» Poradna » Programy

Spatne zobrazene pismo v klientu Posta

Zdravím, pred nedavnem se mi zacala zobrazovat u par emailu spatne diakritika v klientu posta na windows 10.https://i.imgur.com/0FeHaZf.jpgNevite co to muze zpusobovat ?

Odpovědi na otázku

Diakritika se ti nezobrazuje tady. V mailu se ti zobrazuje, ale v jiném kódování.

vubec nerozumim odpovedi, jake je reseni me zajima

Čemu nerozumíš? Tady píšeš jak Tatar, bez diakritiky. Těch "par emailu" používá jiné kódovaní, než jaké máš v Poště nastavené jako výchozí.

v gmailu na webu vse v poradku, v klientu neboli appce od microsoftu - posta tohle dela u par odesilatelu zejmena par eshopu, intern. poskytovatele apodnikdy nebyl problem zacalo se to dit pred mesicem cca, napadlo me neco s fonty nebo jak pisete kodovani ale netusim co se mohlo stat a jak to dat do kupy, nevim jestli preknstalace appky na win 10 pomuzea bavim se o win 10 ne o telefonu

pomůže použít normalního mailovýho klienta a ne tu obskurnost co je ve Windows 10.A nemyslím Microsoft Outlook, ale spíš Mozillu Thunderbird.

To je naprosto vyhovujici klient, pouzivam leta naprosto bez problemu. Nechci zadny jiny klient a vubec ne prasarny jako thunderbird a x dalsich. Hledam reseni problemu a ne nabidku jinych klientu

Jasně, základní problémy řešit nedokážeš, ale poradit si nenecháš. "Prasárny", haha, ty jsi fakt vtipálek.

notná prasárna je především ten mail klient ve windows. Nic to neumí, to je lepší používat rovnou webmail - a chci vidět co budeš dělat až se MS rozhodne to ukončit jako třeba Live mail, Outlook express atp. a ty budeš potřebovat poštu za 10 let někam převést. Bude to notnej opruz jako v případě klientů který jsem zmiňoval protože MS si prostě na prasárny a nestandard potrpí.

co je na Thunderbirdu prasárna? Prasárna je to, co dělá Microsoft s vestavěnými email klienty ve windows - od strohého, ale funkčního Outlook Express k prasečině typu Windows Live Mail, který pak nahradili něčím jiným a ve W10 mají zas jiný klient... Ne díky, fakt nehodlám být závislý na tom, jak si MS překopává klient za pochodu a dle potřeby ho ruší a nahrazuje... Thunderbird mám na několika PC, bez ohledu na OS vypadá a funguje všude stejně - to je něco, co u programů vítám.

KMail > Pohled> Nastavení kódování >Než začneš ječet, tak ne každý musí znát kdejaký výtvor Redmondu, zvláště ne ten zrovna povedený.Thunderbird byl již zmíněn, Claws mail: https://www.claws-mail.org/ je také normální e-mailový klient.

To je snad chyba na straně odesílatele.Podívejte se do hlavičky mailu, kde je něco jako (prostě co souvisí s kódováním)---"Content-Transfer-Encoding: base64" nebo "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8"Content-Transfer-Encoding: quoted-printable"---