x

Skupiny na Facebooku se stávají hlavním dějištěm všeho. Dostávají nové funkce a design

13.  2.  2018 | Vladislav Kluska | 1

Facebook se v poslední době snaží co nejvíce vylepšovat skupiny, které získávají na popularitě i mezi uživateli. Příspěvky v nich totiž nejsou filtrované a mohou být pouze pro pozvané, je tedy velmi snadné se uzamknout v názorově stejné skupině lidí a nebýt tak rušen cizími názory. Nově tak sociální síť přidává možnost volby barvy pro skupinu, přidání pravidel a další nástroje pro administrátory.

Facebook testuje Downvote, vzdálenou alternativu k tlačítku Nelíbí se mi Facebook testuje Downvote, vzdálenou alternativu k tlačítku Nelíbí se mi

Možnost přidání barvy funguje stejně jako v rámci Messengeru, kdy se vám obarví záhlaví v rámci mobilní aplikace. Změnu mohou provést pouze administrátoři, obarvené záhlaví pak každý uživatel. Velkého zjednodušení se dočkalo celé nastavení pro administrátory, kteří vše naleznou na jednom místě, podobně jako u stránek.

Nově bude také možné připnout až deset příspěvků na horní pozici místo aktuálního jednoho. S tím souvisí i novinka v podobě group announcements, kdy příspěvky od administrátoru budou zobrazovány prioritně.

Od počátku skupin na Facebooku k nim patří i pravidla přidávání příspěvků pro členy, tedy takové shrnutí, jak se chovat, co přidávat a čeho se vyvarovat. Doposud je bylo nutné vypisovat jako připnutý příspěvek či v rámci popisku, nyní ale získají samostatnou záložku přímo ve skupině.

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Mobilní aplikace, Design, Velké zjednodušení, Poslední doba, Přidání, Messenger, Samostatná záložka, Příspěvek, Celé nastavení, Dějiště, Sociální síť, Administrátor, Stejná skupina, Nová funkce, Horní pozice, Záhlaví
Sdílet článek
Další mobilní weby