» Poradna » Web a internet

Skype - souhlas rodičů pro dospělého

Ahoj, můj přítel má problém, Skype náhle po něm vyžaduje souhlas rodičů, ačkoli je už delší dobu dospělý. Datum narození má uvedené dle pravdy. Na účet Microsoftu se nemůže přihlásit, protože nemá heslo, a na žádost o nové heslo systém nereaguje. Je možné to nějak řešit nebo je to zase nějaká dočasná pitomost?

Odpovědi na otázku

Doporučuji tento postup: 1. V prohlížeči běžte na web.skype.com a přihlašte se pod svým skype účtem.2. Pak vám vyskočí info o tom že potřebujete souhlas rodičů tak tam dejte "Přeskočit" pozn. nevím přesně jak to tam bylo :)3. Jděte do svého profilu a upravte datum narozenía mělo by vše začít fungovat normálně ;)alespoň mě se to tak povedlo :)

A to funguje přihlásit se bez hesla ? Když se přihlašuji do skype musím zadat heslo (často i když se neodhlašuji).

Nejde o heslo na Skype, to zná, ale nemá heslo k účtu na MS, kam se má přihlásit, aby vyřešil zmíněný problém. Tomas - děkuji, jediný na rozdíl od ostatních radíte, čímž máte mou vděčnost :) Vyzkoušíme to, a uvidíme, ještě jednou díky.

Díky, tento postup funguje.

Ano, opravuji své tvrzení, tak jak píše Tomas, funguje to chvíli, také se to tvářilo, že je problém vyřešen, ale opět se hláška vrátila.Nejlepší řešení je vytvořit nový účet, starý na chvíli zprovoznit na jiném stroji a přetahat kontakty na nový.

Tak musím bohužel konstatovat, že můj postup je jen oddálení něčeho nevyhnutelného neb, druhý den mi skype (Win) opět hlásí že potřebuji souhlas rodičů a nešlo se přihlásit :). Jde to obejít tím že se na stránkách web.skype.com přihlásím pod svým skype účtm a pak mi šlo i přihlásit se na sky (Win). Vyřešil jsem tím že jsem se prokousal formulářem pro ověření věku (Zadal jsem svoji kartu :)). Takže doporučuji se tím prokousat a poslat doklad totožnosti nebo číslo karty. Nebo založit nový účet.

Jen mě tak napadá - není vynucování "souhlasu rodičů" jen způsob, jak z uživatele vytáhnout číslo karty nebo sken OP? Je vůbec Skypu číslo karty k něčemu, když je volání zdarma?

Také to tak vidím. Jedu na Skypu pod Linuxem a nic takového to po mě nechce.

Tak už to otravuje taky! Takže šmytec, Skype odinstalovávám.

Jo. Podle mne je to více než jasné. Navíc by mě zajímalo, jak mají ošetřené nakládání s citlivými údaji. Pozor zvlášť na číslo karty - v řadě eshopů stačí pouze zadat toto číslo k platné transakci (dobře, deklarují, že číslo karty nebude z bezpečnostních důvodů uloženo, ale...). Čísla karet zásadně neposkytovat, navíc subjektu, který si je ukládá do systému.

Takže Mrkvosoft se rozhodl, že Skype spoplatní a jako bonus si od uživatelů stáhne osobní data, sice jim za to nic nedá, ale bude s nimi vesele kšeftovat!Hnus, velebnosti. (pokud tím ,,souhlasem rodičů" projdete a za ,,ověření" zaplatíte, jak dlouho bude trvat, než se dozvíte, že: Platnost souhlasu vypršela, obnovte nastavení.?!? Včera jsem na Český Mrkvosoft poslal žádost o likvidaci účtu s tím, že platit jim nic nebudu a svoje osobní data jim nedám, (s pozdravem Fuck off). Naštěstí jedu na netu pod Linuxem, takže se cítím relativně v bezpečí.

Mimochodem - při řešení problému se souhlasem rodičů jsem šla do sekce, kde se nastavuje věk - žádný tam nebyl nastavený, vypadá to, že skype obtěžuje dotazem na souhlas rodičů i ty uživatele, kteří nemají nastaveno datum narození vůbec - a uložit to šlo jen v případě, že jsem uvedla celé své jméno (které jsem nastavené taktéž neměla). Mohla bych tam uvést samozřejmě jakékoli jiné jméno než své, ale u nás se vyžaduje skype pro firemní komunikaci, takže jsem to dále nekomplikovala. Nicméně jedno je jasný: skype se snaží vytáhnout z člověka co nejvíc informací. Do budoucna je to samozřejmě pro skype výhodné: konkurenční výhodu bude mít ten subjekt, který bude disponovat co největší a nejvíce validní databází uživatelů, velký byznys to už je teď.

Po mě sice skype v mobilu nechce potvrzení od rodičů, ale nepustí mě od dnes na kontakty, že abych mohl využívat skype naplno mám vyplnit fakturační údaje. Mám jen datum narození město stát. Jo je zdarma ale výzva i o kreditu

Teď už to zdarma není, za ,,ověření údajů" tě skásnou a je jen otázka, jak dlouho to bude trvat, než bude nutno ,,ověřit údaje" znovu. Haj*lové prolhaní, kdyby napsali, že už je nebaví poskytovat službu zdarma a že se od určitého data za ni bude platit, bylo by to alespoň slušné. Jenže to by pak nemohli krást data a to je, oč tu běží. No nic, já už jsem s nimi skončil a doporučuji to co největšímu počtu uživatelů; výběr VoIP služeb je slušný a jsou i takové, kde si můžete s ostatními v síti telefonovat bez toho, že byste cokoli zaplatili.

Postupovala jsem podle tvého doporučení a druhý den se opravdu znovu objevilo okénko vyžadující souhlas rodičů. Proto jsem šla opět na tuto diskuzi, abych zkusila postup opakovat, nicméně jsem si přečetla tvoji novou reakci, že tvůj postup není trvalé řešení. Nicméně jsem stihla učinit několik kroků a problém se - zdá se -odstranil: restartovala jsem počítač a hláška už se znovu neobjevila a byla jsem normálně přihlášená jako kdykoli předtím, než vznikl problém. Nevím ale, která mnou provedená akce ten problém vyřešila. Takže, co jsem udělala - šla jsem na web.skype.com, přihlásila jsem se, s tím, jsem zaškrtla políčko "zůstat přihlášen". Pak jsem se vrátila k problémové aplikaci, která obtěžovala okénkem vyžadující souhlas rodičů a dala "zrušit", což tě hodí na přihlašovací formulář. Přihlásila jsem se a OK. Po restartu OK.

Zdravím. I já jsem vyzkoušel postup na začátku a byl jsem rád, že to konečně funguje. Nicméně druhý den byl problém z5. Stejný problém je i na mobilní verzi Skypu. Zajímavé je, že ženě to ještě nevyskočilo. Asi odstavují uživatele postupně.Kartu ani doklad totožnosti jim rozhodně posílat nebudu. Pokud se chovají takto, tak to radši přejdu na jinou aplikaci.Chtěl jsem ale upozornit na jinou věc. Než jsem si přečetl tento návod, tak jsem to snažil obejít sám a narazil jsem na nenmilou věc. Už nevím kde to bylo, ale jak jsem různě proklikával mrkvosoftí stránky tak na jedný bylo napsáno, že potřebují kartu jen k ověření věku a nic na ní nebude účtováno, ale hned při dalším prokliku jsem našel informaci, že bude účtován malý poplatek, pro ověření správnosti údajů o kartě. Výše poplatku samozřejmě uvedená nebyla. Kdo tedy kartu zadal, zkontrolujte si účet a napište jak to je.

Ano, na stránkách MS je to v podmínkách napsáno, že bude účtován malý nevratný poplatek pro ověření uživatele

To sou šmejdi. Když je služba zadarmo, co jim je do toho jestli je uživatel skutečný nebo fiktivní? Že by tajný služby tlačily na ověřování uživatele kvůli terorismu/sledování?

Ne, jde jim o to, jak tahat z uživatelů peníze a krást osobní data. Uličníci kulatí, částečně zašp*čatělí! (Plný výraz si cenzor přeložil jako název ženského orgánu a nepustil ho)

jak to tak čtu, tak tímhle tempem asi Skype nakonec odbourám úplně ve prospěch Hangouts...

Včera bylo pozdě. Od té doby, co Skype koupil Mrkvosoft, jde to s ním s kopce a tohle je jen další hřebíček do rakve. Docela by mne zajímalo, co na to ÚOOÚ. Nějaká lehká pokutička a kartáč by neuškodily.

Tobě by taky menší pokutička prospěla, alespoň bys přestal krást a navádět ke krádežím ostatní!

Po pravdě toto byl poslední impuls pro konec Skype u mne. Posílat kopii občanky do Ameriky nebo číslo účtu, to opravdu ne. Ještě účet nemažu, ale jen čekám jestli se po kritice něco nezmění, jinak trvale pápá.

Čekáš nejspíš zbytečně. Protože pár joudů, kteří jim budou platit, se najde vždycky.

Mám to tedy vyřešeno:1. prohlásil jsem kolegyni za dceru svého otce2. zaplatil 0,5 USD (ze své platební karty)3. opravil kolegyni datum narození4. zrušil jsem rodinnou vazbuTo všechno se týkalo účtů Microsoft.Pevné nervy!