» Poradna » Web a internet

Internet už 6 měsíců nefunguje jak má (vysoký ping, záseky ve hrách a streamech)

Zdravím. Již cca 6 měsíců mi nefunguje internet, tak jak má. Zasekává se při hrách, streamech apod. V cmd ping .... to hlásí request timed out. Takže se to sekne tak 5x za minutu a stoupne ping na 3k. Poskytovatel internetu vyměnil modem a router a žádné změny. Internet mám přes kabel. Děkuji za rady.//"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou."//

Odpovědi na otázku

co mas za poskytovatele? nejaky lokalni nebo neco vetsiho? zkus ping na gateway providera.

Lokální.

Pokud tvůj poskytovatel není schopný za 6 měsíců problém odstranit, je třeba vyměnit poskytovatele internetu.

Nejdřív zjisti na které části cesty mezi počítačem a serverem v internetu vznikají chbyby - pomocí tracert si zmapuj cestu a pak pusť zároveň ping na všechny (nebo aspoň prvních 4-5) body trasy a sleduj...Až budeš mít nějaké výsledky, můžeš něco řešit.

A ten "server internetu" je jaká adresa? V tomhle jsem celkem laik.

Třeba www.seznam.cz :) Každá webová stránka je na serveru.

Děkuji.

Takhle to teda vypadá. https://ctrlv.cz/rw6A

Kde tam vidis vysoky ping?

Tohle je tracert, jak chtěl MXiQ... Jinak ten vysoký ping taky můžu přidat...

No ukaz ten velky ping. Asi by bol lepsi program mtr, ktory meria aj statisticku odchylku. Na Windowse to bude asi program WinMtr. A treba ho nastavit na velke pakety napriklad 1450 bytov. Akou technologiou si pripojeny do Internetu? Nejaka antena na streche?

Jsem připojen přes kabel...

K domacemu routru si pripojeny kablom. A dalej az poskytovatelovi to pokracuje ako? Cez nejake telefonne draty?

Do zdi kabelem, a pak ve zdích jsou kabely asi no...

Budes musiet zistit ako si pripojeny k poskytovatelovi. V byte ste spripojeny asi LAN kablom na centralny domovy router. Dolezite je vediet ako je to spravene potom dalej. Opytaj sa niekoho (suseda) kto to vie a daj vediet. Ak je cely dom pripojeny cez wifi, tak ping moze lubovolne kolisat a je to normalne. Tak funguje wifi.

Z počítače to jde do routeru, a z něho do modemu a z něho do zdi kabelem a pak to jde kabelama k poskytovateli.

Tak na skusku vyhod router a testuj ping rovnako. Ak to bude lepsie, tak je problem s tym routrom.

To jsem dávno zkoušel, měl jsem i nový router a s tím to bylo ještě horší.

No ved to je ono. Ak je to s nejakym inym routrom lepsie ako horsie, tak problemove miesto je ten router. Zaradenim routra sa nesmie ping zhorsit, teda nie tak, ze je to rozpoznatelne pri browsovani, alebo hrani, TV a pod.

oprava:Ak je to s nejakym inym routrom lepsie alebo horsie...

S tím původním to je lepší... Ale stejně to je strašné...

Zaujimave bude az prezradis ake je to bez toho routra s napojenim len na modem.

Jdu to teda zkusit.

Takže dál co?

Chce to roešiť problém, ale nevie sa to vyjadrovať...

Ten ping : https://ctrlv.cz/J6ky

Chtělo by to ping na všechny hopy po cestě, ne jen na konec. Abys to nemusel dělat ručně, použij pathping - cca za 5-6 minut změří odezvu a zpoždění na každý hop trasy.Například tady http://i33.photobucket.com/albums/d79/eliad_08/Press... má připojení první problém za routerem uživatele (mezi 1 a 2, 50ms přidávalo staré VDSL) a pak v propoji pokytovatele na páteř (mezi 4 a 5, +150ms - bezdrátový spoj?).Uvidíme co vyjde tobě.

Škoda, že se pathping zastaví na neodpovídajícím 2. hopu. Změřil vlastně jen propojení počítače s routerem.Následující řádky ulož jako dávkový soubor v novém adresáři a spusť. Výstup budou textové logy. Pokud budeš potřebovat delší testování, zvětš počet. Snad se ti tím povede přesvědčit poskytovatele. Adresy jsem vypsal z tracert cos sem odkazoval dřív...set pocet=15set delka=1450start ping -n %pocet% -l %delka% -f 10.20.253.254 > hop3.logstart ping -n %pocet% -l %delka% -f 82.144.140.93 > hop4.logstart ping -n %pocet% -l %delka% -f 95.173.214.241 > hop5.logstart ping -n %pocet% -l %delka% -f 95.173.215.243 > hop6.logstart ping -n %pocet% -l %delka% -f 94.124.104.113 > hop7.logstart ping -n %pocet% -l %delka% -f 91.210.16.195 > hop8.log

PS: Zapoměl jsem to odskoušet před odeláním. Aby to fungovalo, musíš mezi start a ping na každém řásku připsat " /b "

Moc složité pro mě..

To neumíš zkopírovat pár řádků do notepadu??

Máš aktuální ovladače? Brácha to tak měl taky a po reinstallu ovladačů to šlo v pohodě. Nemusí být chyba u poskytovatele

vsak ty nemas problem s pingami A ake mas rychlosti, skus speedtest.net a hod nam sem printscreen, diky

jaaaajzáseky ve hrách a streamech - tak ved toto maju uplne vsetci zvlast v baraku kde je vsetko zaspinen wifinou - lebo bez nej nemozui bytTa to si kup wifinu 5Ghz ked uz tak, ale nei vsteky tablety a mobily to podporuju.PS: skus vynulovat pripojenei na siet vo Windowse, kliknes vpravo dole na mikorikonu sieta tam pravym kliknes mysou a vyberes vynulovat sietove pripojenei alebo tak podobne podla totho aku verziu windows mas