» Poradna » Notebooky

Jak zjistím jestli mi bude v notebooku fungovat 3.5mm jack konektor?

Ahoj, vůbec se v počítačích nevyznám a potřeboval bych pomoc. Jak zjistím jestli se mi do mého notebooku Lenovo ideapad 300 vejde 3.5mm jack konektor?

Odpovědi na otázku

A ty si myslíš, že Lenovo tam montuje nejaký špeciálny Jack? 3,5mm je normalizovaný.

Aha, děkuji

Pokud je jím notebook osazen (zjistíš v dokumentaci), není důvod, aby se nevešel (a nefungoval).

Aha, děkuji

Ale ještě pozor, ve standardním jacku (v TV, rádiích, MP3 přehrávačích) fungují jen klasická sluchátka bez mikrofonu. Tedy fungují všechna, ale mikrofon v nich ne.Pokud chceš využívat případně i mikrofon vestavěný ve sluchátkách (třeba v online hrách), tak si to ověř ve specifikaci Tvého NB.

3,5mm jack je standard. Ale, pokud je na NB jen jeden konektor, tak je s největší pravděpodobností společný pro sluchátka, respektive výstup a pro mikrofon, respektive vstup. Pokud chcete používat oboje musíte mít konektor se čtyřmi doteky, případně sikoupit odpovídající redukci. Ale to není nic drahého.

Vyzkoušíš? Je to nejrychlejší a nejpřesnější co můžeš udělat. Buď to bude fungovat OK a nebo bude nějaký problém.

Jo, 3.5 mm jack konektor se ti tam vejde. Dokonce v manuálu i podle označení přímo na notebooku vidíš, že je to combo audio jack.