» Poradna » Web a internet

U firefoxu 47 nejde přidat vyjímka pro některé servery-dříve tyto ser.fungovaly!

U firefoxu 47 nejde přidat vyjímka pro některé servery-dříve tyto ser.fungovaly!Cca měsíc mi nefunguje připojení na některé servery např.OTE. Hlásí chybu-prošiý certifikát a navíc nelze přidat vyjímku -dříve to fungovalo naprosto bez problémů. Na ten samý server se ale dá přes Explorer normálně připojit.Mám W8 a Firefox ver.47. Dík za zprávu L.K

Odpovědi na otázku

Jestli ono to nebude tím, že 47 je 5 let starý a aktuální FF má číslo 93.

Jakou zprávu čekáš? Když se na ty servery dá normálně připojit přes Explorer, používej ho.

nepoužívej starý Firefox a nepoužívej Explorer - ten už i microsoft přestal nazývat prohlížečem. Pokud použiješ jakýkoliv aktuální www browser tak bude po problému.A vyser se na ty vykřičníky.

Jste prekvapeny, ze 5 let stary prohlizec uz nefunguje idealne?! Mozna by stalo za to ho nahradit aktualni verzi, ktera tyhle problemy mit nebude.

Zhruba měsíc? A co třebas od 30. září? On totiž zrovna ve čtvrtek 30. září 2021 v odpolední hodinách expiroval kořenový certifikát DST Root CA X3 od Let's Encrypt. V systému to sice máš aktualizované, proto IE funguje, ale firefox nepoužívá systémové certifikáty, tahá si sebou balík vlastních. Takže, pokud trváš na používání FF 47, budeš si muset muset do FF přidat nový platný kořenový certifikát. https://www.root.cz/clanky/koren-let-s-encryp...