x

Radeon Vega Frontier Edition: nová výpočetní grafická karta od AMD nabídne 12,5 TFLOPS a 16 GB rychlé paměti

17.  5.  2017 | Karel Javůrek | 2

Nvidia na letošním GTC představila spoustu nových produktů pro akceleraci umělé inteligence a strojového učení, vše založené na nové výpočetní grafické kartě Tesla V100. AMD ale úplně nespí a představilo alespoň výpočetní kartu.

Nvidia představila obří čip GV100. Bude pohánět neuronové sítě Nvidia představila obří čip GV100. Bude pohánět neuronové sítě

AMD Radeon Vega Frontier Edition je výpočetní grafická karta, která nabídne výkon 25 TFLOPS v SP (FP16) a 12,5 TFLOPS v FP32. Pro porovnání – Tesla V100 se chlubí 15 TFLOPS v FP32, nehledě na speciální jádra Tensor s výkonem až 120 TFLOPS.

vega3.jpeg
AMD Radeon Vega Frontier Edition ve verzi s vodním chlazením

Pro zpracování větších operací, které jsou v oblasti trénování neuronových sítí důležité, je karta vybavená i velkou a rychlou pamětí – konkrétně 16 GB HBM2 (HBC). Karta bude vyžadovat dvojici externích osmipinových PCI Express konektorů a bude i ve verzi s vodním chlazením. Na trhu se objeví v červnu, cena zatím nebyla zveřejněna.

vega.jpegvega2.jpegvegafrontier-1.jpg

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Hardware, AMD, Umělá inteligence, Grafické karty, Strojové učení, Neuronová síť, RX Vega, Vega, AMD Radeon Vega, Graf, Nový produkt, Radeon Frontier Edition, Rychlá paměť, Vega frontier, GTC, AMD Vega, TFLOPS, PCI Express, Obří čip, Velká paměť, Frontier edition, HBC, Výpočetní karta, Radeon Vega, Výpočet
Sdílet článek
Další mobilní weby