» Poradna » Mobily

Sms na měsíční vyúčtování, které není moje od O2

dobrý den, řeším sms na vyúčtování od O2, které mi začaly před pár měsíci pravidelně chodit a přitom nejsou moje. Zpočátku mě to dost vyděsilo a běhala jsem na pobočku zjišťovat, co se stalo, že mám tak vysoké vyúčtování. Bylo mi vždy sděleno, že se jedná o omyl, že uváděné vyúčtování ani sms mi nepatří. Vyžádala jsem si vždy o tom potvrzení. Když se to stalo potřetí, poslali věc k vyřízení někam dál. Ozvala se paní z O2, aby mě vyzpovídala a dozvěděla se, co už jsem osobně hlásila na pobočce. Nakonec to pro O2 skončilo tímto : "Vážená paní Štěpánková, dle telefonické dohody Vás informuji, že na základě prověření přes technickou podporu a oddělení pohledávek bylo potvrzeno, že Vaše telefonní číslo xxx xxx xxx není uvedeno jako kontaktní pro zasílání SMS zpráv o vystavení vyúčtování jiné společnosti." Takže nic se nezměnilo, sms s vyúčtováním, které není moje mi chodí pravidelně každý měsíc. Nechci to tak nechat. Máte s tím někdo zkušenost, už jste to řešili? Kde si mám stěžovat? Nechci se s tím smířit.

Odpovědi na otázku

Pokud tě s tím někdo pořád obtěžuje a O2 s tím nemá nic společného, tak zkus Policii.

A vyúčtování je od O2 ??? Nebo jen ty SMS ???

Ty sms jsou od O2, vyúčtování jako takové nevidím, není přílohou. Jsem informována, že mi vystavili vyúčtování za období např. 1.7.-31.7. ve výši 12410,-- Kč pod VS a že došlo k překročení inkasního limitu a že je třeba neuhrazené vyúčtování neprodleně uhradit, že mám zvážit navýšení inkasního limitu a více najdu na mojeo2.cz....Ta paní od O2 mi vlastně řekla, že od nich to prý není, že to asi bude od někoho dalšího, ale jak je možné, že to chodí pod hlavičkou O2, tím samým kanálem mi chodí další info, které už mi patří, tomu nerozumím, proč je problém to dohledat a zarazit.

Protože se tě to nejspíš netýká, někdo použil tvé číslo, ať už úmyslně nebo omylem. Jediné, co to vyúčtování spojuje s O2, je ten odkaz na mojeO2.cz. Podívala ses tam ??? Tam přece najdeš všechny informace ke své smlouvě a všechna vyúčtování. Máš nějaké "podezření", čeho se to vyúčtování týká ??? Koneckonců, SMS je jen upozornění ...

na mojeO2 nic není, tedy jen to, co tam má být, navíc, O2 mi tvrdí, že k žádnému omylu, jak píšeš nedošlo, a ta cizí sms mi chodí z toho samého čísla, ze kterého mi chodí i moje vyúčtování a další nabídky O2, to snad nemůže používat kdokoliv další nebo ano? žádné podezření nemám, začalo to chodit před půl rokem a chodí pravidelně každý měsíc, na to si mám zvyknout a přibydou časem další?

Tohle už je otázka pro odborníka, zda je možné "podvrhnout" číslo odesílatele SMS ... Např. u emailu lze adresu odesílatele zadat jakoukoliv.Určitě by bylo dobré vědět, čeho se to vyúčtování vlastně týká. Existují služby, která jsou "na zkoušku" zdarma, ale když je včas explicitně neodhlásíš, jedou furt a neposkytuje je O2, nicméně mohou být placené z kreditu či tarifu.

Určitě to jde. Je to jen trošku složitější než podvrhnout e-mail od kohokoliv.

To je nesmysl. Možná to jde, ale proč by to někdo dělal?

od O2 to odbornice na vyřízení jen nechala prověřit, zda se nestal nějaký omyl při zadávání tel. čísla, a to prý není a tím to pro ní skončilo a není proti ochraně osobních údajů, že dostávám informace o tom, kolik nějaký odběratel dluží a pod.? a také se mi nechce každý měsíc běhat na pobočku pro potvrzení o tom, že mi ta sms nepatří, přitom mi tvrdí, že i ten komu to patří je informován. Takže to asi posílají omylem klidně na víc čísel, kdo ví.

Jestli je v sms variabilní symbol, tak podle toho u O2 najdou komu to patří. U něj se pak můžou podívat jestli tam figuruje Vaše číslo. Když ne, tak to není z jejich strany. Proč běhat každý měsíc na pobočku? Víte že u O2 nic nemáte, máte to od nich potvrzené tak proč to řešit každý měsíc.

takto jednoduše jsem si to také představovala, ale oni mi nesmí říct komu tedy ta sms patří, jen se dovím, že patří někomu jinému , a že u tohoto subjektu moje číslo uvedené není a po dalším prověřování si nedovedou vysvětlit, jakto, že mi ty sms chodí, tím to pro ně skončilo a u mně naopak se nic nevyřešilo, chodí mi cizí sms na vyúčtování

zkus to na Kdo mi volal? Šance malá ale možná. Třeba jde o defraudanta z Četnických humoresek, nedávno tam zatajili (ne z o2) jednoho

Já to chápu, ale Vás přeci nemusí zajímat komu ta sms patří. Zkrátka nepatří Vám. Takže když Vám náhodou přijde, tak jí můžete v klidu ignorovat a nemusíte kvůli tomu běhat na pobočku kde stejně nic nevyřešíte.

ale tak vás v podstatě nezajímá čí to je ... pokud to chodí stejným kanálem jako vaše vyúčtování, tak bych s nimi řešil jestli to odeslali oni nebo ne ( to si kompetentní zaměstnanec O2 snadno dohledá ) a potom bych je požádal,ať tam změní / odstraní telefoní číslo ... známý měl telefoní číslo, na které chodily SMS s poděkováním za úhradu ( pojištění ) 1200 Kč ( dotyčný je cizinec - takže viděl 1200 Kč a vyděsil se ) tak jsme došli na pobočku pojišťovny... řekli jim,že posílají info na blbé číslo a pojišťovna si na základě VS dohledala klienta a číslo ve smlouvě upravili ( smlouva byla starší a uzavřel ji původní majitel čísla ... po nějaké době dostal známý tohle číslo )... Ve výsledku nevíme,na koo byla smlouva,ale problém ustal => nechť si to O2 vyřeší samo ... a pokud jsou na pobočce na *píííp*,tak bych to řešil přes linku kyslíků :)

Takze, moje (tvoje) o2 take nic nezjistis? Nemam pausal ale mam tam kazdy hovor/sms vyuctovane i za nula kc ( odmena za dobiti)

O2 zistilo, že chyba nie je v ich systémoch. V podstate sa treba obrátiť na zasielateľa sms-ky. To je celé vysvetlenie šetrenia. Ste divná, ak to chcete stále riešiť s O2.

To bych i ráda udělala, ale pokud to O2 ví, kdo tedy pod jejich hlavičkou odesílá tyto sms, tak mi to nechce sdělit. Vůbec mě nenapadlo, že z kanálu SMS zpráv, ze kterých mi chodí informace o mých skutečných vyúčtováních může využít i někdo další, kdo není O2 ??? Proč tedy tyto sms nechodí z čísla někoho jiného?

Otázka: tie vyučtovania sa týkajú konkrétne teba (menovite), alebo tvojho tel. čísla? Ak nie - kašli na to. Ak sa chceš toho zbaviť - opäť priamo na pobočke nech zistia, pre KTORÉ tel. číslo tie vyúčtovania platia. Je možné, že niekto zadal tel. číslo pre vyúčtovanie a pomýlil sa - zhodou okolností je to akurát tvoje číslo.

Toto jsem si také myslela, že to mohlo být, že někdo omylem zadal toto číslo nebo se někdo z O2 překlepl, to by se přece mělo snadno dohledat, ověřit, vysvětlit a napravit. Jakého čísla se týkají nevím, v tom sdělení je jen číslo vyúčtování a ti zaměstnanci na pobočce mě jen informují, že se mě to netýká, že je to omyl, ale proč v tom tedy pokračují? Nechci si zvykat na to, že mi už nafurt budou chodit cizí sms.

Proc nafurt. Zmenit cislo a treba i operatora ( s moznosti navratu - kdyz se operator resp. ti resici vec jako stiznost zaseknou, neda se nic rychle delat. Me nedavno udelali z dotazu stiznost a jako takovou ji chteji resit a mam jim zavolat. Proste predavanim si info na misto precteni si prvniho emailu na info@operator.cz, trvaji na tom ze jsem dal stiznost).

proč bych já měla měnit číslo, kvůli tomuto, to určitě ne, změnit operátora si myslím u nás vyjde nastejno, už jsem se svým číslem všechny 3 vyzkoušela

Netusil jsem ze te neokradaji.

BTW:O2 aj u nás robí "psie kusy".Nedávno u nás zaviedli "novinku"Kto nemá splnení tri podmienky: platba prevodom, prijímanie elektronickej faktúry, aktivácia mail boxu na stránke O2 - k faktúre sa pripočítajú 2€.Ja som to mal splnené - všetky tri podmienky - a napriek tomu mi to účtujú. Reklamácia priamo na pobočke, ich prostredníctvom zistené, že všetko spĺňam, odoslané centrále - a napriek tomu stále účtujú. Oznámil som O2, že faktúry nevyplatím, pokiaľ O2 nebude si plniť svoje záväzky, ktoré verejne deklarovali, ale neplnia, pričom ja ich podmienky som prijal a plním. Doba splatnosti dávno minula, neodpojili ma - a čakám, kedy to vyriešia.Ak by aj dali k súdu - dôkazy sú jasné - ja som splnil všetky ich podmienky, oni nesplnili svoje vlastné podmienky. A zaplatím len to, čo mám. Okrádať ma nebudú.(Žiaľ, iných operátorov nechcem - už som sa u nich popálil neuznanými reklamáciami ich vlastných chýb.)

to je také hrozné, ale tady by mohl pomoct ten telekomunikační úřad, ten má kompetenci šetřit ceny

Ten nevyrieši NIČ. Oni riešia len poskytovanie služieb, dodržiavanie frekvencií... čo sa týka vyúčtovania, informácií o spotrebovaných dátach, hovoroch - to TKÚ nerieši. Taktiež to nerieši ani obchodná inšpekcia - tí sa ozvú len vtedy, ak sa vyskytne nesprávne vyúčtovanie a podobne.

a tu fa vystavil kto?? O2? Nevedia podla VS zisit komu vystavili vlastnu fa? To sa mi nezda..

Nezda. Sousedum napocitali 42 000 kc a nejake drobne. Nic se nevyresilo tak presli k vodafone, dluh vypocitany o2 ovsem zaplatili, soud by byla tahanice na dlouho.

Ked iba tak zaplatili tolko penazi, tak asi vedeli, ze za co. Inak normalny clovek by to nezaplatil len tak pre nejake O2 a pod. uz ani z principu.

Iba tak nie. Az po pulrocnich tahanicich.

Ani po tahaniciach by to nemali zaplatit. Ale je za tym asi nieco ine vsak? Nemali v tom prsty nejaki potomkovia, rodina... Nejake sutaze, audio-textove blbosti a tak?

Potomkovia boli dva. Jeden mal dva mesiace a druhy bol v mamicke.

placení těch částek po mě ve skutečnosti O2 nechce, oni se omlouvají, že mi ta zpráva nepatří, ale nejsou schopni to stopnout

Napiš do ČT, že máš námět do Černých ovcí, třeba to pak půjde. ☺

ale také to neplatím, ale pravděpodobně ten komu to patří, tak to platí, když mi chodí měsíčně jeho sms o vyúčtování, které se mění

Zda plati si overte aby vam nerostl dluh na exekuci.

Určitě na tom něco bylo, když ty peníze zaplatili. Nemůžou si napočítat nic jen tak. Prostě to nejde. U O2 jsem chvíli pracoval a takových případů byla spousta. I když člověku X operátorů a lidí na pobočce vysvětlovalo důvod , tak si zákazník stejně tvrdí svoje a navíc sousedka říkala takže o tom vědí víc. A potom na facebook ten samý člověk píše svůj příběh kde "náhodou" vynechá pár maličkostí.

Zneužití identity nebo chyba u operátora, předat policii.P.S. Taky se mi stalo, že mi přišla SMSka o "mé" výpovědi smlouvy od dodavatele plynu. Ukázelo se, že u úplně jiného zákazníka omylem zadali náhodou (překlep) číslo mého mobilního telefonu do jeho kontaktů.

při mé druhé návštěvě na pobočce jsme si to s tím zaměstnancem také mysleli, ale po přešetření, se prý nic takového nestalo, takže s tím fakt mám zatěžovat policii? myslela jsem si, že třeba popíchnu ten úřad na ochranu osobních údajů

Před pár lety se mi stalo něco relativně podobného. Měnil jsem operátora pro sebe i rodiče. Všechno jsem to zařizoval já ze svého telefonu a jak jsem tam volal, tak jsem se na dualSIMu spletl a zavolal tam z firemního čísla. Firemní číslo bylo ještě u úplně jiného operátora. Nebyl to ani zdrojový ani cílový operátor při přechodu. V ten okamžik tam to moje firemní číslo někam uložili a na firemní číslo mi každý měsíc chodily SMS informující o útratě mého soukromého čísla i čísel rodičů. Několikrát jsem tam volal, několikrát jsem tam psal, několikrát jsem to řešil na pobočce. Nevím, jak jim to tam funguje, ale to mé firemní číslo se ocitlo někde, kde na to běžná operátorka z infolinky nebo pracovnice pobočky ani neviděla. Je třeba být otravný.

a co zabralo? nebo jste pořád informován?

Opakovaně jsem je kontaktoval a stupňoval nepříjemnost. Jinak to nešlo, bohužel.

V takové situaci hodně pomůže věta "jestli to nevyřešíte do měsíce, asi budu muset přejít k jinému operátorovi" - co se předtím řešilo půl roku, je najednou vyřešeno během týdne...

Vcera odpoledne priznala, kdyz jsem prestup zminil, ze proc, uz vystridala vsechny tri

Mě by tahle věta asi pomohla. Chodily mi informace o víceméně vlastních číslech, akorát na firemní telefon u úplně jiného operátora. Tazatelce chodí informace o cizích číslech, takže kdyby svá čísla převedla k jinému operátorovi, tak je slušná šance, že ji to bude chodit dál. Operátor to dle mé zkušenosti klidně posílá i na číslo u konkurence.