» Poradna » Notebooky

Hra na velmi starý počítač

Zdravím. Kamarád mě požádal, ať mu na notebook nainstaluji nějaké hry, ale jeho hardware je velmi slabý. Nevím přesně jaký procesor to má, ale takt má 1,71GHz, je to nějaký starý Intel, RAM to má asi necelých 400MB, HDD kolem 50GB a Windows XP 16-ti bitový, tak by mě zajímalo jestli to vůbec něco rozjede. Vím, že to už je do šrotu, ale ať má radost... :D Kvalita her ať už grafika nebo hratelnost je jedno, hlavně ať něco má. Popřípadě jaké hry by to byly.Děkuji

Odpovědi na otázku

něco takového http://www.oldpcgaming.net/a10-cuba-review/ by mohlo fungovat pokud tomu zase nebude vadit moc moderní windows

XPéčko je na to moderní? Tak snad to půjde, díky... :D

16bit XP? Ten by ti z těch 400 MB RAM viděl leda 64 kB. XP byly 32bit (a 64bit, ale ty se moc nerozšířili a byly jen v EN).Rozhodující je hlavně grafika, ale ani tak to nebude žádná sláva, protože XP SP3 je použitelný až s 1-2 GB RAM, nikoliv s 400 MB. Pokud tam máš XP bez SP, tak možná. V tom případě koukej na hry z přelomu tisíciletí. Třeba Quake III, Half-Life atd.

No asi jsem se spletl, spíš to 32 bit, ale source pack to myslím má a to číslo 1. Na grafiku jsem se nedíval, ale domnívám se, že takový krám bude mít spíše integrovanou grafiku, takže opravdu nic moc. Díky

Tak nam konecne prozradte TYP procesoru a graficke karty. Pak se da nejak poradit.

Source pack? ... To má byť akože Service pack?

S dodanym info to hazim do kose. Ma to nejaky HW, ale nevim jaky ... Da se potom neco poradit?

No to právě nevím, ale můžu to zjistit, dám určitě brzo vědět. Díky

Neřeš to, dole máš odkazy na spoustu starých her, tam si určitě vybereš. A je toho víc, stačí do Googlu zadat "old games", "vintage games". Bývají tam i požadavy na HW.

p.s.: V době toho počítače nebylo potřeba HW u her řešit tak moc jako dnes. Jednoduše tam koukni, najdi co se ti líbí, nainstaluj a vyzkoušej.

Přesněji tehdy se HW neřešil téměř vůbec ve srovnání s dneškem. Maximálně možná už bylo OpenGL a DirectX u grafických karet, už nevím přesně kdy to začalo. Na přesný HW se u tak starého počítače kvůli starým hrám téměř není nutné se ptát.

Je to notebook, tak bez 3DWorms 2, Commandos 1 a 2, Doom 2, Duke nukem 3D, Diablo, Age of Empires II

Blood, carmagedon

Šachy.Mysl bystří, až tisíckrát vyhrajete, tak z vás budou mistři.

Žádné Windows XP nebyly 16 bitové. Ty už byly 32 bitové. Poslední čistě 16 bitové byly Windows 3.11, pozdější Windows 95 a Windows 98 byly "hybrid" 16 a 32 bitové (základ měly stále MS-DOS 16b).

Jinak tady máš dost velký výběr starých her, některé dokonce ještě po MS-DOS.http://www.bestoldgames.net/eng/http://www.old-games.com/