DVB-T karta PCI-e dual.

Zdravím.Už dva dny probírám googel a zdá se mi, že DVB-T karty PCI-e zmizely. Mám zálusk na http://www.avermedia.eu/avertv/cz/product/Product... https://www.alfa.cz/product.phpale už se neprodávají. Nenašel jsem.Neví někdo o podobné dual, která zvláda nahrávat ze dvou různých muxů současně?Díky.

Odpovědi na otázku

Ja jsem mel tuhle Cinergy 2400i DT a fungovala perfektne. Kazdopadne uz nikde neni a prakticky zadne interni tunery. Vyrobci nam zrejme chteji naznacit, ze USB je ta spravna cesta...

Jinak neni problem mit tech karet nekolik a mit tak treba 4 tunery.

Problém to je, MB má jen jeden PCI-e. A USB nechci.

Holt spatny MB... resp. udel miniITX desky Ja mel 3 karty = 4 tunery, ale me HTPC bylo velikosti klasickeho AV receiveru, takze klasicka ATX deska.

Já to jako HTPC nezamýšlel, ale říkám si, když už je PCI-e nevyužité, tak ať to pára tlačí...https://www.alfa.cz/product.phphttps://www.alfa.cz/product.php

Co ti brání vyjmout mini-PCIe Wi-fi a dát tam tuner + druhý do PCIe? Na eBayi je jich spousta. Ve výsledku budeš mít dva tunery.Případně je ještě druhá možnost - do PCI-e strčit několik prodlužek určených pro různé x-coiny a rozdělit si linky podle potřeby na další karty.

No jo ale ty porty jsou sdílené a to zrovna na TV karty moc není. Tunery s tunerem Alfa Tech někdy nejdou stabilně ani na nesdílené sběrnici.

Zkusím. Díky.

Kromě obyč. prodlužek existují i s multiplexory:https://tinyurl.com/ng6h6mshttps://tinyurl.com/kmh3tqy

Nechtít USB může snad jen chtít nespecifikovaný živočišný druh.

Nezamlouvá se mi, že by mi se vzadu plantaly v prostoru dvě klíčenky zasunuté do anténního rozbočovače a do něj teprve anténa.

Prozatím tam mám Pinnacle PCTV 330e a PCTV 340e. Ideální je to mít ve slotu a jen připojit anténu, než plno dalších potřebných blbostí.

To ideální vůbec není protože to bere 100x víc rušení z PC než když je to venku a ještě kus dál.

Nepozoruji žádné rušení. Další PC mám http://www.czc.cz/packard-bell-onetwo-l-a61... s interním tunerem a jede jak ďábel. Svého času jsem v něm měl i https://www.alfa.cz/product.php, bez problému, ale vůl jsem ji daroval v alkoholovém opjení...

Já jsem všechny PCI a PCIe dal už pryč. Nyní mám podobné těmto a radost poslouchat. Má to i rádio FM a DAB rádio.http://www.ebay.com/itm/RTL2832U-R820T-DVB-T-...

Ten mám taky.V rámci možností má kvalitní obraz a není tak citlivý na rušení jako jiné. Nevýhoda je vyšší zatížení procesoru a malý rozsah vstupních signálů - přece jenom dynamický rozsah 48 dB, který je dán 8-bitovým AD převodníkem je poměrně málo. Chtělo by to přidat, pokud by to mělo 20-bitový převodník, pak dynamický rozsah 120 dB by zaručoval kvalitní obraz a zvuk od těch nejslabších signálů až po nejsilnější a bez jakýchkoliv předřadných filtrů. To by byl úplně jiný level.

Aha, už jsem čekal závažný technický důvod. Jinak i USB má dva tunery, čtyry teda né.

Tak to by jsem už zvažoval dual klíčenku. Ale nenarazil jsem na ni, protože jsem ji ani nehledal.

Tady jsem narazil na zajímavé řešení USB dual.http://olmi.tv/search/Dual+Tuner+TV+USB+...

Já už několik let používám tento dvoj-tuner: http://www.czc.cz/evolveo-venus-s-dalk-ovl-... Nepoužívám přibalený SW, ale tento: http://www.dvbviewer.com/en/index.phpJsem s tím nad míru spokojený.Zvládne to zpracovávat 2 MUXy najednou a můžu si s němi dělat co chci. Tj třeba v jeden okamžik nahrávat 4 pořady (třeba 3 z jednoho muxu a jeden z druhého muxu), další (nebo i stejný) pořad streamovat po síti na druhý PC a nebo to třeba i streamovat přes internet, kde se na to v práci dívám :)Apod.

Ten jsem našel, ale je pro mě novinka nahrávání zároveň dvou pořadů z různých muxů. V popisu mají:"Díky dvěma tunerům můžete sledovat dva programy najednou, nebo jeden program sledovat a druhý nahrávat."

Ono je to casto docela veda. Protoze nektera takova zarizeni umeji nahravat zcela nezavisle 2 programy bez ohledu na MUX, jina umeji jen dva ruzne programy z jednoho MUXu. Obcas aby se v tom podle popisu cert vyznal.

Ono ani tak moc nezáleží na HW jako spíš na tom SW co to používá, ikdyž HW je taky důležitý.Je to celkem složité, takže to zkusím trochu sepsat a shrnout.Nejdřív začnu s tím jednoduchým, tj jednotunerový HW.To HW zařízení obsahuje jak tuner tak i demuxer. Tuner naladí frekvenci (kanál) a na jeho výstupu je tedy celý MUX, který obsahuje několik streamů (napr 4 TV stanice a 5 radijí). Demuxer slouží k tomu aby se z této hromady vybral jeden stream, který se pak předává tomu přehrávači co to zobrazuje. Tj na výstupu demuxeru je jen jeden stream.Pak nastupuje SW. Zde jsou 2 možnosti. 1) Ten SW si vezme hotový stream z demuxeru a ten zobrazí nebo uloží do souboru. Eventuelně by asi bylo možné oboje, tj jak se na to dívat tak to stejné nahrávat, ale tohle jsem u žádné jednoduché aplikace neviděl.2) Ten SW si vezme celý MUX, sám si musí dekódovat MUX a rozložit si ho na jednotlivé streamy, a zde je již stejný jako ten SW z bodu 1. Většina (tj asi 99%) aplikací je "jednoduchého typu" a funkčně jsou jedna jako druhá. Tj vezmou ten stream, který buď zobrazí nebo uloží do souboru. Umožňují zobrazit EPG data nebo třeba Teletext, některé i s korektní českou diakritikou. Možná i časované nahrávání. Liší se vzhledem, ale funkčnost je cca tohle a konec. Jak jsem psal teoreticky je možnost aby to dokázalo ten stream jak zobrazovat tak i ukládat do souboru, ale prakticky neznám žádnou aplikaci co to zvládá. A nějakou z těchto jednoduchých aplikací dostaneš přibalenou k tuneru.Pak jsou právě ty "složitější aplikace", které obsahují vlastní demuxer a mohou zpracovávat celý MUX, který si rozloží na jednotlivé streamy. Když už aplikace má vlastní demuxer tak většinou zvládá komplexnější práci se streamem, tj třeba to že umí nahrávat to na co se právě díváte. A nebo to že nahrává TV B zatímco se díváte na TV A, ovšem za podmínky že A i B jsou ve stejném MUXu.K tomuto Ukázat celý příspěvek

Nargone, co máš v tom Evolveo venus za tunery? Já mám Evolveo Mars s jedním tunerem AlfaTech a driverem IT9135 a po cca 10 hod. to nabírá spousty rušení vlivem sdílení XP,W7,W8.1. Měl jsem taky sencor s AlfaTech, driver nějaký zjevně starší a dtto. Spokojený jsem teda vůbec nebyl. Necháváš to zapnutý celý den, nebo přes den? Já vím že DVBViewer k tomu nakloněný není ale jen tak se ptám.

Ve windows se to hlasi jako: "ITE Tech AF9015 BDA", takže je tam chip AF9015.Ovšem nutno podotknout, že jsem to kupoval někdy na začátku roku 2011 (v únoru), a byla to novinka na trhu. Na czc na to mám první recenzi a pár komentářů. Ovšem od té doby uběhla dlouhá doba a myslím že jsem někde zahlédl že teď se tam již dává nějaký jiný chip, možná ten tvůj IT9135.Tím zapnuté myslíš co? Mám to strčené v USB a Anténě nonstop. PC mi někdy jede nonstop, ale někdy ho i uspávám a pak je samozřejmě tuner bez elektřiny. Ovšem mám nastaveno aby se PC probudil pár minut před začátkem nahrávání a pak zase uspal. A nebo dobu, kdy ten tuner aktivně funguje? tj je naladěný a přijímá TV signál (to poznám jen podle ledky co na něm svítí)? Nevím jak sdílení v OS může způsobovat rušení tuneru. Já jsem s tím měl jediný problém. Když jsem měl tuner píchnutý přímo do PC, tak každých cca 10 minut jsem měl nějakou chybu a na nějaké 2-3s vypadl zvuk a obraz. Možná nějaká zemní smyčka nebo tak něco, protože u antény máme napájený zesilovač. Ale od té doby co jsem ten tuner strčil do napájeného hubu tak vše funguje celkem spolehlivě.

Dík za info, to bude jinej integráč protože jsem koukal na ten Sencor a ten měl taky 9135 a ten se časuje zhruba 2012.Zapnutý myslím povolený ve správci a jinak nic víc není důležitý. Zemní smyčka řeším jak jsem někde tady již uvedl, vzduchová mezera. Já sem po tom Venusu taky koukal a nevěděl jsem jestli tam nejsou ty IO dvakrát, jak vidno tak né.Jinak já fandím Realteku!http://www.ebay.com/itm/DVB-T-DAB-FM-Radio-Re...

Ten Evolveo jsem měl a vrátil jsem jej, protože na slabších stanicích kostičkoval a pak úplně ztrácel synchronizaci, pomohlo jen vytažení z USB a znovu spuštění. Podstatně lepší je řešení s SDR (RTL2832U), který tímto netrpí.

Proc by cokoli plandalo? USB kabel - USB hub (na vhodnem miste) - 2 klicenky.

USB kabel - USB hub (na vhodnem miste) - 2 klicenky+ antenní rozbočovač.

Ano. Pokud jeho utlum nevadi..

Jak jinak dostat jednu anténu do dvou tunerů? Nemám na mysli ty bičíky co jsou součástí, ale společnou DVB-T na střeše.

Jiste. Chtel jsem tim rict, ze pouziti rozbocovace je nutne, nicmene pokud neni signal tak slaby, ze by jeho utlum mel negativni dopad na obraz, tak to nicemu nevadi.

Víš jak se to dělá? Ty dvě antény od dvou tunerů dáš k sobě a přidáš třetí co napojíš na TV ant.out. (Ochrana i před přepětím)

Teď mám tento:http://hadex.cz/d751-rozbocovac-in3xout-5... Trojitý proto, že do dvojky se dvě klíčenky vedle sebe nevlezou, takže ob jeden. Bez problému.

Ten USB hub aktivní nebo pasivní?

môže byť niečo 4-6x menšie rovnako kvalitné aj s rovnakými parametrami?

Díky, ale o těchto jsem se už zmiňoval. A ty ceny...

za mercedes se taky musi zaplatit vic

To máš pravdu, ale já nevyžaduji Mercedes a ani Benz. Jen dual DVB-T s možností... to už jsem psal. Těch 1600.-Kč bych ještě akceptoval jak jsem loni v červenci kupoval ještě AVerMedia AVerTV TwinStar PCI-E (A188).https://www.alfa.cz/product.php(JJ, kdybych se neožral, tak jsem ji nedaroval a teď bych nesháněl...).

Tak jsem nakonec koupil TBS6281 PCI-E DVB-T2/T/C Dual Tuner Card.http://olmi.tv/d/tbs6281-pci-e-dvb-t2-t-... Win7 Pro x64.Oproti USB "klíčenkám" Pinnacle 330e a 340e, které jsem měl do teď obě zároveň s DVBViewer 5.1, menší citlivost při stejné střešní anténě. USB ukazují 98-100%, TBS6281 PCI-E DVB-T2/T/C Dual Tuner (ovladač 1.0.0.6) 81-85%, jak která stanice. To se projevuje v občasném výpadku obrazu. To zamrzí. Klíčenky za několik stokorun a tato skoro za tři a půl tisíce. A to jsem si při objednávání myslel bláhově jak že si to polepším.

Máš věřit starejm mazákům (jako třeba já co těch karet měli víc jak 10 typů za posledních 5let.Až si budeš vybírat USB tak vybírej tu nejmenší protože cesta od konektoru antény není stíněná a na UHF se chová jako cívka a přijímá rušení a utlumuje přívod z antény. Já mám těch USB šest na každej multiplex a problémy nejsou, ber s tunerem Realtec.Co se týče síly signálu tak to co ukazuje DVBViewer ber s rezervou. Stáhni si DVBProg a koukej na kvalitu signálu, síla nemusí být podstatná.

Díky za radu. Ale obě USB jsou v pohodě, ta PCIe za 3 a 1/2 mě zkalmala.Hledal jsem původně s dvěma tunery a možností nahrávat dva pořady současně z různých multiplexu.

Já jich mám jak uvádím 6 na každý multiplex a tudíš můžu nahrávat vše co chytnu.

A typ-y nám neprozradíš?

Komu "nám"? Bohužel nemám živnostenské oprávnění promlouvat k davům takže pro čtvrtého z "vás" můžu povědět že typ neprozradím. Pro neznalé je zde indicií dost a blbcům radit nebudu protože by to bylo kulový platný.

Zkouším DVBViewer a DVBdream u Dreamu je obraz jemně zrnitý a Viewer se hrozně kouše. Nevíte co s tím Díky Mám TBS5881 na DVB-C win7 pc

CPU stiha?

Není to tím, že "klíčenka" má jeden tuner a karta dva ?

USB klíčenkám často vadí moc silný signál, paradoxně. Např. před můj USB tuner s AF9015 jsem musel zařadit rozbočovač, abych to trochu zatlumil.

Na nahrávání jsem používal "DV Scheduler" - umí si sám spořádaně a inteligentně zapnout a po ukončení záznamu vypnout PC, umí si načíst EPG a sám si předvybírat pořady k záznamu z EPG podle klíčových slov (stačí jen projít a potvrdit), umí obsluhovat dva tunery současně, umí nahrávat tolik záznamů současně, co pobere tunerama (tj. klidně oba kompletní multiplexy - 10 stanic - pokud máte 2 tunery). Bez problému mi zvládnul dělat komplexní záznamy pořadů skrz celý týden(!) co jsem byl pryč - stačilo si jen nastavit nahrávání na týden dopředu. A umí to na disk házet rovnou v MPG, předsazovat žádaný počet minut jak před, tak za nastavený čas.