x

Rozpitvaný Homepod: takto vypadá první samostatný reproduktor Applu zevnitř

14.  2.  2018 | Stanislav Janů | 13

Rozborky iPhonů či Macbooků už jsou poměrně nudné, většinu z použitých komponent dobře známe a při jejich umístění do útrob zařízení toho Apple moc nového nevymýšlí. To se ale nedá tvrdit o zbrusu novém reproduktoru Homepod. Ten nyní rozebrali na pitvacím webu iFixit a odhalili, co se v něm ukrývá.

Rbb1qGdRGXlWWt4V.jpeg
Kompletní vnitřnosti reproduktoru Homepod (foto: iFixit)

Většina elektroniky je umístěna pod horním krytem, který je přilepen řádnou vrstvou lepidla. Ta si proto vyžádala nahřání a poté násilné odtržení. Kryt je zároveň difusérem pro světlo z LED diod, které signalizují pracující asistentku Siri. Tím iFixit definitivně vyvrátil spekulace o tom, že Homepod obsahuje OLED displej, který v budoucnu nabídne zobrazování běžné grafiky jako jsou ikony. To se rozhodně nestane, magické vlny jsou tvořeny jen vhodně rozptýleným světlem z devatenácti RGB diod.

První recenze chytrého reproduktoru HomePod od Applu jsou venku. Vypadá to na velký průšvih První recenze chytrého reproduktoru HomePod od Applu jsou venku. Vypadá to na velký průšvih

Pod nimi se ukrývá hlavní část elektroniky, tedy čipset Apple A8 společně s operační pamětí s kapacitou 1 GB. Pro samotný systém a případně hudební cache je určena paměť s kapacitou 16 GB. Do reproduktoru se tak dostalo stejně velké úložiště, jako Apple ještě předloni montoval do prodávaných iPhonů.

gaWWS3QHMnFVomGT.jpeg
Tajemství magických vln Siri ohaleno - tvoří je pouze devatenáct RGB diod a difusér (foto: iFixit)

Mnohem složitější operaci si potom vyžádal přístup k samotnému basovému reproduktoru, stejně jako k sedmi menším měničům pro vyšší frekvenční rozsah. Každý z nich je vybaven vlastním zesilovačem. Uprostřed se rovněž nachází napájecí zdroj.

Apple chce zaujmout audiofily, nový reproduktor Homepod bude podporovat bezztrátový FLAC Apple chce zaujmout audiofily, nový reproduktor Homepod bude podporovat bezztrátový FLAC

I kvůli tomu, že byla při pitvě použita pilka, horkovzdušná pistole a skalpel pro rozříznutí textilního potahu, obdržel Homepod skóre opravitelnosti 1/10. Jakýkoliv domácí zásah je tak prakticky vyloučen.

Další článek »

Diskuze
13 příspěvků
Témata článku: Apple, Hudba, filmy, seriály, iPhone, MacBook, Homepod, Napájecí zdroj, Velké úložiště, Nový reproduktor, Reproduktor, Led dioda, Kryt, Horní kryt, Operační paměť, Použitá komponenta, Hlavní část, Displej OLED
Sdílet článek
Další mobilní weby