» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 7 - "Tato kopie systému není pravá"

Vypadá to klasicky.. : Černé pozadí v pravém horním rohu "Windows 7 sestavení 7601 Tato kopie systému není pravá".Klíč byl přes genuine zkontrolován při instalaci Windows (cca rok zpátky) a klíč mám doteď u sebe. Otázka je zbývá mi něco jiného než reinstalovat Windows ? A ještě mě napadá nemůže to být nedávnými aktualizacemi KB4034670 a KB4035036 ?Video jak to vypadá (zajímavé jak error rychle zmizl..) : https://www.youtube.com/watch Ještě mě napadá že bych mohl volat na Microsoft..

Odpovědi na otázku

A máte originál? Máte od toho papíry, ideálně štítek? Tak volejte! Přece si nenecháte ukrást licenci?Pokud máte nějaký pochybný zdroj, tak se utěšujte, že to nějakou dobu fungovalo a řešte to jak uznáte za vhodné.

Volat asi budu já jen chci zjístit jestli není nějaký jiný postup jak to znovu aktivovat. Pokud nebude tak volám.

a nemenil si nejake komponenty, ak je to oem licencia tak ta je viazana na hardware, ktory bol v pc pri prvej instalacii

Žádnou komponentu jsem neměnil. Já znám pravidla OEM licence.

a co windows 10, ajestli si vyskousel prechod na windows 10 zdarma, kdyz byla akce, tak ti treba licence na windows 7 zanikla

Nezanikla.

Dobry den,poradte co s tim,mama ho tri roky a tato zalezitost neni v poradku,dejte napovedu uz nevim co s tim a platit nic nebudu-neni moje chba Lidmilova

volejte ms, pokud není legál použijte dazloader222

Zkus to aktivovat telefonicky.

sedmičky už jen telefonicky

Původ klíče?

Tipuji to na Aukro. Výhodná koupě za 2 kila. ☺

Za 200 to není výhodná koupě. Jednak je to podělaný Windows 7 fůůůůj a jednak na aukru jde sehnat Windows 10 za 100, ale ani to není výhodná koupě, protože všechny ty globálně prodávané oem klíče na win 7/8/81/10 pocházejí ze Severní Koreje, která je vytzváří tak, že její agenti v číně opisují klíče z počítačů a která tak bojuje proti imperialismu a globalizaci.

Já vím. Zapoměl jsem to dát do uvozovek. Pardón. ☺

Tak jasně blběčku, on má doma nějaké dvoujádro s 1.5GB RAMky a bude na to srát Windows 10, které pořádně nefungují ani na nejmodernějších strojích. Už nefetuj ....

Urážet, používat vulgarismy přes internet je tak snadné, že SCUM? Řekl byste totéž dotyčnému do očí? A pokud ano, a dotyčný byl o hlavu vyšší a krapet prudší povahy, pak byste měl mazlavo v gatích a trochu smrděl. :)

czc s tím že jsem je měl doma už delší dobu (ale nikdy nebyly použity !)

Máš doklad o koupi? Pokud ano, reklamuj tam, kde jsi koupil.

Zbytečná zdržovačka - pokud má platnou licenci s dokladem o koupi je z obliga. A jak to technicky aktivuje je jedno...

A tu o Červené Karkulce znáte? ☺

Vyser se na to, použij Windows Loader, jako každý rozumný člověk na tomto starém systému a upgradaduj na Windows .

Windows Loader má telemetry inject a spušťa sa počas bootovania Kľudne používaj, ale potom sa nečuduj, že tvoje fotky a dáta sú na nete ako sa sťažujú v Nemecku, že odosiela dáta von

Nahod si tam slic, certifikát a klíč nějakýho výrobce a už nikdy nebudeš mít problém s aktivací, protože se ti to zaktivuje automaticky offline.

Neodpověděl jsi na dotaz, zda je licence Win 7 legálně zakoupená a jestli máš k tomu i doklad.. Aktivuj pomocí DAZ Loader .. FERTIG

"czc s tím že jsem je měl doma už delší dobu (ale nikdy nebyly použity !) "před tím tvým spamováním si taky něco přečti

czc.. není doklad.. Čili nepíše nic o dokladu zakoupení licence..

A to si jako myslíš, že czc prodává nelegální Windows 7 a navíc bez dokladu?

..czc si mohl autor dotazu jen vymyslet, aby zakryl nějakou nekalost.. Kdyby měl zakoupenou licenci, tak přeci jasně napíše, koupil DVD nebo elektronickou licenci a má k tomu i doklad o zaplacení.. Jestliže má notebook, kde byl nainstalovaný Win 7 od výrobce, tak jasně napíše, že má na ntb na zadní straně štítek.. Není o čem dál rozvíjet tuhle debatu.. sorry jako..

Rozvákíš tuto debatu sám tím, že nečteš a že se snažíš argumentovat tak, aby to nevypadalo, že nečteš.

Mám rád jasně srozumitelné odpovědi.. Položí-li někdo konkrétní dotaz, mělo by se tázajícímu dostat srozumitelné odpovědi..

Ale prosím tě, oba víme o čem poradna je

.. njn..

Nepoužíváš nějaké čističe či programy na zrychlení Windows? Mne třeba kdysi TuneUp Utilities právě způsobil, že mi Windows hlásil, přesně to, co tobě... Můžeš zkusit vrátit Windows do funkčního stavu přes bod obnovy.

Nikdy a nikde jsem nepoužíval CCleanery a podobné hovadiny :D. Vyřeším to telefonátem na podporu Microsoftu.

Je taky dost možný, že sis systém sám zaviroval.. Nikdo netuší, co všechno sis natahal do systému.. Kdysi jsem testoval jeden spešl zavirovaný soubor a hned po restartu nastalo to, co se stalo tobě.. Měl jsem na obrazovce v tom pravém dolním rohu přesně tu hlášku o NEpravé kopii systému Win 7

Když zadáš znovu klíč, tak to znovu ohlásí neplatnou licenci?

Windows 7 Tato kopie systému není pravá = tvoj kľúč je v blacklist databáze.Kontaktuj predajcu tvojho OS.

skusal si aktivovat cez skype? nefunguje aktivacia online?spusti CMD ako admin, zadaj:slmgr -upkslmgr -ipk xxxxx-xxxxx-.....-xxxxx - zadaj svoj produktovy klucrestartuj! potom skus online aktivaciu, ak nebude fungovat, skus aktivaciu cez telefon-Skype s pomocou prikazu slui4good luck

Já dostal za aktivaci po telefonu výše mínus

Mel jsem jednou podobny problem po vymene zvukove karty....nabehl system a hlaska, ze kopie neni legalni. Vymena zvukove karty by to delat nemela. Zavolal jsem na MS linku, pani vysvetlil problem. Pote jsme system aktivovali pres telefon (myslim jako volbu v systemu) a bylo vse ok. Rozhodne zavolejte na linku MS.P.S.: u me se tenkrat jednalo o OEM licenci.

Fajn vyřeším to telefonátem. Teď mimo téma.. vy máte někdo zkušenosti s Windowsy z aukra ? :D Windows 10 za 250 Kč no neber to.. :DD

Čórky, co jiného? ☺

mne to v pohode funguje

Jistěže to funguje a i jemu by to fungovalo, ale není to legální a může se i stát, že ti to bloknou, je to sice velmi malá šance, ale přesto tu je. Podle mě to za to nestojí.

Za 250? Když to tam každou chvíli bývá za 119?https://aukro.cz/windows-10-professional-o... a ani za 119 bych to nekoupil.

OS Win 10 by byly i za 5 kaček předraženýýýý šmejd ..

Vždyt to nikdo nechce.. Už se prodávají za 99 kaček.. Prý jedinečná omezená startovací akce..

Pro zaostalé nekrofily: Z win 10 pro myslím můžeš downgradovat na Win 7, ne?

Môžeš, ale musíš kontaktovať danú spoločnosť pod ktorú patrí daný OEM kľúč a ona ti zašle kľúč na Win 7 Pro. Musíš mať faktúru o kúpe počítača s OEM a tiež oni si to PC podľa S/N skontrolujú v databáze a aj skontaktujú daného predajcu. Také ľahké to nie je.

A není jednodušší slic+certifikát+klíč? A nemusí nikam volat.

Velké PC firmy to tak dělají. Na PC, které mají MB se SLIC je možné instalovat downgrade Win7 PRO. Pokud jej MB nemá a zákazník chce právě tento MB, obrátí se výrobce PC na výrobce MB a ten mu upravený BIOS obratem zašle. Obratem znamená u ASUS do druhého dne u MSI třeba týden. Upravit BIOS "podomácku" není vždy jednoduché. Aspoň já jsem jich pár upravoval ještě v dobách, kdy nebyly MB s UEFI.

Na MDL jsou sliclé biosy snad na všechny desky, co slicnout jdou.Netuším jak je na tom skutečný efi, ale ten ve virtuálce vmware v pohodě jde slicnout taky, nejde to tedy i na skutečném?

Desky ODM partnerů jako Quanta, Flextronics, Compal a další dodávají hlavním výrobcům jako Dell, HP, Asus, Acer... tam je SLIC součástí a je potřeba použít utilitu na povolení: https://forums.mydigitallife.net/threads/slp-marker-file-u...

Pěkné. Bude se hodit. Dávám si do záložek. ☺

Kde se prodávají za 99 kaček?

Použij tlačítko hledat. Nápověda: vychcánci na Aukru prodávají kradené čísla typu OEM:DM. Prodávají se za 3 USD.

Zdravím. Řeším stejný problém na netbooku souseda. Vím, že tento problém taky dělala jedna aktualizace, která v sobě měla "ověřování pravosti" a já si vubec nemohu vzpomenout, která to byla- tedy její KB číslo. Nenajde se zde někdo, kdo by věděl,která to je? Díky.

kb971033

Jo, jenže bez ní nemusí nainstalovat další aktualizace.

Tuto aktualizaci jsem odinstaloval, ale hláška je tam pořád.Do windowsu se dostanu jen přes nouzový režim a tam se toho moc udělat nedá,kór když nevím kam šáhnout. Rád bych win zachránil ale to se mi asi nepodaří. Plánuju postahovat mimo netbook důležité věci a z externí DVD mechaniky přes USB přeinstalovat.

To musíš odinstalovat hned, ještě než se hláška objeví. Pak už je pozdě...

A v tom je kámen úrazu. Je to souseda, který mi říkal že jej delší dobu nepoužíval a když jej zapnul tak už ta hláška a černý obraz byl. Sám neví od kdy.Když disk před novou instalací zformátuju tak by to mělo být ok, nebo ne?

To je u Microsoftu úplně normální, mají v té svojí licenční politice takový bordel, že už ani sami neví co je pravé a co ne. Windows 7 tím jsou typické. Potřebuješ se prostě jen zbavit té otravné hlášky a to provedeš tak že stáhneš a aplikuješ příslušnou rutinu. Hledej na netu RemoveWAT (aktuálně tuším 2.2.7). Nic necrackuješ, jen prostě obejdeš tu naprosto nesmyslnou validaci a zbavíš se té hlášky. Na tady ty plky o legálnosti, nebo Windows 10 se klidně vys*r, legálnost Windows 7 už je dneska každému úplně putna ....

Jen pozor na ty verze RemoveWAT co obsahují virus. Před spuštěním to chce prověřit.No a nebo se úplně vykašlat na licence a do dualbootu si dát Linux a Windows pouštět jen v případě nutnosti.

To můžeš prověřovat do aleluja a antivirak ti bude řvát u každého RW. Žádný ivirus to pochopitelně neobsahuje, takže antivir ignorovat, nebo ještě lépe úplně zrušit, stejně je to na hovno, a směle provést opravu nesmyslné hlášky.

A proč bys jako legální systém aktivoval jakousi pochybnou aplikací kdo ví odkud? Když už crackovat Windows, tak s tím, co je na MDL, kde komunita funguje jako hlídací pes kvalitního warezu.

Já nevím proč bys měl někde něco aktivovat, já o aktivaci nenapsal ani slovo a o co jde jsem napsal myslím dostatečně idiotfest. Pokud nechápeš prostý text, není to moje věc ...

Tak hlavně, že si to umíš obhájit a naklikat si správná pluska a minuska.

To není složité obhájit si svoje když tady třetina lidi vůbec neví o co jde, druhá třetina se nestačí divit co všechno je na živě možné a ta třetí tady chodí exhibovat. Zkus se někdy chovat poplatně charakteru této poradny a taky ten pocit zaziješ, fakt to nemá chybu, když místo svého blbeho exhibovani někomu normálně odpovíš a poradíš, věř mi že tě to bude bavit mnohem víc než to vaše onanovani tady nad vlastní rádoby dokonalosti ... A ne, nemusíš to hned zase obkecavat dalším zbytečným blabolem, prostě si při první příležitosti vyzkoušej chovat se jako normální člověk co tady přišel někomu poradit a ne si tady lestit ego, to bude pro všechny daleko užitečnější, než zase řešit co jsem napsal a jak jsem to myslel, mi je tvůj názor na mě úplně u prdeIe a myslím že ostatním taky.

To Scum Tvl.. ty jsi věčně nastranej človíček.. Naprosto nechápu, proč to tady bereš tak smrtelně vážně.. Sorry.. dál se do toho nebudu vměšovat..

*nasranej ..njn.. překlep

To Ti milerád vysvětlím. Já si pamatuju když do téhle země přišel internet, kdy to bylo drahé jako prase a člověk na něm nenašel ani setinu toho co dnes. Pamatuji si když tenhle web začínal a kdy začínala tahle poradna. pamatuju si, kdy tady chodili bouráci, co ses jich zeptal a oni TI JASNĚ a SROZUMITELNĚ pomohli Tvůj problém řešit. To si tady pamatuje málokdo, protože ti lidi už tady dávno nechodí, tady už chodí jenom povl typu HH a ostatních egoonanistů a podle toho to tady taky vypadá. Já to tady neberu smrtelně vážně, není co, je to tady sprostý bulvár se vším všudy, je mi prostě jenom jednoduše lidsky líto, co tady z toho ta hovada udělala, to je všechno. Nejsem věčně nasranej, jsem nasranej vždycky, když vidím, jak nějaký skvělý projekt odkráčí díky těmhle idiotům do hajzIu, jinak je mi to úplně buřt. Doufám že jsem Ti alespoň trošku osvětlil proč k tomu přistupuju jak přistupuju. Tady to prostě jede v duchu dnešní doby, když se zeptáš těchhle debilů, proč to dělají (vidíš je tady onanovat denodenně ve všech možných vláknech a zpravidla vůbec nepíšou k věci - zeptáš se tady něco na téma Windows 7 a hned přispěchá trotl a vnutí ti svůj názor, že Windows 10 jsou čačané a že bez nich má řídkou stolici - , tak se přece normální člověk nechová) tak ti ani neumí odpovědět, ale odpověď je prostá - protože můžou .... že jsou užiteční jako muňky, to je jim úplně putna .... Ale aby to nebylo jenom o kecech, už s pár lidma děláme na "alternativě", kde s tímhle přístupem neuspěje nikdo, kde to prostě bude o FAQ v tom pravém slova smyslu. Bude to ještě nějakou dobu trvat, ale kde je vůle, je i cesta a doufáme, že o sobě dají vědět i ti normální féroví kluci, co s tím třeba zrovna tady v devadesátkách začínali ....

Oficiální stanovisko autora RemoveWAT je, že zhruba před pěti lety ukončil podporu. Načež se jí chytly různé pochybné existence a obalily prapodivným balastem. Z toho důvodu ji nelze doporučit. Stačí?

Nefunguje. Načo sharuješ nejaký soft, keď mi nefunguje? A ešte jak tu niekto písal o SLIC. Na UEFI musíš písať na výrobcu HW a skoro ma *eblo, keď som im musel dokazovať, že som firma, lebo mi neverili. Na SLIC ti výrobca upraví BIOS/UEFI, ale musíš dokázať, že si firma s multilicenciou. Napr. tu sú nejaké SLIC unlockery: https://forums.mydigitallife.net/threads/slp-marker-file-u...

SLIC BIOS nestačí. Také jsi jistě získal od MS výrobní klíč OEM a digitální certifikát OEM ve formátu XML. Doufám, že si nemyslíš, že tohle budou výrobci rozdávat na požadání kdejakému "takyvýrobci". ☺

SLIC (slic tabulky k pačnutí biosu/efi, případně už opačovaný bios/efi), všechny certifikáty i všechny oem klíče jsou v pohodě dohledatelné na internetu.Třeba i takový slic 2.4 a win server 2016 se i tu na zive řešil před mnoha měsíci, kdy tu hloupý honza na něj dal myslím klíč Jo a nechápu tu tvou poznámku, proč by výrobci měli rozdávat klíč a certifikát? Stačí aby to někdo zkopnul ze systému a nahodil na net, což se děje a seženeš vše co chceš. A opačovat bios/efi je pak jen otázka šikovnosti. Například já jsem zkoušel opačovat bios i efi (jako udělat si vlastnoručně pačnutý bios/efi) a pohodička, navíc ty bios/efi jsou dostupný na netu i opačovaný.

Což je přesně důvod, proč vzniknulo OEM:DM - aby kdejaká lamička nemohla krást sytém. Teď už si ho jen kdejaká lamička krade kupováním kradených klíčů. Každopádně SLIC, z hlediska práva, není legální aktivace. Z hlediska trvalosti aktivace a její (ne)dohledatelnosti je nejsnazší cestou.

Pokud máš licenci tak je to legální aktivace

Tak samozřejmě, ale drtivá většina aktivací přes SLIC se dělá proto, že dotyčný nemá žádnou. „Slušní lidé při reinstalaci systému SLIC nepotřebují, protože opíší ošoupané a nečitelné* číslo ze samolepky přilepené na spodní straně notebooku.“ *nedělám si legraci. Reinstaloval jsem Acer Timeline X s první generací Core a ze samolepky bylo poznat jen to, že se jednalo o Windows 7 Home něco (podle LX.PTC02.084 jsem usoudil, že šlo o Home Premium)

Tak znova. Pokud jsi výrobce PC, potřebuješ "svůj" certifikát a "svůj" omarkrovaný BIOS. A ten výrobci OS ani MB nerozdávají na požádání každému. Na tento příspěvek slovenského diskutujícího, který si stěžoval na složitost procedůry, jsem také reagoval. O tom, že lze stáhnout z netu všechny certifikáty známých firem a velké množství omarkrovaných BIOSů není sporu. ☺

To nejenže nevysvětlíš, ale on Ti ještě bude tvrdit, že takovéto řešení, tedy získání SLIC bůhví odkud, je čisté ... škoda mluvit tady ...

--------------------Co říká zákon:http://business.center.cz/business/pravo/zakony/aut... Počítačové programy§ 66 Omezení rozsahu práv autora k počítačovému programu(1) Do práva autorského nezasahuje oprávněný uživatel rozmnoženiny počítačového programu, jestližea) rozmnožuje, překládá, zpracovává, upravuje či jinak mění počítačový program, je-li to nezbytné k využití oprávněně nabyté rozmnoženiny počítačového programu, činí-li tak při zavedení a provozu počítačového programu nebo opravuje-li chyby počítačového programu,b) jinak rozmnožuje, překládá, zpracovává, upravuje či jinak mění počítačový program, je-li to nezbytné k využití oprávněně nabyté rozmnoženiny počítačového programu v souladu s jeho určením, není-li dohodnuto jinak,---------------Takže znova. Pokud máš legální licenci a pokud je problém třeba s černou obrazovkou, tak klidně můžeš použít SLIC. Ten SLIC můžeš použít třeba ten, co používá výrobce desky, případně notebooku, pokud na notebooku SLIC nebyl, a to legálně. Toto je pohled z uživatele licence, ne z pohledu výrobce PC. Jako uživatel pc žádný svůj certifikát, klíč výrobce a slic nepotřebuješ, stačí použít jakýkoliv v rámci toho, co jsem uvedl.

A pokud se jedná o nelegální licenci (např. hromadně prodávaný klíč z aukra), což je při výskytu černé obrazovky pravděpodobnější, tak platí to samé, jen se nemusí brát zřetel na autorský zákon a licence bude logicky právně nelegální po provedení SLIC (i když technicky stejná jako legální).

Se SLIC je to celkem vtipné - z českých OEM/ODM výrobců je má myslím akorát AT Computers a pere je na svoje sestavy jako Comfor a Triline. CzechComputer a Alza lepí samolepky, protože je to z hlediska distribuce nejlevnější a nepotřebují na to platit a školit člověka a držet aktivační hardware.

Proč mi odkazuješ něco, co jsem psal již 20. 08. 2017 18:05?

Dobře, tak jako s teletem. Mám verzi 2.6.6 a aplikuji ji už ROKY na každou instalaci, kde si Microsoft vůbecv není jist, jestli ji dotyčný ukradl, nebo ji má legalní, FUNGUJE PERFEKTNĚ, SPOLEHLIVĚ a VŽDYCKY, TE4KA! Ty si klidně věř nějakým oficiálním stanoviskům, na ty Ti já seru a já, budu efektivně a hlavně v PRAXI, pomáhat těm, kteří si o to řeknou. A už mi prosimtě nepiš, fakt nemám čas řešit bláboly nějakých přemoudřelých knihomolů bez praxe, vyzkoušej si to někdy a zbytečně moc nepřemýšlej, to neprospěje vůbec nikomu ...

RemoveWat může používat tak akorát nějaká lamička nebo špína.

No, tys mi chyběl ... ty jsi přesně ten povl o kterém jsem psal výše. O co jde nemáš ani ahnung, ale bezpečně víš, že že to používá špína, ty jsi referenční vzorek kokota téhle poradny ....

Já jsem zastáncem čistého řešení. V případě Win 7 je to SLIC. Pro získání upgrade na Win 10 je to jedno a tam je vhodný pro jednoduchost DAZ.O čem nemám ani páru? Už si přesně nepamatuju jak fungoval ten tebou uváděný program, myslím, že jsem ho testoval před mnoha lety, a myslím, že provádí i modifikace systémových souborů, což je nelegální, pokud nemáš licenci stejně jako je použití třeba SLIC pokud nemáš licenci.A to, že to používáš, si tu pak stejně i napsal.

To je právě Tvůj problém a problém zdejších egoonanistů. Ty musíš bezpodmínečně pochopit, že tomu člověku je naprosto u prdeIe čeho ty jsi zastáncem, co Tobě se líbí nebo nelíbí a vůbec není zvědavý na Tvoje odpovědi typu "potřebuješ pomoct opravit střechu? Na střechu se vykašli, to je přežitek, nainstaluj Windows 10 protože já řákám že jsou nejlepší". Ten člověk potřeboval řešení problému který mu způsobil ten, co od něj původně inkasoval peníze (néé, ani SLIC mu nezajistí že nebude u Windows 7 označen za zloděje samotným Microsoftem - důvody jsem JASNĚ uvedl, ale protože Ty vůbec nevíš o co jde, budeš tady do nekonečna mlít svoje "čisté metody", které jinde možná fungují, ale tady v tomto případě ne - prostě praxe kterou ty v tomhle máš naprosto nulovou) a mezitím co ty tady (a vlastně všude kam vlzeš ... mínusové hodnocení pod Tvými bláboly o tom vypovídá naprosto jasně že už nikoho nebavíš ... už třetí den blábolíš úplně mimo téma, já tomu člověku nabídl řešení na dvou řádcích i s JASNÝM a SROZUMITELNÝM vysvětlením, ozdrojovaným například Googlem, to Ty, ve své hlouposti a sebestřednosti nikdy nedokážeš a to je definitivní průser téhle Poradny ....

Já osobně ještě neviděl někoho se SLIC, že by měl označen systém jako pirátský.Já napsal nejvhodnější řešení. Tys napsal možná tak nejvhodnější řešení pro sebe a pro lamičky. Vždyť jsem psal:"RemoveWat může používat tak akorát nějaká lamička nebo špína."

Jo a ještě abych nebyl jako Ty a odpověděl na otázku. Nic jsi samozřejmě netestoval, protože kdyby ano, věděl bys která bije, takže pro Tvou informaci : U Windows 7 se v hojné míře, zvláště před vydáním SP1 stávalo, že u LEGÁLNÍ, specielně pro Tebe zopakuji LEGÁLNÍ, AKTIVOVANÉ kopie se stávalo (a Microsoft na to tehdy upozorňoval na svých stránkách a v mediích a nabízel řešení sice účinné, ale jak je jejich zvykem zdlouhavé) že se člověku začala zobrazovat hláška že používáš nelegální verzi OS, což souviselo s jakousi tou jejich Genuine validací licence, to už přesně nevím, hledat to nebudu, protože to není podstatné a člověk měl kamsi volat, nebo někoho někde kontaktovat ... bla bla bla, klasika ala Microsoft, "My jsme udělali kopanec a vy se starejte". No a ten WAT Remover neudělá nic jiného, než že provede naprosto totéž, co udělala rutina od Microsoftu, které jste se po měsíci vyjednávání a ověřování konečně dočkali. NAPROSTO TOTÉŽ - ODSTRANÍ NEŽÁDOUCÍ HLÁŠKU, to je všechno. takže tohle řešení je daleko čistší a v případě již nainstalované legální kopie OS daleko praktičtější než ten váš SLIC, který by mohl, ale nemusel vyřešit vůbec nic. Kdyby to někdy "testoval", tak bys to Ty a ostatní rozumradové věděl a nepindal bys tady tři dny ho*na o Windows 10. Nevíš, neznáš. egoonanuješ, tečka.

Takže, za prvé, SLIC jaksi řeší všechno Za druhé, nic jsem netestoval? Ale testoval, před pár lety a i teď, abych so ověřil, co si pamatuju. A pamatuju si to dobře. Removewat nejenže něco maže a to špinavě, dokonce i věci, které člověk klidně může potřebovat, např. slmgr.vbs, ale nahrazuje systémové knihovny knihovnami, které s finálními originálními knihovnami nemají nic společného (slwga.dll, user32.dll, ...), to jsem teď testnul jen tak zběžně.Ano, jestli removewat používáš a vyhovuje ti, klidně si jej používej, ať si jej používá kdejaká lamička, já jej ale používat rozhodně nedoporučuju, když tu je něco tak dokonalého jako SLIC.Spíš to vypadá, že ty ani pořádně nevíš co ten removewat dělá a že ses na to nikdy nekouknul, já jej měl v ruce dvakrát v životě a vím o jeho aktivitě víc než ty.

Jo, to víš že jo ...

No aspoň na něčem se shodneme

To Krakatoa..Pravdou je i to, že tvoje metoda SLIC postrádá jaksi význam a v konečném výsledku pomoc pro naprostého laika.. Kdybys k tomu podal třeba i informaci jak s tím zacházet a jak to tedy provést, pak ano.. Nebylo by to jen takové suché naduté tlachání do větru.. Někdy zkrátka zbytečně machruješ.. Krakene,Scum má v podstatě pravdu... Scum není žádnej smrkáč, a proto se ho musím zastat..

Až na to, že SLIC má většina značkových mašin a některé základní desky jej obsahují defaultně (většina desek MSI pro LGA775 měla SLIC 2.0 pro Vista).Aktivace vyžaduje pouhou metodu CTRL + C a CTRL + V - vložit čtyři řádky do příkazového řádku. Aktivace je trvalá, offline a nevyžaduje žádné další ověřování. Z těchto důvodů se od ní, počínaje Windows 8.0 nahoru, upustilo - je příliš snadná pro pirátění a výrobce/distributor/prodejce nemá kontrolu nad aktivací/licencí.

Tak já např. SLIC nemám a kdybych jej měl, svádělo by mě to právě k tomu pirátění.. K tomu lze jednoduše použít metodu zkopírování složky $oem$(z "Project_May_10_2015_Final_0 ) do instalačky - do složky "Sources". Systém je automaticky aktivovaný jako např. od značkového výrobce notebooků.

To je další atribut zdejších mudrců (nebo mrduců, teď nevím). Automaticky předpokládají že tazatel má stejný HW, nebo dokonce stejné nebo lepší znalosti než oni sami (což je na Poradně tohoto typu mírně řečeno vrchol bl ... naivity) a podle toho taky vypadají jejich (většinou zbytečné) "rady" .... o tom že drbání se pravou rukou za levým uchem je úplně zbytečné ani nemluvím ...

No to netuším co v té složce máš, ale buď je to založené na SLIC a musíš mít SLIC nebo je to založené na emulaci SLIC a je tam něco na bázi DAZ loaderu.

Šmarjááááááááá Krakene,Já SLIC prostě nemám.. Mám přesně rok starý skládaný počítač. K němu jsem zakoupil nové DVD Win 7 s klíčem.. Ten klíč jsem zadal rovnou při instalaci Win 7. Jakmile jsem měl nainstalovaný systém a ovladače, aktivoval jsem online. Při té aktivaci už to po mně ani nechtělo, abych zadával znovu ten klíč.. rovnou se aktivace s ověřováním rozjela a v mžiku jsem měl systém aktivovaný.. Mám základní desku Asus Z170-A Mě posranej SLIC nezajímá. SLIC Tookit samozřejmě ukazuje na nepřítomnost certifikátu,.,. Já na něj seru.. Zakoupené DVD s klíčem mám(komplet s originálním obalem), včetně dokladu o zaplacení.. a to mi stačí.. Muším do vsi.. zatím čus..

No a co já s tím? Tak nemáš. A? Já snad někde psal, že máš?

Tu je názorná ukázka jak složité je získat slic+certifikát+klíč třeba na tvou desku (tedy pokud není víc verzí té desky):https://forums.mydigitallife.net/threads/award-ami-bios-mo...

Jsem si všimnul, že je to jen sliclý bios, ale to je to nejhlavnější, certifikát a klíč jsou na mdl dohledatelné jinde.

Upozorňuji, že SLICnutý BIOS (UEFI) se u Asusu musí flashkovat přes flashback (strčí se flashka do označeného USB a ve vypnutém stavu stiskne tlačítko) nebo přes AMI flash tool, protože se nekontrolují hashe a digitální podpisy.

Honzo,dík za info. Stejně nic takového provádět nebudu. Originální Bios funguje, systém mám aktivovaný -> není co řešit..

Já myslím, že pokud někdo chce vědět co je to SLIC, tak informací na netu je hromada. A pokud je někdo opravdový laik a lenivý, tak stačí zajít na warforum a napsat v tomto vlákně že chce Win 7 se slic:http://www.warforum.cz/viewtopic.phppřípadně bandoliera můžu poslat i sem. Má přehled o SLIC, takže dá odkaz na ověřený slicnutý bios, certifikát a klíč výrobce, pak už je to jen otázka flashnutí biosu, což je popsáno v manuálu každé desky a svede to i laik, pokud není neschopný jak pat a mat, a instalace certifikátu a klíče jsou dva řádky v cmd.Podle počtu příspěvků v tom vlákně (kolem 16500) je snad jasné, že jaksi to prováděj úplně všichni lidi.A sekci na SLIC má i MDL:https://forums.mydigitallife.net/forums/bios-mods.25/

Hodil bych tam DaZ loader a provedl upgrade na windows 10 (přes tu rádoby edici pro slepce). Jakýpak vyvolávání kamsi.

DaZ keylooger loader Už ten keylooger nepostuj všade

dlouho jsssem se takhle nepobavil.SCUM je borec a obdivuji jeho don Quijotskou zarputilosst v boji s nesmrtelnou vymletosti.Radsi budu lamicka ale s win10 a svym ortodoxnim fundamentalismem jdete do zadele. Nejlepsi cesta byva ta nejjednodussi a nejrychlejsi. Klidne me popravte az me chytite. Strasite lidi virama a zakonama jako cernoprdelnici peklem. Pozdravujte v nebi. Jasne ze kdyz jdu v zime vysypat kos tak tam chytim nejakej virus. kdyz me slozi, tak ho otravim alkoholem ale nebudu preventivne hltat kyble antibiotik. KB971033 je ofiko virus od microsoustu a jde sejmout s minimalnim rizikem chyceni jinyho slabsiho sajrajtu. kdo vi jak se ma chovat nepotrebuje antivir protoze je lepsi sem tam psiknout nez si spustit permenentni zapal plic. protoze asi jen v pripade ze si vytunite pc na spam server tak bude ztrata vykonu vetsi nez pri spustenym antiviru. Vsem pribuznym lamam zdar. stef

v pravom dolnom rohu počítača sa mi častejšie objavuje toto:zostava systému Windows7601,kopia je nie pravá

Dobry den,uz stale me to pise,ze produkt Windows 7 neni pravy neni to moje vina a chci abyste se me na to podivali a dali veci do poradaku-neni to moji vinou a platit za to nic nebudu Lidmilova

ako sa zbavit falošneho softveru vindovs 7