» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problem s instalaci Win 10

Zdravim, Pri instalaci Win 10 64bit z USB disku na notebook hpprobook 4740s to pri instalaci (asi 60%) hlasi chybu 0x8007025D Nelze naistalovat polozky...Udelal jsem diskpart clea n, instaluji na jednu jednotku o 648 GB. Fast a Secure boot mam vypli. Windows mam z Media Creation Tool. Antivir jsem mel pri davani na USB vypli. Pise me to po kazdem pokusu stejnou chybu a nelze nainstalovat. Na pc bylo drive win 10. Pouze reinstaluji. Dekuji za odpovedi.

Odpovědi na otázku

Instalačku stáhni odsud https://s1.rg-adguard.net/ms/techbench-new/Bootovací flešku si připrav pomocí https://rufus.akeo.ie/(správně zvol Schéma oddílu a typ cílového systému)

Tu flešku je třeba včas vytáhnout.

Najskôr máte chybnú inštalačku, stiahnite si to znova, pri inštalácii nemajte zapojené v USB a iných portoch nič.

Tak jsem to teda zkusil podle vašeho návodu a trochu jiná chyba: "Instalace byla zrušena, Nelze instalovat požadované soubory. Soubor může být použitý nebo chybět. Ujistěte se, že jsou k dispozici všechny soubory požadované pro instalaci, a restartujte instalaci. Kód chyby: 0x80070580".Použil jsem: https://rufus.akeo.ie/A ISO: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Co s tím?

Oprava: 0x80070570

Třeba se .iso poškodilo při stahování. Je to třeba zkontrolovat pomocí SHA-1Třeba je vadná fleška.Třeba strkáš flešku do USB 3 portuTřeba máš špatně nastavený bios (uefi)Instaluješ pod UEFI nebo v Legacy režimu?A co disk? Má GPT nebo MBR tabulku?

Flashka je v pořádku.Používám part 2.0.Jaké tedy má být nastavení biosu?Instaluji přes UEFI.Disk jsem konvertoval na MBR protože mě to psalo že nejde na GPT.

Pokud instaluješ pod UEFI, disk musí být GPT!Takže pokud ho máš nyní MBR (opravdu?), přepni bios na Legacy.------------------------------------------Jo, a doufám, že nespouštíš instalaci z běžícího systému pomocí setup.exe!

Ne, na pc není OS takže ani nemohu :D No, předtím když jsem to instaloval tak mě to právě psalo že GPT nepodporuje tak jsem pomocí CMD Diskpart convertoval na MDR.

Před příkazem convert je třeba použít příkaz clean (v diskpartu)Proveď.

Měls zřejmě blbě udělanou flešku.1. Připrav fleš pro UEFI, GPT (už ta fleš tak musí být připravená).2. UEFI nastav na UEFI boot, Secure boot (W10 je Secure).3. Zastrč fleš před spuštěním, zvol boot z UEFI USB.4. Instaluj.5. Před restartem fleš vytáhni, pokud se opakovaně načte boot z fleš, "vyskoč".

A ten disk jak jsem konvertoval na MDR mám vrátit zpět na GPT?

Tak ještě jednou. Pokud instaluješ v UEFI režimu, disk musí být GPT.Pokud instaluješ v Legacy režimu, disk musí být MBR.Jasné?

http://imgur.com/a/bHB3d je to spravne takhle?

Ano, takto bude bootfleška připravená pro UEFI a disk GPT.Aby se instalace podařila, musí být ovšem bios počítače přepnutý na UEFI a disk převeden na GPT

http://imgur.com/4yrkDL9 tady je bios. Je to spravne?

Ano - a když tak můžeš (kdyby to nešlo) zkusit ještě tu druhou uefi možnost.

A já bych ještě zaškrtnul "Clear SecureBoot keys"a zvolil User mode > "Customer keys"

Dobre provedu. Tady je spravne to bootovani? http://imgur.com/XztHiEQ

Btw pokud zaskrtnu clear keys tak costume mode nejde zaskrtnou. Takze asi jen zaskrtnu to clear keys

Pokud bylo vypnuté Secure Boot, bude potřeba přes Custom tam vrátit Default Keys, co tam jsou od výrobce pro MS Windows.

Není!!Ty přece potřebuješ bootovat z té flešky co sis připravil proboha..Takže to bude možnost č. 1 nebo ta předposlední..A disk máš převedený na GPT, že jsem tak smělý?

GPT nastavene. http://imgur.com/J7q9uTO takhle. Btw. Z te predposledni pri tom vyberu bootu moznosti to napise ze tam neni os a ta prvni funguje. Zajimave.

Tak jsem udelal vse co jsem mel. A pri 49% to hodilo http://imgur.com/wjPh8u7.

To ukazuje na závadu RAMUdělej pro jistotu memtest.

Tak pokud jsi provedl akci "Clean", pak už jsi nemusel ani konvertovat a rovnou bys systém mohl instalovat na nepřidělené místo na disku. Instalačka by vše ostatní zvládla s tím, že by mělo být shodné médium na flešce-viz schéma(GPT/MBR) a v Biosu. Příklad: Když je připravena instalačka pomocí Rufusu a v něm přednastaveno pro UEFI a GPT, pak by to tak mělo být nastaveno i v Biosu.. Nechápu, proč všichni šílí pro GPT..??? To se přeci hodí pro větší disky.. Ne pro posranej disk 500GB nebo do 1TB.. GPT je píčovina, která přišla s píčovskými Win 8.. i s tím posraným Secure boot

A jak se v Biosu podivam jestli je tam GPT? Kde to presne najdu?

GPT tam nenajdeš.. V Biosu budeš volbu UEFI nebo LEGACY .. nebo obojí, takovou volbu mám např. já na té mojí desce: UEFI and LEGACY OPROM Pak bys mohl najít pod záložkou BOOT podzáložku SECURE s volbou UEFI Windows nebo OTHER Takže jednoduché řešení BIOS vs příprava flešky pomocí Rufus a volba schématu:1. GPT schéma:Bios: UEFI Rufus: GPT pro UEFI 2. MBR schéma:Bios: LEGACYRufus: MBR pro Bios nebo UEFI Každopádně při instalaci Windows dle jakékoliv volby v souladu s nastavením Biosu(UEFI) a instalačního média na flešce pomocí Rufusu bys měl na počátku instalace hned v prvním okně průvodce instalací podržet klávesu SHIFT a klepnout na klávesu F10.. Tím se spustí příkazový řádek, kam zadáš jednoduché příkazy pro odstranění disku a tím i zjednodušení instalace Windows(pokud byl disk ve schématu GPT a ty zvolíš MBR, nebude s takovým diskem spolupracovat instalátor OS Winows a to samé i pro opačnou situaci, tedy pokud byl disk MBR a ty jsi nově připravil Bios a flešku pro GPT, instalátor zobrazí chybovou hlášku.. Příkazy v cmd(příkaz. řádek vyvolaný SHIT+F10):1. Diskpart odklepnout enter2. List Disk opětovně enter 3. Select disk X a opětovně enter .. místo X zadáš číslo disku, na který se bude instalovat operační systém 4. Clean opět enter5. Exit opět enter6. Exit opět enterTakto by měl být disk připraven jako nepřidělené místo na disku. Můžeš pokračovat v instalaci.. V tabulce disku pak označit toto nepřidělené místo, klepnout na "nový", potvrdit jeho velikost a instalátor zařídí vše potřebné k samotné instalaci.. klepnout na "další".. Započne instalace OS na Ukázat celý příspěvek

Presne tak jsem to udelal. Flaska je pro UEFI GPT, Bios je nastaven na UEFI. Predtim jsem udelal ten clean disku. A na pripraveny oddil prazdny jsem spustil instalaci. Ovsem me vyskocila chyba kterou popisuji vysse. Nyni delam Memtest kdy se tedy zatim testuje pouze CPU. Snad zacne i RAM.

mas spatny hdd i kdyz v testu ukazuje ze je v poho

- Otestovat HDD (HDD Scan)- Otestovat RAM (memtest)- Použít jinou instalačku.

Ty testy se dělají někde při spouštění?

Ty testy se delaji tak, ze si udelate bootovaci CD nebo flashku s "Hiren's Boot CD" (obsahuje HD Tune i Memtest86+) a z ni nastartujete a testy pustite. Ten Memtest je treba nechat bezet nekolik hodin.

Memtest86+ tuhne na moderních sestavách - je třeba používat Memtest86 bez pluska od Passmarku: http://www.memtest86.com/download.htm

Ano, přesně tenhle jsem stáhl a test udělal cca. 3 hod. Testovalo se převážně CPU a pak Benchmark RAM = žádné chyby. Takže tam chyba asi nebude že?

Zkontroluj ještě disk (HDTune - je součástí HBCD)

Dej si tam to Ubuntu

Tak jsem přehodil Ramky, udělal znovu Clean a jede to. Nicméně, díky za čas.

Měl jsem ten samý problém. Četl jsem všude a všude radili kraviny. Problém jsem vyřešil tím, že jsem si win10 místo na USB stáhl na disk jako ISO soubor. Ten ISO soubor (po rozbalení) pak přetáhl na USB a vše šlapalo jak po másle. Takže problém vyřešen

Tak jsem měl stejný problém trápil jsem se s tím tři dny zkoušel všechno možné a nakonec jsem to zkusil jak píšeš a konečně to šlape moc díky ??

Stačilo zkopírovat soubory z ISO na flashku ??