» Poradna » Windows (a jiné OS)

Black Screen of Death?

Zdravím. Včera jsem hrál hru, najednou se zasekla, tak jsem restartoval notebook. Když naběhl, sekal se a Microsoft Security Essentials bylo vypnuté z nejakého důvodu. Řekl jsem si, že se něco špatně načetlo, tak jsem zvolil další restart po kterém jsem to již nezapl.Když dám běžný způsob zapnutí, je tam dlouho Počkejte prosím... poté Vítejte... a po tom tam naběhlo Vzdálené povolání se nezdařilo (nevím už přesně) a pak okénko k přihlášení a tam mi napsalo že není přístup k RPC serveru.Zkoušel jsem obnovit notebook skrze Advanced Boot Options, ale nezdařilo se nic z toho, bohužel nemám zálohu, jsem idiot a na to se doplácí. V bezpečném módu je to velice podobné, nedostanu se prostě a jednoduše na plochu.Předpokládám že to je nějaký malware, i když netuším jak by se tam dostal.Mohu něco dělat?(Černá obrazovka sama o sobě se moc neukazuje, jsem zmaten úplně)Windows 7 Professional

Odpovědi na otázku

No můžeš celý disk naformátovat a udělat si čistou instalaci. Data se můžeš pokusit dostat z noťasu třeba pomocí live distribuce linuxu.

To když se to začalo takhle náhle sypat, to vypadá na odcházející disk.

Já bych předpokládal umírající disk. Vzhledem k tomu, že záloha není, tak se odvíjejí dva scénáře - máte tam důležitá data, tak to dáte do ruky někomu, kdo tomu rozumí, a pravděpodobně to zrovna zadarmo nebude. Druhá možnost je nabootovat přes USB nějaké live distro Linuxu, přes něj otevřít disk a zkopírovat vše co se dá na jiné médium.

Asi se potvrdilo co píšete, zkouším spustit Safe Mode a napsalo to "WerFault.exe - chyba aplikace".... se odkazovala na paměť....... požadovaná data nebyla umístěna do paměti kvůli vstupně výstupní chybě na 0xc0000185

Mimochodem všem vám děkuji, jsem jeste úplný neznalek všeho.Edit. Proklikal jsem se na plochu v Safe Modu, system se obnovil do včerejšího rána

Jestli máš nezálohovaná data, tak na nic nečekej a zálohuj. Tohle je úplně jasné. Systémové soubory jsou nečitelné, a tak to vyhazuje nesmyslné chyby.

Je to nejpravděpodobnější scénář, i když bych nechtěl zásah nějaké potvory předem vylučovat. Nicméně porucha disku je běžná věc, pokud hry necrackujete a neleze na podezřelé stránky, neměla by být nákaza tak extrémního typu pravděpodobná. Pokud se vám podařilo vrátit přes bod obnovení, tak hlavně první věc je stáhnout a zálohovat důležité soubory. Pokud se sype povrch disku, bude degradace a poškozování dat pravděpodobně postupovat. Až zazálohujete, tak protáhněte disk informační utilitou, např. CrystalDiskInfo, případně kompletním testem povrchu aplikací HD Tune. Pravděpodobně narazíte na vadné sektory.Pokud bude disk OK, zkuste PC důkladně proskenovat na nějaké brebery.

Píšou mi, že zálohování v nouzovém režimu není podporováno. Vezmu si asi USB a přetáhnu si to nejdůležitější

Na zálohovací službu se vykašli prostě soubory normálně zkopíruj a hotovo.

Na zálohu přes app se vykašlete, prostě důležitá data zkopírujte růčo na jiný disk.

Měl bych zálohu pro mě nejdůležitějších souborů, programy žádný malware nenašly.Co dál?

Zkus ten HD Tune a kontrolu vadných sektorů.

Už jsem to uváděl v předchozím příspěvku:"Až zazálohujete, tak protáhněte disk informační utilitou, např. CrystalDiskInfo, případně kompletním testem povrchu aplikací HD Tune. Pravděpodobně narazíte na vadné sektory."

Žádné takové programy nemám, a stáhnout si je nemohu,nemám přístup k síti

To ale bohužel je Váš problém. Musíte si se stáhnout někde jinde a přenést třeba přes flešku, to tu za Vás nikdo neudělá.

Toho jsem si plně vědom.Každopádně velké díky Vám všem, mám alespoň přehled a vím co se děje. Moc jste mi pomohli.

Hlavně na disk nespoléhat a otestovat ho. A stále platí zálohovat, zálohovat. zálohovat. Pak Vás nějaký výpadek disku nemůže rozhodit.

Beru na vědomí kapitáne.Dostal jsem se normálně do notebooku, běžným způsobem, stáhl jsem si to HD Tune, a vskutku mám poškozené sektory, pokud tomu rozumím správně tak celkově 3.05,C4,C5

OK, každopádně ten disk odchází. Nejlépe koupit nový a vyměnit, tenhle sice může třeba ještě nějakou dobu relativně jakž-takž fungovat, ale můžou Vám mizet náhodně data, sypat se Windows atp. Nestojí to za to, dál se s tím trápit.

Dobrá rozumím.Notebook jsem nechal zapnutý 5 hodin, byl jsem pryč. (Nechal jsem programy apod)A těch sektorů je o dost víc. Celkově 8, z toho 3 červené. Každopádně děkuji za pomoc,a alespoň mám další vhodné zkušenosti

Osobně bych si tipl na odcházející grafický čip. Jiní zde uvádějí s jistotou, že jde o disk. Obojí lze jednoduše zkontrolovat..

Odkdy odcházející GPU má vliv na konzistenci načtení dat?