Ryzen a optimalizaca hier

Pár krát som čítal že pri prvých testoch pnepodávali v hrách proti Core I7 7700k procesy zen 7 konkurenčné výsledky bola za to vyňená zlá optimalizaca hier tak sa pýtam či niekto nevie Ako je to s optimalizáciu hier na ZEN teraz podáva lepšie výsledky ako pri uvedení? Má ešte 4 jadro zmysel?

Odpovědi na otázku

Pokud jediné co budeš na PC dělat jsou hry a prohlížení internetu a NEplánuješ taktovat,tak 7700K. Pokud jenom přemýšlíš o občasném streamování,poslouchání hudby/filmů na pozadí během hraní nebo editaci videí,tak rozhodně R5 6tijádro nebo R7.

Pokud nebude chtít taktovat, tak je 7700K zbytečnost akorát má trošičku větší výkon ve stocku...

Vzhledem k cenovemu rozdilu, schopnostem automatickeho taktovani vetsiny slusnych desek.. kdyz uz se na hrani kupuje i7, pak K je lepsi volbou.

Proč myslíš že jsem napsal pokud NEchce taktovat? Kaby Lake totiž bez Deliddu moc nenataktuješ.https://www.reddit.com/r/hardware/comments/69a3s...

A proto se vyplatí připlácet 1000 za trošičku větší výkonu? :D

Jenom pako by si dnes koupil 4jádro

Pako by si koupil I7 7700 za 8500,-Kč

Ale to nevadí, at si je paka kupujou

Ty budeš zřejmě dost chytrej,že?

Nejsem debil, abych kupoval čtyřjádro za 8500,-Kč

Jasně, čím víc proužků, tím víc Adidas :D

To se tvrdilo o dvoujádru taky

Taky to byla pravda... Samozřejmě, při stejně výkonných jádrech je větší počet lepší, o tom není sporu. Ale stále mraky aplikací neumí efektivně využívat více jader (často to z principu aplikace není ani možné) a běží lépe na procesoru, který má "jen" dvě jádra s vysokým výkonem na jádro, než na průměrném procesoru s milionem nic moc výkonných jader, protože aplikace a systém nedokáží výpočty rozložit tak, aby se výkon jader sčítal.

Když hra ždíme 4jádro na 90%, kde vezmeš další výkon? nikde,právě si dohrál, game over

Dokud to není 100%, tak nejede nadoraz a nebrzdí to ;) A bacha, některé hry sice vytíží procesor na 100%, jenže když se podíváš na detaily, tak každé jádro jede na 25%, protože aplikace neumí využít efektivně více jader, takže systém jen tupě rozkládá zátěž na čtvrtiny na každé jádro. Taková aplikace ti pojede stejně dobře i na jednorájádru se stejným výkonem na jádro, jako u toho ctyřjádra ;) Ne, těch aikaci, které více jader dokáží využít opravdu efektivně, není moc a zrovna hry mezi ně často nepatří. Více jader dokáží smysluplně využít zejména aplikace pro složité výpočty, typicky foto a videoeditory a konvertory.

mě to připadá, že máte tady všichni I7 a do krve tady všichni budete říkat, že 4jádro za 8500,- je super kauf. Ne není to tak, to je průpal, za 6000,- máš 6jádro. Ale máš pravdu, na ty vaše piškvorky 4jádro stačí. Já hraju hry multiplayer 64 hráčů.

A to se z toho máme podělat? :) Ano, souhlasím, že na některé aplikace je dobré mít více jader, ale ty bys měl souhlasit s tím, že na jiné je zase lepší vyšší výkon na jedno jádro a stačí méně jader. To je prostě fakt a nijak to neokecáš ;)

mám xeona x5660 na 4,2 a pořád stačí

A kolik máš skore v cinebench r11.5 ?

r11.5 - 10.67

Pěkný skore

za tu cenu z Ebaye z Jižní Koreje :D

To máš výkon jako I7 7700 za 8500,-Kč Pěkný

ve hrách mě drtí. ale dokud to funguje tak to tak nechám. pak vezmu I7700K

Zaujímalo by ma TDP pri takom OC

no má 95W kolik má po OC nevím. ale vyměnil jsem ho za I7 930 který má 130W což je už rozdíl

Frekv. si zvýšil o toľko, že by som odhadoval na 140W (baj voko). Prečo si šiel zo 6c na 4c?

ona ta I7 (130W) dost topila měl jsem jí také na 4,2 a to mám vodníka

Z 2,8 na 4,2 GHz? Tak to verím, že si musel mať vodníka. Nechcel si radšej niečo úspornejšie? Skylake a vyššie už majú fajn TDP (aj keď Kaby lake už tak ako Tvoj Bloomfield alebo Westmere EP nepretaktuješ)

Píšu že dokud to funguje tak to tak nechám. Na hry co hraju to stačí. Až odejde deska pak půjdu do nového

já měl i7 a přešel jsem na toho xeona ne naopak

Je pěkné, že máš 6ti-jádro, ale tady je řeč o hraní a tem je zkrátka to přiblblé 4-jádro výkonnější

Mám FX 8150, budu stavět novej počítač, to jako budu kupovat 4jádro. Co za ty peníze dostanu, nic, akorát nižší spotřebu, tak že vyhozený peníze.Minimálně x6 Ryzen 1600, kdybych nemusel šetřit tak x8.Ryzen jede dobře, žádný prodady FPS, až hry dostanou Ryzen optimalizaci, nebo nové hry, pojede jako blázen.Jsou tu nové api DX12, Vulkán, je konec čtyřjádrům, pochopte to

Hádam je rozdiel medzi FX-4100 a i7-7700K aj keď obe sú 4jadra

Ne, Ryzen 1400, I5 7xxx, FX8150 - to je tak na jedno brdo

s FX 8150 upgrade na I7 7700 je volovina, Ryzen 1600 - to je upgrade

Karle ty si na hlavu že ?s AMD FX 8150 na i 7700 je volovina ? vypadni ze živě a neraď,, tady nemáš co dělat tvoje místo je na DDworld,,,

Kde je ten upgrade z hlediska hraní??? RyZen 1600 na i7-7700 nemá...

Do té doby budou výkonnější procesory

Otázka je nesmyslnná.Pokud si pořizujete dneska počítač, tak to, co chcete hrát dneska, musí zvládat naprosto s přehledem, takže je jedno, jestli ty hry jsou optimalizovány nebo ne. Podstatné je, jestli budou hry optimalizovány v době, kdy váš procesor už nebude z nejmladších a začne se pohybovat na limitech slušného hraní. A to je otázka, kterou nikdo nedokáže odpovědět.Na jednu stranu sice logika říká, že ano, že výrobci budou hry optimalizovat na hodně jader, ale je tu i druhé hledisko, které tuto vizi nabourává. A to je fenomén hraní na noteboocích. A notebooky budou pravděpodobně za stolními počítači v počtu jader zaostávat. A výrobce hry potřebuje, aby hra běhala i na těch noteboocích, proto bude řešit spíše optimalizace pro notebooky, než pro stolní procesory.

Proč by vývojář her řešil herní NB ''A to je fenomén hraní na noteboocích''tohle si vzal kde ? :))))''notebooky budou pravděpodobně za stolními počítači v počtu jader zaostávat''a na tohle si přišel jak ? když si vezmu že největší procento hráčů má i5 tak na NB snad není i5 ? NB nezaostává výkonem ale cenou ,,,ti ukážu tohle https://www.alza.cz/msi-gt73vra s přehledem řeknu že silnější herní stolní PC má jenom hodně malé % hráčů PC ,,, znám hodně hráčů a mám ve friend listech hodně lidí a víš kolik s nich má GTX 1080 ? vůbec nikdo ,,,a tazateli na otázku Ryzen a optimalizace,,,dovolím si říct že ani AMD neví jak na tom za pár let bude,,,ale jde o to že Ryzeny jsou docela dobré procesory které zvládají single i multi thread takže bych se toho nebál,,,a jednoznačně řeknu že až přijde doba kdy bude u her minimum 8 jádrotak ani jeden dnešní procesor to nezvládne ,, ať už nejdražší Intel nebo AMDprotože nepřibude jenom jádro, ale X dalších funkcí ... a HW výrobci si vždycky něco vykoumají aby musel člověk koupit nové PC,,,PS: když už teď se bavíme o tom jak i5 nebo i7 a ryzen brzdí výkon ve hrách,,tak si představ že za 3-4 roky (možná i méně)vyjde řada grafik GTX 2000,, GTX 3000 nebo dokonce GTX 4000a myslet si že moje i7 skylake nebo tvůj Ryzen... ( dnešní procesory ) tyhle grafiky utáhnou,, je docela pošetilé :))),,,řeknu ti jak to je prostě každý 2-3 roky musíš koupit nové PC v hodnotě 40-45 tisíc,, jestli to neuděláš tak budeš hrát vždycky s kompromisy,,o tom je HW byznys ...

Jsem učitel informatiky na střední škole, takže mám docela dobrou představu, na čem dneska hrají "děti" a dokonce mám i představu, na čem hodlají hrát v budoucnu.Ano, na noteboocích jsou samozřejmě také i5, jako na stolních, jen ty parametry jsou kapku jinde. Nejprodávanější notebooková i5 je asi 7200U, což je dvoujádro s HT s maximálním turbem 3,1 GHz, tedy pomalejší, než populární Pentium s HT pro desktopy.Vaše nadšení pro maximální výkon, je sice hezké, ale trochu neodráží realitu průměrného hráče. Ano, vždy tu budou tací jako vy, kteří dají každé dva tři roky do počítače desítky tisíc, ale na každého takového připadají desítky jiných, kteří to mají jinak.A pro softwarové firmy jsou důležití klienti. A je prostě fakt, že když uděláte hru s přehnanými HW nároky, že jich budete mít méně, než když uděláte hru, kterou alespoň nějak rozjedou i ty dnešní notebooky. A těmi notebooky nemyslím ta monstra za sto tisíc, která vy za notebooky považujete. O tom je totiž SW byznys, do HW byznysu je softwarovým firmám houby.

Ovšem notebookáři hrají většinou jiné hry, jsou to většinou holky,.takže SIMS apod.

"A to je fenomén hraní na noteboocích. A notebooky budou pravděpodobně za stolními počítači v počtu jader zaostávat."To bych neřekl.. Už jsem totiž viděl prototypy notebooků s desktopovými AMD Ryzen 7. Myslím, že to byl notebook ASUSu..Alespoň je vidět, jak se dá krásně využít nízkého TDP Ryzenu.

Naprostá většina (cca 3/4, v první pětce dokonce všechny) nejprodávanějších notebooků (podle Alzy) má CPU o TDP 15 W a méně. Proti tomu je nějaký 65 W Ryzen úplně mimo (navíc ty 15W procáky v tom mají i grafiku). Ne, že by se nedal použít, ale pak to, co vznikne, není notebook a postrádá na skoro všechny věci, pro které lidé sáhají raději po notebooku, než po stolním počítači.Pokud AMD bude chtít začít konkurovat Intelu i v segmentu notebooků, což by měla, když je to nejprodávanější segment počítačů, bude muset přijít s něčím méně žravým. A má jen dvě možnosti, jak toho dosáhnout. Buď půjde s frekvencí hodně dolů a nebo omezí počet jader. A nebo půjdou jen do segmentu >15W a s útokem na ten <15W si počkají až na 7nm proces. V každém případě to nic nemění na skutečnosti, že v počtu jader budou notebooky zaostávat.

Notebooky na hraní nebo práci mají většinou 4core CPU. A takový Intel i7 7700HQ má TDP 45W. Jak jsi tedy přišel na 15?

A jak jste přišel vy na to, že mluvím o hraní na herních noteboocích? Mluvím o hraní na obyčejných noteboocích, které lidé používají ke všemu možnému. To je totiž ten trend.Mluvit o herních noteboocích nemá moc smysl, protože těch se prodá daleko méně, než stolních počítačů. Já ve svém příspěvku psal o tom, že notebooků se prodá více, než stolních počítačů a proto se výrobci softwaru snaží, aby jejich výtvor fungoval i na nich. Proto si nemyslím, že optimalizace na mnohojádrová monstra je zrovna priorita těchto tvůrců.

Protože mi srovnání skoro desktopu s Ryzen 7 s nějakým kancelářským notebookem na office a net přijde nadmíru směšné.

Jenže diskuse je o tom, jestli se vývojářům vyplatí optimalizovat hry na mnohojádrové procesory. A já si myslím, že ne, protože na těch stolních CPU stejně ty hry šlapou v pohodě a problém vývojářů tedy není v tom, aby hra šlapala na stolních CPU, ale o tom, aby šlapala i na těch noteboocích.Dnešní mládež už kouká na jiné věci, než já, starý dědek. Mají tenký lehký notebook, který tahají do školy, chtějí, aby jim vydržel dlouho na baterky, ale zároveň si na něm doma (a někdy i ve škole) chtějí něco zahrát. Stolní počítač k tomu notebooku má už jen necelá polovina z nich. A i ti, co ho mají, spíše uvažuju, že další už si nekoupí.Že já nebo vy na to máme jiný názor, na tom nic nemění.

Ta nechápešy že herní trh se segmentuje a na noteboocích se většinivě hraje jiný typ her, než na herních strojích. Ačkové tituly opravdu na notebooky skoro nikfo neoptimalizuje, protože to nemá smysl. Ale nejprodávanější herní HW je dnes mainstream až highend.