» Poradna » Web a internet

Nejde mi vetsina webu - DNS problem?

Adresa DNS serveru www.idnes.cz nebyla nalazena.ERR_NAME_NOT_RESOLVENeboDNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAINOd vcera mi nejde vetsina serveru. Alza.cz,idnes,agresori atdJde mi youtube, google, seznam.czNevite cim by to mohlo byt?Notebook, chrome, vlastne chovani stejne ve vsech prohlizecich.Sitove pripojeni, vlatnosti, IP 4, DNS rucne nastavena na 8.8.8.8 a 8.8.4.4Pisu na telefonu, na poradnu se prez notebook nedostanu.

Odpovědi na otázku

Zkus restartovat router (odpojit na chvíli od elektřiny).

Provider? V posledních dnech má O2 problémy...

"Adresa DNS serveru www.idnes.cz nebyla nalazena.ERR_NAME_NOT_RESOLVE"a hlavně"Sitove pripojeni, vlatnosti, IP 4, DNS rucne nastavena na 8.8.8.8 a 8.8.4.4".To jako O2 a Google DNS mají něco společného? To byl doufám jen pokus o žert či trolling..

rucne nastavena na 8.8.8.8 a 8.8.4.4.... ....a to jako opravuje problémy providera?Psal že může být problém u providera , tak může být problém u providera. Pokud si pamatuji poslední problém co jsem na xDSL řešil s O2 tak to bylo rozpadlé routování. Kdy jste se nedostal přes bránu a přes ručně nastavené DNS nepomůžou.Další věc je ta že není problém cizí DNS blokovat.....

pokud má něco podělanýho provider tak to neřeší ani vlastní dns.Základ je zkusit DNS providera a pokud to nejde tak už je bombardovat na zákaznický lince ať to řerší, protože nastaveni vlastního dns jen obchází problém kterej mají. Taky bych zkusil modem do továrního nastavení.

Pravdepodobne bude mať zase problém Google. Už aj mne sa ozvalo zopár ľudí, že majú problém s pripojením. Spoločným znakom boli práve DNS servery Google. Ja už od posledného výpadku radšej nastavujem hlavný a alternatívny DNS od rôznych poskytovateľov. Zoznam napr. tu: https://www.lifewire.com/free-and-public-dns-serve...