x

Samsung konečně opravil své matoucí emoji a přidal hovínku úsměv

13.  2.  2018 | Vladislav Kluska | 11

Samsung je známý tím, že má svou vlastní sadu emoji, která je poněkud svérázná a některé konkrétní emoce a předměty vykládá zcela jinak, než by mělo být. Nejde teď třeba o barvičky a směr pohledu postaviček, ale jejich výraz. Nyní to ale vypadá, že Samsung si dlouhodobou chybu uvědomil a představil novou sadu, která většinu prohřešků opravuje.

Emoji 11.0 mají finální podobu. Přibudou zrzci, superpadouši, pirátská vlajka, lama a spousta dalších Emoji 11.0 mají finální podobu. Přibudou zrzci, superpadouši, pirátská vlajka, lama a spousta dalších

Mezi nejznámější patřily rozhodně cookies, které místo klasických kulatých sušenek na telefonech od Samsungu vypadaly jako slané čtvercové krekry, či oči v sloup vypadající spíše jako zvědavý obličej.

Samsung-Experience-9-0-Emojipedia-Comparison-Rolling-Eyes-1.jpg
Oči v sloup v podání Samsungu vyjadřovaly zcela jinou emoci.

Při používání takto rozdílných emoji mohlo snadno dojít k nedorozumění, na ostatních platformách se totiž zobrazily tak, jak měly. Své o tom může povědět například známá herečka Jessica Chastain, která právě jeden z dotyčných emotikonů použila ve svém tweetu. Nová sada vychází společně s rozhraním Samsung Experience 9.0.

Problémy s emoji měl i Google, musel opravovat pivo a hamburger:

Zdroj: Emojipedia

Další článek »

Diskuze
11 příspěvků
Témata článku: Google, Bulvár a vtípky, Emoji, Samsung, Unicode, Sloup, Úsměv, Známá herečka, Sada, Nová sada, Emoce, Ostatní platforma
Sdílet článek
Další mobilní weby