» Poradna » Programy

Jeden google mail najednou nefunguje v Thunderbirdu, druhy bez problemu

Mam dva google maily, najednou se s jednim nemohu prihlasit do Thunderbirdu. Stale vyzaduje jmeno a passwort prestoze se s obojim primo na uctu googlu mohu prihlasit. Navic mi stale ty okna s pozadyvky blokuji cely Thunderbird, takze je musim nekolikrat odkliknout az pak dostanu na ostani ucty. Nastaveni v Thunderbirdu je pro oba google maily naprosto stejne, Ads On jsem vsechny vypnul.Nekdy mi vyskoci krome jineho i tato hlaska Application-specific password required: http://support.google.com/accounts/answer/185833(Failure). Ani tam vsak nemohu najit reseni problemu.Kdo v radu?

Odpovědi na otázku

Že jmeno a passwort funguje na přihlášení na googlu ještě nic neznamená. Máš v TB i u druhého účtu správně nastavené zabezpečení a autentizaci?

a vytvořil sis to heslo pro aplikaci na poštu:https://support.google.com/accounts/answer/185833a zadal ho do Thunderbirdu místo toho původního hesla? To totiž funguje jak má.

to albiano, mam naprosto stejne nasteveno zabezpeceni i autorizacito Jirka Vejrazkadiky za odkaz, prostuduji v klidu a snad najdu resenito AIbert Winterpise se...Hesla aplikací nedoporučujeme a ve většině případů jsou zbytečná...aplikace se mysli i Thundebird? je mozne, ze jsem zacal s dvojfazovym zabezpecenim a ted to chce 16-mistne cislo pro Thunderbird?

ak mas na oboch uctoch pop3, tak ti 2fa autorizaciu mohli/nemuseli zapnut na oboch uctoch naraz. Ja mam 2 ucty ggl pop a 1 imap, 1 prestal ist vcera o 10 vecer, tie dalsie 2 idu. Predpokladam, ze sa to nezapina na vsektych rovnako. Vytvori si proste heslo pre aplikaciu email a pouzivaj to.

len si to ich yebnute heslo zapis, lebo sa neda nasledne pozriet. Geniovia.

Diky, sice nevim kde a jake dalsi heslo si mam zvolit, kdyz uz jedno mam ale nejak se tim prokousu...

tady ti to píšou!https://support.google.com/accounts/answer/185833dokonce česky!Ve "Vyberte aplikaci" zvolíš "Pošta" a u zařízení nejspíš "Počítač Windows" tipuju. Vygeneruješ heslo, zkopíruješ a až se Thunderbird zeptá na heslo, tak mu dáš to zkopírované a dáš zapamatovat. Vyřešeno, funguje.

nastavenia - security - app password. Thunderbird ti dal odkaz kde ti to rovno pisu

tys nedostal mail typu:"Váš způsob přihlášení se změnil""V účtu teď máte zapnuté dvoufázové ověření"Ono už to, že to budou zavádět hlásili s předstihem.

Vrele diky vsem za snahu, ale nic se mi nedari. Proste nevim kde co jak...Mail jsem nedostal...Bohuzel ted musim odjet, pozitri jsem v cizine, budu pak pokracovat s vasi pomoci ale blbe je, z ciziny nemohu diskutovat, kazdou odpoved chce redakce povolit a to trva, trva...Tak snad do pozitri, jeste jednou mnoho diku !

tak potřetí, otevři si návod:https://support.google.com/accounts/answer/185833a jeď podle něj. Pak sem napiš, kam přesně ses dostal, nebo kde přesně ses zadrhl. Reakce typu "ono to nejde" je nám fakt k ničemu a jestli chceš poradit, tak by ses měl trochu víc snažit.

VYRESENO.Nejak se mi na konte googlu objevilo oznameni, ze mam dvoji zabezpeceni a mohu ho deaktivovat. To jsem ihned vyuzil a ejhle, okamzite ucet v Thunderbirdu funguje. To naprosto staci, mel jsem s tim hodne starosti a jak pisi vyse nevedel si rady. De0kji Vam vsem za tolik rad a omlouvam se, ze jsem stale nevedel jak. Je mi uz brzy 80 a snad proto...Diky a ahoj do priste