Selfie s ohroženým zvířetem? Zamyslete se nad tím, varuje nově Instagram

6.  12.  2017 | Markéta Mikešová | 8
Selfie s ohroženým zvířetem? Zamyslete se nad tím, varuje nově Instagram

Instagram je asi jedna z posledních služeb, u které by člověk čekal, že bude investovat do ochrany zvířat a osvěty mezi uživateli, ale přece jen, stalo se. Jak zjistil kanál National Geographic, síť nyní při užití určitých hashtagů jako #koalaselfie uživateli zobrazí upozornění, že se jedná o choulostivá a ohrožená zvířata, a fotit se s nimi není nejlepší nápad.

Instagram chce zatraktivnit živá vysílání, filtry i masky fungují v přímém přenosu Instagram chce zatraktivnit živá vysílání, filtry i masky fungují v přímém přenosu

Možná jste zaznamenali jak proběhla médii zpráva, že skupina mladistvých vytáhla v Argentině z moře mladého delfína a posílala si ho mezi sebou kvůli selfie tak dlouho, až se přehřál a zemřel. Nebo podobný incident ze zoo v Číně, kde se návštěvníci tak dlouho fotili s dvěma pávy, až v důsledku stresu zahynuli.

Tyto a další incidenty jsou příkladem, kam až honba za dokonalým selfie může zajít. Při prohledávání nejrůznějších hastagů na Instagramu zjistíte, že zvířecí fotky jsou extrémně oblíbené a lidé se neostýchají fotit se i s ohroženými druhy.

Instagram nyní dává více možností, jak kontrolovat komentáře u příspěvků Instagram nyní dává více možností, jak kontrolovat komentáře u příspěvků

Důsledkem toho je, že Instagram se rozhodl zakročit. Ne, nebude podobné fotky mazat, ale uživatele se bude snažit poučit, že to co dělá možná není správné. Pokud tedy někdo inkriminovaný hashtag napíše nebo vyhledá, zobrazí se mu varovná zpráva. Ubližování zvířat v klasickém slova smyslu samozřejmě na službě stále zůstává zakázané.

Seznam hasgtagů Instagram projednal přímo se Světovým fondem na ochranu zvířat (WWF), organizací TRAFFIC a World Animal Protection.

24740753_10210577693574272_1919683785_n.jpg
Takové upozornění vyskočí na Instagramu pod hashtagem #koalaselfie

Novinka se teprve rozjíždí, takže ne všechny hasgtagy, které upozornění budou dávat, již dávají. Zpráva na vás aktuálně vyskočí například u #koalaselfie, #slothselfie nebo #monkeyselfie, u #doplhinselfie ne.

Jak píše National Geographic, Instagram ke kroku přistoupil kvůli vyšetřování World Animal Protection, který zjistil, že právě selfie jsou jedním z důvodů častého týrání zvířat v Amazonské pralese.

Slavný fotograf Jan Šibík ukazuje, jak využít selfie tyč:

Další článek »

Diskuze
8 příspěvků
Témata článku: Sociální sítě, Instagram, Čína, Selfies, Ohrožený druh, Uživatelé, Hashtag, Zvíře, Nejlepší nápad, Traffic, Selfie, Upozornění, Podobný incident, National Geographic, Poslední služba, Varovná zpráva, Fond, Argentina, WWF, Užití
Sdílet článek
Další mobilní weby