Spotify vypne přehrávání těm, kteří blokují reklamu v bezplatné verzi

14.  3.  2018 | Vladislav Kluska | 21

Spotify nabíjí jak placené Premium účty, tak i verzi zdarma. Ta je ale omezena funkčně a v aplikaci se ukazují a při poslechu přehrávají reklamy. To se některým uživatelům nelíbí a místo předplacení služby sahají po upravených aplikacích, které hrají zdarma bez reklamy. Na ně si teď ale služba došlápla a hrozí postihem v případě dalšího používání podobných aplikací, respektive úprav výchozí aplikace.

Spotify chystá vlastní hardware, pravděpodobně vyvíjí reproduktor Spotify chystá vlastní hardware, pravděpodobně vyvíjí reproduktor

Celosvětově se Spotify podařilo nasbírat na 159 milionu uživatelů, platících je ale podle oficiálních statistik pouze 71 milionů. Stále tu je více jak polovina, ze které má pouze malé zisky v rámci reklamy. Snaha tak vyřadit ty, kteří získávají výhod prémiových účtů podvodem, je pochopitelná – firma stále není v kladných číslech, i když počet předplatitelů stále roste.

spotify-pirates.png
E-mail od Spotify upozorňující na nutnost používání oficiálních aplikací. (TorrentFreak)

Jak velké je procento lidí, kteří modifikované verze aplikací používají, není známé, Spotify ale již zřejmě došla trpělivost. Prozatím nedochází k žádným drastickým krokům či dokonce mazání účtů, dotčení uživatelé jsou pouze vyzvání k instalaci oficiální aplikace skrze patřičné obchody dle dané platformy. Vyhrazuje si však právo na možnost blokování účtu v budoucnu, pokud by podobnou aktivitu odhalili opakovaně.

Další článek »

Diskuze
21 příspěvků
Témata článku: Mobilní aplikace, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Reklama, Pirátství, Warez, Podobná aktivita, Drastický krok, Používání, Podobná aplikace, Malý zisk, Aplikace, Kladné číslo, Verze, Oficiální aplikace, Premium účet, Modifikovaná verze, Prémiový účet, Oficiální statistika, Přehrávání, Výchozí aplikace, Bezplatná verze, Dotčený uživatel, Uživatelé
Sdílet článek
Další mobilní weby