» Poradna » Notebooky

Notebook, pc, nezáleží, chtěla bych znát názor, co mohu zjistit o uživateli

Dobrý den. Mám notebook. můj otec stolní pc, syn také stolní pc. žijeme ve stejném domě. Naše ip adresa je u všech stejná? Můžu si nějakého člověka najít někde ve světě podle ip adresy, tím myslím, že zjistím jeho adresu bydliště? nebo to není možné, a umožní mi to nahlídnout jen na přibližnou lokalizaci. Lze u soukromé osoby která má doma počítač, zjistit, co na tom počítači dělá, jaké stránky navštěvuje a pod.? nebo to má možnost vědět pouze policie. Děkuji za názor

Odpovědi na otázku

IP adresa Vám povie kde je daný počítač, meno poskytovateľa internetu a to je všetko. Inak ak chcete vedieť o niekom viac informácií, tak použite fejsbúk, alebo inú sociálnu sieť, ľudia Vám tam ukážu a povedia o sebe všetko, ženy vytárajú svojmu okoliu úplne všetko a nemusíte vedieť ani ich IP adresu.

Moc široké téma. Běžný uživatel (v rodině) se do Vašeho počítače sám nedostane krom toho, kam ho sama pustíte (sdílené prostředky, hesla uživatelských účtů, RDP, VNC ...). Přes Internet to je trochu složitější, protože jste za routerem - v něm by musel být povolen přístup k Vaší IP adrese zvenčí, což by někdo musel zadat. Nikdo Vám ale přesně a s jistotou neřekne, co všechno o Vás posílá přímo operační systém. Minimálně identifikovat právě Váš počítač je však snadné a zcela běžně používané k zasílání reklam, podbízení všeho možného i nemožného. K přesnější odpovědi by bylo vhodné doplnit, co Vás zajímá konkrétně (zda třeba šmírování mailu, seznam navštívených webových stránek atd). Pak je zde spousta virů a šikulů, kteří si k Vám cestu najdou. Kolik s tím budou mít práce a co všechno se jim podaří záleží hlavně na Vaší opatrnosti a aktuálnosti operačního systému, nastavení antiviru, firewallu ...

Děkuji. nejde mi o šmírování, maily a pod. ale zda uživatel který si se mnou píše je z té dané země, kde uvádí, zda můžu zjistit, kde se jeho počítač nachází, třeba píše, že žije v USA, ve městě Washington.

U běžných uživatelů, kteří nepoužívají anonymizační SW, to zjistit lze. Horší je, že nepoznáte, zda takový SW používá nebo ne - a tedy zda jsou zjištěné informace podsunuté nebo pravdivé. Zkuste to jinak - ať Vám pošle telefonní číslo na jakoukoliv pevnou linku, na které je k zastižení. A pak už tam jen zkuste zavolat (třeba přes Skype, ať nevykrvácíte). Pokud bude zaslané číslo patřit pod USA (podle mezinárodní předvolby) a ozve se Vám na něm, pak tam fakt aspoň v tuto chvíli je.

Aj bez anonymizacneho softveru sa neda spolahnut na polohu podla IP. Mne poskytovatel meni IP 2x do tyzdna a ukazuje mi to asi 5 lokalit na slovensku a uz sa stalo ze ma ukazovalo aj vo francuzku.

Proto bude nejjistější ověřit místo nějak jinak - zavolání na pevnou linku je jistota.

V žádném případě nedává hovor na pevnou linku jakoukoli sebemenší jistotu o lokaci. Dnes se běžně geografická čísla přidělují pro VoIPové telefony a s tím může volat z jakéhokoli místa na světě, stačí být jen připojený k Internetu.A telefonní číslo PSTN linky (klasická pevná telefonní linka) a VoIP linky nemáš šanci rozpoznat.

Pevnou linku ti dneska zvednu z druhého konce světa. IP adresy jsou přidělovány ISP. Akorát zjistíš, kde má sídlo ISP.Teď se dívám na toho Šárčinýho američana a on je to američan z Vysočan.

Tak ono celkově je na to jednoduchá odpověď. Když by šlo zjistit o komkoliv, co navštěvuje, čemu se věnuje atp.. Nebylo by to trošku k ničemu? Je to vlastnictví každé osoby. Samozřejmě pokud máš zkušenosti, můžeš se mu do PC "naháčkovat", ale poté můžeš být stíhána dle zákona.

Tom Cruise podle IP adresy zjistí i značku tvé zubní pasty.

Která když se použila, tak vybuchla. Přece jenom byla určena pro Tvoje ústa a nikdo jiný ji nemohl použít.

O uživateli na špatně zabezpečeném počítači jde zjistit téměř vše. Ale zvládne to jen zkušený odborník a to vy nejste. A i v případě, že to dělá policie bez patřičného povolení, jde o trestný čin.

Ano nechtěl jsem to rozvádět viz. výše, tak do podrobna, ale Myloži máš pravdu! Pokud by se Ti vlastně kdokoliv i policie nabourala do PC, jedná se o trestný čin. Musí mít povolení. Potom by žárlivé manželky (žárliví manželé), kteří slouží u policie ČR, monitorovali své drahé polovičky snad na každém kroku.

Naivismus. Stejně to dělají. I když jsi paranoidní, to neznamená, že Tě nesledují.

No ja by som USA nebral.Skor nejakeho Svajciara.Och ako hlboko dokazu zeny klesnut...

Ano přibližně bez záruky. Nejde čumět do cizího. PČR v jim určených případech

Doporučil bych nadále nekrmit, ZP!