» Poradna » Mobily

Samsung vs Huawei

Dobrý den , Potřeboval bych poradit s výběrem telefonu rozmýšlím se mezi -Samsung Galaxy A5 2017Huawei p10 liteHuawei stojí 7500Kč a na Samsung je sleva 20% z 8999 Kč ,takže cena je téměř totožná

Odpovědi na otázku

Určitě ten Samsung.

Určitě ten Huawei.

A co my s tim? Jak máme vědět, který zrovna pro tebe bude lepší? To že pro někoho cizího je lepší jeden z nich vůbec neznamená, že pro tebe nemůže být lepší ten druhý. Zbytečné téma...

Svatá pravda

Teď je sleva na Huawei P9 lite 2017, taky dobrá cena za 5999 Kč, https://www.alza.cz/huawei-p9-lite-2017

Huawei: má více místa 32 GB, RAM 3 GB.Zkoušel jsem a dobrý stroj

Ten Samsung má taky 32 GB a 3 GB RAM...

Pravda. Omylem jsem koukal na A3

Srovnáváš nesrovnatelné.Samsung A5 má IP68, Amoled LCD a opravdu dobrý foťák.U Huawei p10 lite nedokážu najít žádnou výhodu. Co bych mu vytknut je zastaralý IPS LCD a hlavně se mě ježí vlasy z Hybridního slotu na sim/sd.O čem bych uvažoval v tvém případě je Samsung J5 2017. Koupíš ho kolem 6k, má Amoled (sice 1280x720, ale to je spíš výhoda v úspoře baterie a stejně to je přez 300dpi), má dobrý foťák a má oddělený slot na 2xsim a sd. Má sice 2GB RAM, ael to stačí. A má 16GB úložiště, ale to rozšíříš sd kartou. Za ten LCD a foťák to stojí.

Při stahování aplikací ti SD karta nepomůže, je potřeba dostatek místa v interním úložišti. Jinak co jsem koukal, tak má Huawei rychlejší chod systému.

Ale to víš, že pomůže. Do paměti dáš jen aplikaci a data na sd kartu. Mám takhle appku mapy os seznamu, here navigaci, fotim a natáčim na sd kartu ... . Ale tam záleží co člověk potřebuje. Já potřebuji dvě sim a sd a tím je pro mě huawei mimo.A "rychlejší běh systému" ... no to sis vymyslel a ty zařízení jsou srovnatelná. https://www.youtube.com/watchA pak je tu ten kvalitnější LCD a foťák. Huawei má sice vyšší rozlišení než j5, ale stojí za to vzít amolet ... ale to každý může zkusit v prodejně.

2GB rozhodně nestačí. To je už teď hraniční minimum použitelné RAM, ale za rok už to bude málo. A označovat IPS displej za nevýhodu může jen blb, protože nic tak hnusně přebarveného a nepřirozeného, jako AMOLED, se jen tak nevidí a navíc se to vypaluje :)

Nazývat ostatní "blby" jen proto že mají pravdu? ... no jo no.Co se týká vypalování a přepalování, to se liší model od modelu. Já měl IPS tablet a na LCD byl vypálený obrys internetového prohlížeče. Teď mám J5 a nepozoruji žádné přepálení barvy. LCD si může každý prohlédnout v obchodě. Ale ti co ne si o tom můžou přečíst nebo shlédnout nějaké to video na porovnání:https://www.youtube.com/watchhttps://newatlas.com/amoled-vs-ips-display-tec... A co se týká ram, tak 2GB opravdu stačí. Ale co člověk to názor.https://www.google.cz/search

Já samozřejmě vím, jak vypadá AMOLED u toho telefonu :) Obecně je prostě přebarvený, o nějaké věrnosti barev nemůže být řeč. Ale je to samozřejmě o vkusu. Já mám raději jemné věrné barvy IPS. Ohledně té RAM, každý slušnější telefon už má 3GB, protože 2GB jsou hraniční a i když to teď s odřenýma ušima ještě stačí, za rok už nebude, to je jistota. Náročnost aplikací, vč. těch systémových, co běží na pozadí, se s každou aktualizací zvyšuje a dřív nebo později překročí použitelnost. Kupovat dnes nový telefon se 2GB RAM a ještě k tomu ne zrovna levný, je docela úlet.

ani jeden, raději Xiaomi Mi A1 https://www.czc.cz/xiaomi-mi-a1-64gb-cerna/2... má lepší parametry, přesto je levnější než oba výe zmíněné a hlavně obsahuje čistý android