» Poradna » Web a internet

Jak vyřešit potřebu několika emailů na doméně?

Ahoj, prosím o radu. Potřebuju rozjet cca 6 firemních emailů pro 6 různých lidí. Ke každé z těchto schránek pak cca 2-3 aliasy pouze do nich přesměrovaných.Jak to nejlépe udělat? Gsuite, Exchange? Nebo se vyplatí rozjet nějaký vlastní emailový server typu Kerio? Jak to máte řešené vy? Díky moc za postřehy

Odpovědi na otázku

Tož kdesi asi doména firmy hostuje, ne? Tak to řešit přímo tam.

Myslíš prostě emailové schránky v rámci hostingu?

Jasně

Nevím, jestli už máš doménu zaregistrovanou a zvolený hosting. Jestli ano, vše lze za pár korun pořídit na hostingu.Stejný scénář, pokud ještě doménu nemáš. Zaregistruješ doménu, zvolíš hosting .....

Máš pravdu, to by mi mělo stačit. Potřebuju pár schránek, které prostě jednou za čas stáhnu přes POP3, nic sofistikovanějšího. Super je třeba Gmail na vlastní doméně, ale teď je to zpoplatněné a 4 Eura za jednu schránku se mi za to dávat nechce....Díky moc

Však v česku je několik dobrých poskytovatelů hostingu a opravdu relativně levných. Okolo mne je na nich docela slušná porce malých firem i jednotlivců již docela dost roků a zatím žádný problém.Navíc tím, že má firma vlastní doménu, může v případě nesnází migrovat relativně jednoduše k jinému hostingu.

Otázka je spíš kolik to má stát peněz. Exchange jsou desítky tisíc + vlastní infrastruktura. Nestačilo by ti Office 365? A nebo si vyřiď hosting domény + aliasy a stojí to cca. 3 tisíce ročně.

A Office 365 funguje jak? Díky.

Teda vím jak funguje, spíše jak tam fungují ty mejly...

Chudák firma, tohle hrozí katastrofickým scénářem.

Proč? Já tomu nerozumím, takže poptám někoho na realizaci. Te'dka zvažuju možnosti provedení.

Radši poraď jak postupovat, založím doménu... Dík .

Nevím, jak se "založí" doména. Vím jenom, že si jí prostě musíte zakoupit u jednoho z cca tisíce hostingů a oni Vám k tomu dají automaticky e-mail. Aliasy atd. si pak můžete vytvářet do nekonečna v administraci. Dokonce se dá u některých hostingů objednat jen ten e-mail, ale trend je opačný: nabízet doménu s hostingem a k tomu automaticky přibude vždy e-mail.

Jasně, díky. Založit doménu zvládnu, mně šlo prostě o to, jestli si pak rozjet email na Googlu, Microsoftu, přímo na poskytovateli hostingu nebo si pořídit vlastní železo no... Zkušenosti někoho kdo takhle pár schránek už má...

Pakliže to děláš na kšeft pro někoho, tak potěš koště.V podstatě ti chybí elementární znalosti, a možná i trochu soudnosti.Nebylo by lepší zůstat v oboru kterému rozumíš a najmout nebo předat to někomu kdo zase ovládá tento obor a technologie.

Přesně to udělám, ale chtěl jsem akorát poradit jaké jsou možnosti.Jak bys to tedy vyřešil ty? Emaily pro 6 lidí....? Dík .

Exchange povazuju za hodne drahe reseni (o MS Serveru ani nemluve). Kerio je taky docela drahe na muj vkus, ale umi spoustu veci navic k emailum (podobne jako Exchange). Na druhou stranu treba v MS Outlook funguje pres nestandardni plugin, coz muze byt trosku pruda.Ja osobne mam obycejny vlastni postovni server na un*xu, ale nemam jen jednu domenu a nemam jen 6 emailu. A nepotrebuju veci jako webmail, kalendar, ukoly, atd. Takze me staci kombinace Sendmail+Spamassassin+Procmail+Greylist+Fail2ban+ClamAV (PS: nic z toho se nenastavuje klikanim )

Díky .

Většina hostingů umí zajistit emailové schránky. Je pitomost kupovat Exchange - i kdybys chtěl vlastní email server na doméně, tak na hostingovém serveru mají nejspíš Debian linux a dá se tam rozjet bezplatný email server typu Dovecot:https://cs.wikipedia.org/wiki/Dovecot_(software)Nicméně pokud nemáte slušného ajťáka, tak to poptej u provozovatele hostingu, protože tohle fakt není nic, co by měl dělat běžný uživatel PC.

Díky moc, takovouhle odpověď jsem očekával. Hezký den.