» Poradna » Programy

Paměť

Ahoj,mám takový divný problém. Doma mám velmi pomalý notebook s pouze 1GB RAM. Používám Chrome, není to samozřejmě žádná rychlovka, ale použitelné to zatím je, obzvláště díky použití Lubuntu Linux. V práci mám win7 s 8GB RAM. V poslední době se mi ale občas stane, že mi vyskočí hláška nedostatku paměti. To mě dost překvapilo, vyzívá mě to abych něco zavřel, jinak bude problém. Jednou jsem to opravdu zkusil ignorovat a za chvíli spadl počítač do modré smrti.Když se mi to stalo příště, schválně jsem se podíval na úlohy abych zjistil, kde je problém, protože jsem měl jen Chrome s asi 3 záložkama + Word a jedno malé PDF. K mému překvapení jsem si všiml, že například záložka Gmailu zabírá neskutečných 2.8GB. Po zavření a znovuotevření měla záložka cca 250MB a po otevření Gmailu znovu, cca 600MB. Jenže jsem si všiml, že ta velikost narůstá. Nechávám to totiž otevřené na pozadí, ale nic s tím nedělám.No a o několik dní později se mi stalo to stejné s Operou. Tam dokonce jsem měl otevřené jen 2 záložky, jedna s Google vyhledáváním a jedna, kde mi hrál playlist hudby z YouTube. Najednou zase ta hláška a koukám do procesů - YouTube záložka 4GB! Nevíte čím by tohle mohlo být? Doma třeba mi to vůbec tolik nežere, i prázdná záložka si nevezme víc než cca 250MB, očividně on ví, že doma tolik RAM nemám, ale stejně... jak je možné že se to takto postupně zvětšuje? Bylo to cca po 20 minutách přehrávání playlistu, po zavření se paměť uvolnila a BoD neni.

Odpovědi na otázku

být to ve Win poslal bych na to Eset a Malware bytes, jenže Lubuntu Linux neznám

pise, ze mu te delaji sedmy, ne lubuntu.

jestli to píše, bych to projel(jsem to copy abych nenapsal třeba Mobutu Uganda)

to neni bug, ale feature prasacky psanych google webu

To je zase grafomanská ejekulace bez informací. Chromajzl je nejspíše na obou, ale co swap?

hlavně že napsal povídku

Je to tím, že v práci je obvykle na complu nainstlaována na pozadí spoustáa p*čovin (různý hlídače, speciální antiviry, updatovací programy, programy pro dálkovou správu, atp.) které doma neprovozuješ.

To skor vypada na memory leak, ak to nie je vypnuty swap.

nerozumíme si... paměť žerou záložky v browseru, ostatní věci jsou dohromady možná 200MB

Smázni Chrome-> respektive složku Google ve složce AppData a to jak ve složce Local, tak i ve složce "Roaming" 1. Ukonči Chrome 2. Nejjednodušší cesta ke složkám v AppData: - V nabídce start do vyhledávacího pole napiš: %appdata% - Vyjede ti okno s adresním řádkem: Počítač->Místní disk(C)->Users->Název PC(příklad: Kokos)->AppData_->a nejspíše hned za "AppData" bude-> složka Roaming - V té složce Roaming označ složku "Google", podrž klávesu Shift + klepni na "Delete".. tím bude složka smazaná a nemusíš se dál zabývat vyprázdněním koše.. - Poté nahoře v tom adresním řádku otevřeného okna klepni na "AppData" - v okně budeš vidět složky: Local / LocalLow / a Roaming - 2x klepni na složku "Local", poté označ složku Google, podrž klávesu Shift + klepni na "Delete".. tím bude složka smazaná..Poté spusť Chrome.. Jestliže používáš účet do Chrome, proveď přihlášení..

Tak jen pro doplnění:- Anti MalwareBytes používám, naprosto čisté- Bavíme se o Chromu (doma i v práci), který se chová jinak, ale i o Opeře (taky na Linux i Chromu)Obecně je prostě problém v tom, že některé weby pokud jedou dýl (YT, Gmail), žerou čím dál víc až se dostanu na několik GB a celý to spadne. Dřív se to nestávalo. Jestli to dělá jen Google web to nevím, protože kromě Gmailu a občas YT nic pořád na pozadí otevřené nenechávám

Jen tak doplním. Jeden stačit nemusí, ale druhý třetí výsledek nezaručí. No pravda mě neubývalo ze 3 GB ale ze 175 GB na syst. disku. 40 jich zahučelo za dva týdny. Ale to není tvůj případ ( eset s bytesem se dělili o bordel)

Na firemním počítači samozřejmě běží na pozadí Eset a další kraviny (který vypnout nemůžu), ale to dohromady nedělá moc, problém jsou jen ty záložky, po zavření a znovu otevření se to spraví.např. Gmail má po novém otevření v práci cca 600MB (doma na Linux Chromu/Opeře mám k dispozici 1GB a Gmail si vystačí s 200MB)... jenže když to nechám otevřené na pozadí celý den, za 2-3h mám třeba 1.5GB a kvečeru to spadne

Robia to aj iné prehliadače? Čo máš v mailoch? 345 extra veľkých obrázkov, alebo 2800 mailov a každý má 1 MB? Ako vidím, aj mne v Chrome gmail spapkal po otvorení asi 200 MB

Dělá to i OperaV mailu nic velkého nemám, navíc na stránku načte jen 50 mailů

Ako vidím, slušne gmail záložka papká aj v EDGE a ten je spojený s OS. Ale asi 400 MB. čo je ešte prijateľné