» Poradna » Ostatní

Cashback - zdaneni

koupili jsme procesor + zakladni desku u kterych je moznost cashbacku (cca 2 tisice kc). kdyz nam poslou na ucet penize, uvadi se to nejak v danovem priznani?diky za rady :)

Odpovědi na otázku

Jak přiznání? Na takovou operaci potřebuješ EET, pokud jsi si to předtím nezařídil, tak na tebe brzy zaklekne finanční správa a obstaví ti majetek...Cashback není nic jiného než sleva a ta může být finančáku buřt. Stejně tak jim nebudeš dělat přiznání, že jsi v marketu v krvavé bitvě s důchodci vybojoval o 20% zlevněné máslo na krásných 55,-, tedy že jsi vlastně vydělal 13,75,-...

to jsem presne potreboval - specifikaci, ze jde o slevu,diky za radu

No, neni to uplne presne - fakturu mas vystavenou na castku bez cashbacku (bez slevy), takze mas v nakladech o tom cashback vic nez bys mel mit, takze ano cashback bys mel mit evidovany jako prijem, resp. o jeho vysi ponizit fakturu.A pokud jsi platce DPH, tak si uplne stejne nemuzes narokovat DPH z cele faktury, ale z castky snizene o cashback/slevu.Mozna to pisu trosku slozite, ale je to logicke.

Mozna to byde lepsi na prikladu - faktura je na 12100 vc. DPH, cashback je 2420 vc. DPH.Do nakladu by sis mel dat 9680 vc. DPH a pokud si platce DPH, tak si narokovat 1680 Kc.Pokud by sis dal do nakladu 12100 vc. DPH a pripadne si narokoval na DPH 2100 Kc, tak je to spatne.

takze pokud nejsem platce dph a pri danich jdu na pausal (naklady se nepocitaji), tak to nemusim resit vubec?diky moc

To se uvidí po volbách.

V podstatě se ti o ten cashback pouze snížily výdaje, není to příjem. Takže pokud jedeš náklady jako procentuální paušál z příjmů a výdaje neeviduješ, tak to vůbec nemusíš řešit.

No to je pak v pohode... v tomhle pohledu je cashback jen sleva a neni to prijem.

moc diky za rady