» Poradna » Mobily

Přenesení miniDV kazet do pc

Zdravim mam spoustu rodiných kazet a starou kameru od Sony šlo by nějak abych zachoval kvalitu videa přetáhnout do pc abych stím mohl dále manipulovat?

Odpovědi na otázku

kamera >> firewire >> PC

Záleží, jaký výstup kamera má. Já dodnes používám Panasonica s miniDV, Má FireWire (označovaný jako i.Link nebo IEEE 1394). K tomu mám v PC kartu s tímto vstupem. Pak jakýkoliv zachytávací SW.

Mohu znát důvod toho mínus?

To neřeš, tady je několik mínusáků, kteří mínusují jen z principu, že to nenapsali oni sami :) Taky si toho nevšímám.

Mám kameru Panasonic GS80 výstupem FireWire, pořídil jsem si notebook Sony VAIO s FireWire. Dostal jsem radu zkusit program WinDV. Ale při nahrávání do PC(notebooku) se soubor s videem kouskuje třeba po 2-3 minutách a vytvoří se tak z přepisu kazety MiniDV na PC 10 i více souborů. Nevím jak nastavit v tom programu delší časový úsek na nahrání (zkoušel jsem téměř vše), nebo jiný obdobný program, který to umožňuje.

Poradíte mi nějaký software a jak zapojit tu kameru pomoci firemware (protože mam moderni noťas a tam nejsou ty konektory)

firemware=firewire Ak je to pre Windows 10, tak stačí hľadať strihové karty alebo len PCI kartu s FiWi. Ak je to pre Apple notebook, tak bude problém. Pretože skoro vôbec neexistuje grabovacia karta pre MAC. Sám hľadám grabovaciu kartu pre MAC a zatiaľ som kúpil túto https://syntex.sk/sk/strihove-karty/blackma... no žiaľ kompozitný vstup nefunguje a funguje len HDMI (skúšané s kamerou Panasonic s mini HDMI) a keď som ju reklamoval, tak mi ju poslali naspäť od výrobcu, že je v poriadku. Sami v Syntexe mi povedali že to sú problémové karty a na pre MAC už nič iné nemajú. Tak som pred pár dňami objednal toto http://www.top-longer.com/top-longer-usb-video-capt... a uvidím či to pôjde. Držím palce

Vyhladaj si USB to Firewire a soft ti snad poradi niekto iny.

Soft tu na fóru radit nebudu, protože nepoužívám free... Ale určitě se najde plno freeware.

pokud ...tam nejsou ty konektory.. tak to nezapojíte a software stím nic neudělá. První se žente něco kam se to má správně zapojit pak řešte software.

Možná to už umí stáhnout nové "Fotky" ve W10 poslední aktualizace. Potřebuješ jen ten převodník USB/1394 nebo PCIe kartu se vstupem 1394 (firewire).

Stare dobre Windows XP v sobe mely sice primitivni, ale fungujici video editor Movie Maker ktery v pripade pripojeni DV kamery pres Firewire umel i primo ovladat kameru (start prehravani, pretaceni...).

případně existuje utilitka WinDVhttp://windv.mourek.cz

Mám vyzkoušený Pinacle i Sony vegas. Oba umí grabovat z fireware.

Movie Maker je predsa aj vo W10. Ale neviem ako pracuje. Nepoužívam ho. Ja som spokojný Pinnacle studio.

Mám kameru SONY TRV75E a nahrávky na Mini DV. Rád bych si je převedl do PC. Poraďte, prosím.