» Poradna » Ostatní

PC nenaběhne

Zdravím,potřeboval bych pomoc s nenabíhajícím PC, kde jsem standardně vypnul počítač a další den jsem ho zapnul a už nenaběhl. Zobrazí se načítající obrazovka, kde je značka pc (acer) a legenda ke klávesnicovým zkratkám - Del: Enter Setup a F12: Boot Menu. Tato obrazovka je normální u všech pc. Dál byl měl sám naběhnout a mně se nic nestane tato obrazovka zůstane a neudělám nic, protože mi to nepřečte ani zapojenou klávesnici, kde bych chtěl třeba pokračovat do Biosu nebo tak. Co to může být, popřípadě jak bych měl teď pokračovat?Děkuji.

Odpovědi na otázku

S tvými znalostmi a dovednostmi to odnes do servisu.

Rada nad zlato díky, fakt že jo.

To rozhodně je, když nejsi schopen ani poskytnout informace pro případné rady. Jenže ty jsou zbytečné, když nemáš schopnosti je pochopit, natož se jimi řídit.

Jaký OS (otazník)

Operační systém je zbytečný, nedostane se ani ke spuštění zavaděče u TAJNÉHO počítače.

Win7 - omlouvám se, nevím jaké veškeré info jsou potřeba je to můj první dotaz

sedmy, po vypnutí za minutku Start součastně s F8 podržet až deset secnebo více v odkazu

Klávesnice mu nereaguje, nedostane se ani do BIOSu, tak jak se má dostat do nouzáku?

snáz než nabootovat (vložte disk do mechaniky) jak někdy se tu radí,když nenaběhne ( ani) obrazovka

Pokud se ti sekne POST a nereaguje na nic, tak ani nic neuděláš. Tedy ani nic nenabootuješ, ani nouzák, ani jiný systém, ani nevlezeš do BIOSu. A ti dokud neodstraníš příčinu.

já jen co se i mi radilo, když nejde nejde, volal bych soukromý servis s radama po telefonuAni doktor netrefí diagnosu, tam jde o život ,( hic pic zápal plic.... pitevna ....

ano kaju se za klávesnici

Asi to nenačte ovladač pro USB, takže nenajde klávesnici. Pokud má základní deska i slot PS2 (kulatý, fialový, připoj takovou klávesnici, pokud ji máš.Možná by pomohl reset biosu, vyndej na půlminutku baterii na základní desce.

Odpoj vše, co jde a zkus jen základ bez disků a USB zařízení. Také můžeš zkusit reset BIOSu.

Takhle mi některé počítače zasekne redukce IDE=>SATA (byla levná Skus od základovky odpojit mechaniky, disky a USB zařízení (klávesnici přepoj jinam) a případně i přívavké karty - jestli se chování změní, připojuj postupně zpět a buďto se nakonec všechno rozběhne, nebo zjistíš co se hádá.

Jestli mu to předtím fungoval, jak tedy tvrdí, pak bych odhadoval potíže s diskem. Což by při POSTu mělo být vidět.

Pokud mi to celé zatuhne, tak nemusí. Ale když disk odpojí a začne to reagovat, má vítěze. Vadný disk nebo kabel k němu.