roku beta testování. Spotify v té době zjistilo, že umělci nejvíce žádali, aby byla mobilní, a tak ji přetvořilo do samostatné aplikace.

Umělci tak nyní můžou na mobilu upravovat svůj profil, ale hlavně získat nejaktuálnější data o chování své muziky. Hned jak člověk zveřejní novou píseň nebo album, aplikace začne ukazovat, jak se mu daří, kolik lidí ho poslouchá, zda poslouchají opakovaně apod.

Tato data jsou tvůrce naprosto kritická. A hlavně v momentech po zveřejnění díla. Na jejich základě mohou například zvýšit propagační snahy nebo je umístit na určité playlisty a tím jim pomoci. Aplikace také poskytuje informace o demografických atributech posluchačů jako je věk, pohlaví, bydliště, co běžně poslouchají a jak často.

Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol Spotify a Deezer si stěžují. App Store a Google Play mají podle nich monopol

Umělci tak mohou zjistit konkrétní lidi, kteří nejvíce poslouchají jejich muziku a oslovit je se speciálními nabídkami, například levnějšími lístky na koncert. Tomuto projektu oslovování fanoušků Spotify říká Fan First a aplikace jej výrazně zjednodušuje.

Spotify for Artist je aktuálně dostupný jen na iOS, na Android přijde „brzy“ bez bližší specifikace konkrétního termínu. Spotify slibuje, že aktuální verze je jen začátek, aplikace by toho měla postupně zvládat daleko více.

Jestli ještě neposloucháte hudbu ze streamu, jste out:

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Mobilní aplikace, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Android, Umělec, Atribut, Zpěvák, Nová aplikace, Samostatná aplikace, Letošní rok, Data, Artist, Reálný čas, Speciální nabídka, Muzika, Mobilní verze, Výtvor, Druhá strana, Nová píseň, Aplikace, Reál, Hudba, Blízká specifikace
Sdílet článek
Další mobilní weby