» Poradna » Windows (a jiné OS)

Čím udělat bitovou kopii celého disku

Ahoj, nekorektním vypnutím PC došlo k chybě dat na disku a nyní již nejde W2000 spustit. Chci se pokusit o opravu, ale předem chci udělat bitovou kopii celého disku (dva oddíly) kdyby se mi obnova hned nepovedla abych měl další pokusy.Prosím poradíte mi čím to udělat ?Potřebuju, aby se to dalo vypálit na CD/DVD, umělo to z tohoto CD nabootovat, udělat image (a případně jí poté obnovit), fat32 a ntfs, celkem cca 400GB.Vím o Norton Ghost, ale ten je placený. Znáte nějakou free alternativu nebo mám jít do toho nortona ? Stačilo by mi to doufám tak na týden.

Odpovědi na otázku

Acronis je myslím placený

V tom případě Acronis true image WD Edition a nebo Seagate DiskWizard. Oboje je přejmenovaný acronis a pokud máš disk od WD nebo Seagate tak je můžeš použít. Případně rovnou stáhni ten acronis z linku výše.

To sice je, ale tohle je normalni "ostre"...

Je placený, ale máš 30dní plnou verzi na zkoušení.

Já bych šel cestou nějaké live distribuce linuxu (třeba Lubuntu - je svižné).a tam použil ddrescue http://wiki.ubuntu.cz/ddrescueVýsledný soubor je možné připojit i ve Windows http://www.hackingarticles.in/3-ways-mount-raw-image-wi...

radši bych něco víc blbuvdorného (abych tu image neudělal obráceně), přecijenom taď už se nasmím splést.

a) pokud nejde W spustit, je na bitovou kopii pozdě ...b) 400 GB na DVD ???c) zkopíruj data na externí disk (přes Live boot médium), pak už se zabývej jen obnovou systému (ev. přeinstalací).

Clonezilla.

dík za tip, to je to co hledám, jen doufám, že se tam nějak dá poznat který disk je který (podle velikosti , ...)

Dá se to v linuxu poznat velmi snadno. Kolega to používá na wokna, takže asi nebude problém. I s tím u zákazníků klonuje víc disků naráz. Ani si nestěžuje na strohé textové rozhraní.

Možná bude dobrý i návod:http://radja.cz/161/zaloha-disku-nebo-dis...

Nebo Partimage, W2K má starší verzi NTFS, takže problém nepředpokládám, umí rozdělit soubory, umí kompresi. Je součástí: http://www.system-rescue-cd.org/ a většiny distribucí jako balíček.

Nesdělil jsi hw sestavu."nejde W2000 spustit"=> předpokládám vadný HDD => nelze nebootovat ani do nouzového režimu.Co s tím?Standarní postup po havárii HDD (pravděpodobně po bouřce?)1) Připojení PC do UPS.2) Instalace SSD do prvního portu diskového řadiče.3) Odpojení datových HDD.4) Booot z originálního ověřeného média.5) Instalace OS do SSD.6) Zapojení datových HDD.7) Obnova dokumentů ze zálohy.

chyba HW to doufám nebude, předpokládám, že to byl můj chlapeček, který vypnul w2000 na tvrdo. PC bylo jako skladiště a úplně mi stačila konfigurace W2000, 386MB ram, 1GHz Pentium a 500GB HDD.

Zadarmo, se nejčastěji doporučuje, AOMEI Backupper a Macrium Reflect.

Skus EaseUS Todo Backup, vo verzii 10.0 a je free - pouzivam ho dost dlho a fakt dobry, i ked len e jazyku EN

Paragon, EaseUS, dokazu tieto softvery aj vytvorit bootovacie medium, z ktoreho mozes nabootovat, ako v pripade Acronis?

EaseUS Todo Backup to umí dokonce jak přes Linux, tak přes WinPE a umí udělat i dual-boot s tím WinPE.

Bitová kopie nefunkčního systému. Tak to tu ještě nebylo. To bude na první misto v hitparádě!

Asi si nikdy nezachranoval data z HDD a vobec nechapes o com sa tu pise.

Neviem o tom, ze by sa tu konala, nejaka "hitparáda", ale jmatus, je v poradi.

Dost nešťastně si položil dotaz. To že nenabíhají W2000 ještě neznamená, že je disk v háji. Nevíme, zda ti jede komp, popřípadě nějaká hláška nebo jestli ten disk je vidět v BIOSu. Až podle toho bych začal postupovat dál. Pokud je disk vidět, oprava systému z instalačního média by stála za hřích. Ale i tak si pořiď jiný disk, zainstaluj tu "W2000 potvoru" a ten původní disk pak na zkoušku připoj jen jako druhý a uvidíš. Třeba ti bude stačit z nově nainstalovaného systému překopírovat NTDLR do starého a pak ti může naběhnout, aniž bys hnul brvou. Prozatím je to ale spekulace...