» Poradna » Notebooky

Prosím o radu při koupi notebooku

Zdravím,měl bych na Vás prosbu. Potřebuji nový notebook a nějak se nemůžu rozhodnout jaký si koupit. Notebook používám do školy a pro práci jako je účetnictví atd. Nicméně dělám i 3D grafiku a občas si rád zahraju nějakou tu hru. Koukal jsem například na ASUS FX503VD-E4082T nebo na Xiaomi Mi Notebook Pro 15.6 s výbavou Intel Core i7 a 16gb RAM. Poradil by mi někdo jaký z těchto 2 by byl lepší, nebo popřípadě jaký jiný volit?Za případné rady a komenty moc děkuji

Odpovědi na otázku

pokud hraješ a používáš náročné aplikace, tak nekoukej na líbivé tenoučké placky, ale na herní třídu s HQ procesory a slušnou dedikovanou grafikou. Lehké ani tenké to nebude, ale výkon bude.

ja jsem spokojenej s timto https://www.datart.cz/Notebook-Acer-Nitro-5-AN5... ale tento by byl skvely,ale to uz je jina financni liga http://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu...

Ani jeden.Nemají možnost záruky on site.(při poruše budeš čekat na opravu 30 dní) Radši kup nějaký Acer.A cenový strop?

prečo ACER... ked za nadštandardnu zaruku treba doplácať?Dell ma vačšinou všade ako štandard 3y NBD on-site servis...

myslím, že krom řady Precision nemá DELL na výkonné stroje (např. ty herní) s HQ procesory tu 3-letou NBD záruku, co mívá na korporátní kancl řadu Latitude. Možná jde dokoupit, netuším.Ale ono i k HP Omen jde dokoupit on-site care pack a nejspíš i u dalších značek bude něco podobného.

Ano,ale za pár korun.A Acer v této ceně je po všech stránkách kvalitnější než Dell.Ale kupte si co chcete.Moje peníze to nejsou.

3 DELL notebooky mi začaly odchazet až po uplynutí 3 let. Obvykle tak okolo 5 let. Jednalo se o Precission řadu. Náhradní díly u DELLu jsou opravdu zásadní problém - je lepší koupim nový notebook. A Důvod je jasný, notebook nemá být výkonný, ale má to být přenosné zařízení pro jednoduchou kancelářskou práci. Pokud chci dělat náročné aplikace nebo hrát, koupím si desktop z důvodu lepšího chlazení. Ale to snad ví každý průměrně inteligentní tvor.

"notebook nemá být výkonný, ale má to být přenosné zařízení pro jednoduchou kancelářskou práci. "Tak to je tvůj osobní názor a možná, až budeš vyrábět své vlastní notebooky, tak budeš takhle notebooky downgradovat, ale kdo si je pak koupí, to je otázka.

Skoro všichni. Notebook má být hlavně lehký, dál mechanicky odolný, aby vydržel každodenní přenášení. Rozumná velikost je samozřejmostí. Neměl by vyvozovat hlasitý rušivý zvuk od větráků. To vše v akceptovatelné ceně. Pokud se pokusíš udělat skutečně herní notebook, tak to bude spíše přenosná velká potvora vážící 7kg a více. Proč? Narovnej na mb chladič CPU, přidej grafiku a k tomu příslušný zdroj bez té plechové pixly (ten je uvnitř nb) a baterku. Ty baterie raději dej dvě, aby to alespoň chvíli mohlo jet bez proudu. Ještě přihoď jeden zdroj, protože to budeš muset provozovat ze sítě. V pohodě se dostaneš na váhu desktopu, spíše překročíš. Ale výkon to mít opravdu bude.

Ok, možná špatně napsáno. Nemá být používán na věci, které vyžadují velký výkon, tedy vyšší spotřebu, tedy vyšší zahřívání a tedy nároky na chlazení. Důsledek je ten, že NTB nemusí být výkonný.