» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Ahoj, můj noťas odešel do křemíkového nebe, ať je mu zem lehká a na mě zbyla ta těžší část vybrat za něj náhradu.Co rozhodně chci je kovové zpracování, podsvětlená klávesnice, kvalitní displej, funkční trackpad. Šikla by se i čtečka prstu, ale není podmínkou. SSD disk ,rychlost a Spolehlivost.Využití je klasické: filmy, net, Office, nějaké firemní nenáročné programy. Sem tam zahraji nějakou hru, ale nic náročného. Cenově bych si to představoval kolem 25 000 Kč. Rozměr idálně do 13-14 palců. Je to reálné?Máte někdo nějaký typ.Všem předem díky za účast.

Odpovědi na otázku

ThinkPad L480.

Díky za tip, kouknu na recenze a zkušenosti.Mě osobně se líbí nějaké HP či Acer, nebo i Dell, ale spousta lidí mě odrazuje. Buď jít do Applu - což se mi nechce nebo prý není špatný SurfPro, ale ten je cenově jinde. Tak vůbec netuším. Uvažoval jsme o tabletu, ale bohužel ten mi na 100% PC nenahradí..

HP EliteBook 840 G5, Dell Latitude 5490 prip. 5480toto su business stroje niečo by mali vydržať. Ja osobne by som sa vyhol Lenovu a ich ThinkPadom. Osobne s nimi nemam dobré skusenosti, sú taktiež dosť kazivé. Jedine ak by X alebo T séria no to je mimo tvoju cenu. Určite nie L alebo E seria ThinkPadov.

Každej notebook je sračka, takže nevím, nad čím tolik uvažuješ.. Notebook je jen imitace klasickýho počítače a je naprostá blbost do něčeho tak sračkovitýho cpát víc jak 12-15 tisíc kaček.. Jsou to prostě vyhozený peníze do kanálu.. 25 litrů bych do notebooku nedal ani náhodou.. Za takovou cenu lze pořídit slušný stolní PC + normální koukatelný monitor 24".Rukama už mi prošlo nějakých notebooků. Když vidím, jak s nimi tzv. "uživatelé" zacházejí, ať už zabordelařený systém nebo upatlaný žalostně špatně udržovaný mobilní zařízení, který bylo kdysi nový..čistý.. s funkčním nainstalovaným systémem, je mi z toho na zvracení.. Kladu si otázku, proč to lidi vůbec kupují..??? Neumějí se o notebooky starat a vůbec celkově s ním neumějí ani pracovat jako s "počítačem", ale myslí si, že notebook prostě nutně potřebují, aby byli prostě COOL.. Opravdu divná doba..

Zase ty stejné kecy.Ano stolní PC si zabalíš s sebou?? Už se prober.V této ceně třeba tento https://www.alza.cz/acer-aspire-swift-3. A dokoupit on-site záruku za pár korun a máš 3 roky klid.

Díky za tip, vypadá dobře - nabídka výkonostních verzí je široká. Jen se zeptám, co se týče kvality . - máte osobní zkušenost? V minulosti se o Aceru tradovalo, že to není ideální vzor kvality zpracování a spolehlivosti - mám na mysli zpět vše okolo roku 2013-2014

Od Aceru tuhle pověst posledních pár let ochotně přebírá Lenovo, zatímco Acer zraje

Ano mám.Všechny Swifty od Aceru jsou kvalitně zpracované.Jsem moderator notebook.cz a tester NTB.Ročně mi projde rokama mraky NTB.Acer je v současné době na špici v kvalitě NTB.

Díky za informaci, tip pádem asi není co řešit. vypadá dobře a má i super poměr kvalita/cena/vybavenost.

Dyk je to pravda. Notebook ma smysl pouze pokud ho nekdo vyuzije na cestach, cimz ale ten notas dostava tak za usi, ze brzi chcipne. Takze nema smysl do nej investovat vic jak 10k, lip bych to nenapsal. Prodlouzeny zaruky jsou k prdu, bud odejde jeste v zaruce, nebo se upece po 3,4,5 letech. Oprava je problem. Zatimco desktop lze upgradovat a vydrzi klidne 10 let. Vyrobci notebooku jsou smejdi stejne jako vyrobci smartfounu. Ale pokud holt nekdo musi byt mobilni, tak se neda svitit, ale pak at zbytecne nevyhazuje penize za drahy sunt.

No nevím, mě noťas vydržel v pohodě více jak 6 let sice stál nějakých 40 tisíc, ale byl na něj spolehnutí. Říkám si zlatý Apple. Znovu už jsou ty ceny uplně jinde navíc již ani mobil nemám iPhone, tak to nemá smysl. Škoda, že u nás neseženete noťas od společnosti Xiaomi. Ale zatím co jsme četl, tka Acer Swift 3 nebo 5.

Kup si co chceš.A jinak tazatel se ptal na NTB nikoliv desktop.Tak si nechte tyto kecy na jindy a jinde!! Kapišto?

Precti si jeste jednou, co jsme tazatelovi odpovedeli. At neutraci na NTB vic jak 10k a at zvazi, zda radsi nekoupit desktop - z dotazu totiz neni patrne, jak chce notebook provozovat. Pokud potrebuje byt mobilni a chce utratit 25k, tak at pocita s tim, ze za 5 let muze utratit dalsich 25k nebo taky driv - podle toho, co s tim notebookem bude delat. To se u desktopu nestane. Chces to napsat jeste srozumitelneji?

Takže se jeví jako schůdnější koupit nějaký stolní počítač domu a na cestách to řešit pomocí tabletů - Třeba nový Apple s Pencilem a klávesnicí. Jsme dost na cestách, a pak už jen v doma či v kanclu. Původně jsme měl v plánu koupit tem MacBook, ale pak mi to přišli vyhozené peníze. Určitě budou lepší stroje i hardwer s WIN a o dost levnější. Nebo uvažuji špatně?

domů je samozřejmě desktop lepší. Na cesty - pokud ti jde o práci, bych si stejně koupil nějaký malý notes. Tablet ani náhodou. A Apple mi přijdou vyhozené peníze obecně.

To mě teď napadlo, že by nebylo špatné mít něco jako samsung note se stylusem, abych si mohl dělat poznamky ručně, převádělo by se to na strojový text případně obrázek a zároveň by se to sychnronizovalo s desktopem. To by mi stačilo. Nic takového ale zatím není

Jenže je otázkou jaký. Určitě chci kvalitní zpracování kov, podsvětlenou klávesnici večer k nezaplacení, SSD disk - a rychlý procesor. Nerad čekám. A chci aby vydržel tak plus minus 5 let.

výdrž ti negarantuje nikdo. Rozhodně teda něco s grafikou jen od Intelu. Kovové tenké dělá prý teď Acer - vypadaly dobře zpracované, ale já design neřeším a notes ala Thinkpad je pro mne optimální.

Co nejvetsi vydrz = co nejmene zatezovat a zahrivat. Pokud to neberes na hrani, coz "svepravny" clovek vi, ze notebook na hrani neni, tak ber nejaky s integrovanou grafikou, na kancelarskou praci je to dostacujici a nejaky film v autobuse na tom taky pustis.

Ale i NTB je na hraní,ale Ty na nej bohužel nemáš!! Víš oni tyto NTB stojí od 50tis výše.Mám rád tyto kecy jen z důvodu toho že tito kecajicí nemají peníze.

Jeee, dalsi tydytek. Ja mam kazdy tri roky vykonny DELL NTB za 45 litru (ok, ne za 50 jako ty) pro praci. A tak muzu rict, ze to co rikas jsou zvasty. Notebook za tyhle penize by si pro osobni potrebu koupil pouze idiot. A za ucelem hrani - nevim, co by to bylo za tvora. Takze kdyz je problemovy NTB za 45litru, ktery je navrzeny k tomu, aby "makal", jak problemovy bude NTB za "pouhych" 30k? A 30k není málo.Takže si nech ty žvásty o NTB za 50k, takový kraviny nikoho normálního, kdo neprodukuje penize svoji zadni casti tela, nezajimaji.Optimalni reseni je jednoduchy. Na vykonove aplikace (video, foto, grafika, CAD, hry...) desktop. Na facebook a zive.cz, kancl praci a mozna programovani NTB s integrovanou grafikou a s co nejdelsi vydrzi a idealne bez Windous.Vsechny ostatni reseni jsou horsi, coz neznamena, ze NTB za 30k nemuze vydrzet 3 roky hrani.

A to praví moderátor velmi trapné parodie na: https://www.notebookcheck.net/ , co tady dává odkazy na Bazoš...Na solidní práci a pro vysoký výpočetní výkon je prostě desktop nenahraditelný. Notebook je pouze jen nutné zlo, pokud je opravdu potřeba mobilnost a práce mimo dosah sítě nn.

Ano praví.Protože Jirka Zíma testoval už okolo 470 NTB.Ovšem tolik NTB ani za celý svůj život neuvidíš!

No já bych si fakt představoval kov, rychlost, trackpack - chytrá gesta, rychlé reakce. Ono to na ty tabulky, filmy, net, sieble, SAP a další firemní programy stačí. Pokud bude zajímavá ceno, tak se nebráním koupit i stolní PC a ten napojit na TV nebo ten tablet. Když to propočtu, tak tablet je nějaký 15 000 + 20 000 za noťas, tak bych byl šťastný jako blech.Líbí se mi Dell XPS 13 a podobně zpracované stroje.

Před nějakou dobou jsem koupil v netknutém stavu bazarový ASUS Taichi 11,6" za 7K. Má vše co píšeš, kromě trackpadu. Ve své době stál jinak 40K. Nové NTB se mě zdají strašně předražené. Jasně je tam ta záruka, ale to je tak všechno. Nedávno jsem viděl na Aukru u stejného prodejce (firma) 13" HP, které stojí cca. 35 za půlku. Jedná se zřejmě o věci z exekucí, protože k tomu vždy jinak nic není, jen neoriginální nabíječka.

Bazarový nákup asi není špatný nápad. Ja se akorát bojím toho, aby ten notebook vydržel. To je jediná věc, která mě odrazuje. Ono pokud na NTB něco odejde a jsou náhradní díly není problém, ale jakmile ty díly nejsou a dělá se reflow, dost často se porucha časem vrací. A to nemusí být v době nákupu poznat.

Repas! Jsou to firemní řady notebooků, klidně i se zárukou dva roky. "Jen" je to prostě klasika s iGPU, maximálně s dedikovanou profesionální grafikou.

Tak zatím díky za různé nápady.Ještě zvažuji pořízení All in ONE PC a k tomu tablet do postele. Cenově to výjde stejně a dokáži si představit , že něco pracovně i na tom tabletu udělám.Další možnost je navýšení prostředků a koupit třeba MacBook Pro bez Touch Baru nebo klasicky Macbook. Je to raketa 40 000, ale zase vydrží ne? No nic zítra mě čeká výlet do alzy, kde si ošahám své favority a podle toho se přiklonim. Psát to na mobili mě moc nebaví.