Nahrávání a záznam obrazovky pomocí dvou PC

Chtěl bych se zeptat, zdali je možnost nahrávat obrazovku z prvního počítače do druhého, ale aby to prvnímu počítači nebralo příliš mnoho nebo ideálně žádný výkon a výkon pro nahrávání zvuku i obrazu se staralo druhé PC ? Důvod je ten, že oba počítače samostatné nejsou dostatečně výkonné k záznamu a zároveň běhu nějaké i ne tak náročné hry zároveň. Proto bych se chtěl zeptat zdali je možné nějak je vzájemně připojit (pomocí kabelu USB nebo HDMI) a aby se každý počítač staral jen o svoji "část", tedy aby se první počítač zaměřil na hru samotnou a druhý aby zaznamenával obrazovku a zvuk prvního počítače pomocí programu jako je třeba OBS. Zdali je to nějak možné. Nebo není a je potřeba externí hardware v podobě záznamových zařízení. Moc děkuji za případnou odpověď

Odpovědi na otázku

Jednoducho bez dalsieho zariadenia, bez dopadu na vykon toho, na ktorom to bude primarne bezat, to nespravis pretoze PC standartne ziadny video vstup nema.

když do druhého kompu koupíš grabovací kartu, tak ano.

Pokud bys to chtěl po USB, tak tím tomu, ze kterého nahráváš, vůbec neodlehčíš. Smysl by měla jedině grabovací karta a nahrávat z výstupu grafické karty, tím tomu nahrávanému PC odlehčíš zcela.

Takže jediná možnost je tedy si koupit záznamovou / střihačskou kartu jako je třeba tato https://www.alza.cz/avermedia-live-gamer-mini... a tím to odesílat do druhého PC kde to budu ukládat, a ta karta se postará o záznam obrazu, bez zatížení daného PC. Děkuji moc za rady (A ještě se zeptám jak vložím odkaz aby byl ukázán jako text např. Tady s možností prokliku ? Když označím text tak nemám žádnou takovou možnost, tak zdali to je přes klávesovou zkratku nebo jak. )

Napis sem HW konfiguracie tych PC, fungovat to bude ako si pisal, ale v zavislosti na pouzitej karte a rozliseni streamovaneho obrazu je otazkou, ci zvladne dany datovy tok ukladat to druhe PC pouzite pre zaznam.

Marcel Bukač - dotaz v závorce: Tenhle nešvar, aby lidi museli klikat na něco, u čeho neví, kam je to zavede, se tady neprovozuje. Můžeš jedině použít nějaký zkracovač odkazů, ale na takové potenciálně nebezpečné odkazy zase ze zásady neklikám já.

Jak nevíš, kam tě to zavede? I slepý vidí, že na stránky Alzy.

Záznam na slabém PC lze řešit i softwarově např. pomocí aplikace Mirillis Action.Princip je ten, že se nahrávání nejprve ukládá do spec. formátu (nežere výkon) a vlastní rendering (žere výkon) se provádí až po ukončení záznamu. Funguje to skvěle. Aplikace je placená, nabízí ale možnost vyzkoušení zdarma - doporučuji...

Nežere výkon...ale tak to musí CPU zatížit, i když o něco méně. A když to má vlastní, na výkon nenáročný formát souboru, tak to bude nejspíš jen minimálně komprimované, nebo to dokonce nebude komprimované vůbec, takže to zase bude náročné na místo na disku. A sežere to čas přístupu na disk. Myslím že pro slabé PC z bláta do louže.

Ano, přesně jak píšeš - výsledný (primární) soubor je opravdu dosti velký... Ale vytížení při nahrávání je oproti běžným nahrávacím aplikacím cca 10% místo 80% - a to je dosti podstatné, to je oč tu běží...Pro slabé PC je to jediná opravdu schůdná možnost. Ostatně, každý si to může (pokud snad nevěří) osobně zdarma (30 dní) vyzkoušet, výsledek je opravdu přesvědčivý...https://mirillis.com/en/products/action.html;-)