Herní PC do 15-17k

Dobrý den, chci si pořídit hlavně herní PC do 15-17k (starší ale i novější hry, né nezbytně FULL detaily na 1920x1080. Vím že je zde spousta nápadů, ale chtěl jsem si ho postavit sám, tak potřebuji někoho, kdo tomu rozumí a řekne mi na to názor... https://www.czc.cz/8m4rp8vso8i9c93u3s8c7olnu...

Odpovědi na otázku

"tento seznam není označen jako veřejný"

CPU + MB - Není lepší kombinace i3-7350K + Z270 (např. MSI Z270-A PRO), pokud to chcete jen na hry tak má vyšší SC výkon i netaktovaný, natož netaktovaný. GPU - 1050 Ti není herní GPU, ale vzhledem k tomu že nic jiného není skladem tak to máte asi jedno. RAM - kupovat 2x4 je kokoti*a kupte 1x8 GBHDD - okSSD - nepotřebujete? Zdroj - levný shit Skříň - další levný shitChladič CPU - naprosto zbytečné vyhozenych 750 Kč do koše - dát do zdroje a caseNěco takového - https://www.czc.cz/00v5hvgnhigcaag1q6b41v12g... , nebo o 1500 levnější https://www.czc.cz/2ur6d8nqi4igs9nu3u477qst3...

-SSD Chci dokoupit časem..-Zdroj snad stačí, pokud se nemýlím.-Nejde mi o vzhled, takže žádnou dražší skříň nepotřebuji.-Co jsem koukal, tak GPU by měla stačit na i novější hry.-Ohledně CPU a MB, nejsou 2 jádra málo? -Tu RAMku jsem tam hodil, díky :D

Ramku klidne vemte https://www.czc.cz/crucial-8gb-ddr4-2400/185... , verim ji vic nez vasi kingstonce.U bedny bych se zamyslel, Z1 neni zazrak, za podobne prachy radsi SilentiumPC Regnum.U grafik se neda moc vybirat, ty lepsi jsou beznadejne rozebrane a tahle jako herni zaklad ujde.

Ty jsi kdo? Tazatel nebo náhodný uživatel? Jestli to první, tak se pokus si udržet 1 nick. Pokud to druhé, tak si založ vlastní dotaz, jestli potřebuješ taky pomoct.

i3-7350K ? To je snad vtip. SC vykon sam o sobe ma pekny, jenze 4 jadra jsou dnes prakticky nutnost a nekde bude brzdou i mensi cache (u nekterych her je duvodem lepsiho vykonu i7 oproti i5).Jediny smysl existence taktovatelne i3 (zvlast za cenu tak blizko zakladnim i5) vidim nekde, kde se bude zkouset extremni pretaktovani. Jenze zrovna vami vybrana deska na to neni zrovna nejvhodnejsi. A nebo na nem postavit special treba jen na CS:GO.

Dvoujádro za 4000 může doporučit jen hajzel.

Ahoj takhle bych to viděl, cena 17 300kč bez bedny, tu si vyber podle sebe,https://www.czc.cz/203109,115969,168555,2040... nevím jestli Intel dává i chladič, ale když ne tak spartana za 4 stovky bych nahodil https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-... Další možnost je koupit grafiku někde v bazaru za tu cenu 4300 kč,bys měl GTX 970, která je mnohém lepší a hry by si hrál na high/ultra,,já osobně bych nekoupil GTX 1050Ti nikdy, je ta karta o ničem,,za tu cenu máš s bazaru jak říkám GTX 970,, a nebo levnější GTX 960 4GBkterá je také mnohém lepší ...

O RyZenu nikdo nepřemýšlí?

Tady je intel lepší - cena. Ryzen by byl o pár stovek dražší.

Ale o dost výkonnější než i3.

V tom návrhu je i5

I i5-7400 dokáže překonat.

To ano, ale bylo by to dražší.

Nechce se mi zrovna kupovat něco z bazaru, a vážně nepotřebuji ultra výkon. Chvíli jsem si hrál, a složil jsem toto: https://www.czc.cz/5eo57nj8jihi1bef3nt4cmh49... *HDD mám doma, takže není potřeba nový*Přemýšlel jsem i o RX 570, ale je vyprodaná všude...

Jestli to musis mit hned a nove tak ti taky nic jineho nez 1050Ti nezbyva. Ja bych jinak pockal na RX570.

Určitě nebrat 2x4GB RAM, akorát si ucpeš sloty a 4GB moduly neprodáš, protože je nikdo nebude chtít. JInak dobře vybraná, RyZen je na rychlost RAM háklivý.

četl jsem, že když jsou 2 pameti(tzv. dual-channel), tak se násobí (scita) jejich frekvence... tak já už nevim :D