» Poradna » Notebooky

Acer Predator Helios 300 - BIOS

Dobrý den, minulý týden jsem zakoupil herní noteobok značky Acer PRedator Helios 300, po nastavení jsem si vlezl do biosu, kde byly zpřístupněny veškeré položky, i taktování cpu atd, pouze jsem se podíval a bios bez uložení zavřel. Teď jsem potřebooval něco změnit, ale v BIOSU již tyto položky nemám, předpokládám že by měly být v ADVANCED menu. Dají se tyto položky opět nějak zpřístupnit ? Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Taktovat procesor na Heliosu 300 vážně nemůžeš

Ok, nevim co tam vše bylo zpřístupněny, každopádně ted mi to nejde. V BIOS advanced mám jen dvě možnosti, ale poprvé když jsem BIOS spustil tak tam toho bylo hafo a ted prd. Nějaká rada???

1. Každý bios se dá resetovat do defaultu (vyndat cmos baterku).2. Některé biosy zpřístupní pokročilou nabídku až po zadání hesla.(pokud je bios bez hesla, nabídka není přístupná >> nastav si v biosu heslo).

Vyndani baterie dělat nebudu, jelikož notebook mám týden. Heslo jsem zadal a zpřístupnila se nabídka co byla dříve šedá, ale bohužel pořád v advanced nemám co tam prvně bylo :( Zkoušel jsem i fn+tab v BIOSu co jsem našel u starších notebooku, ale bohužel také bez výsledku

Buď ten bios resetuješ - nebo se smíříš se současným stavem - prostě si zvykneš...

Anebo jsi tam jen něco špatně pochopil a BIOS je pořád stejný.Není důvod, aby ti samovolně mizely nabídky

No bohužel ne :D prostě při prvním spuštění BIOSU to tam bylo a ted nic, nneí to životně důležitý, ale když to tam bylo ....

Jeste jsem nikdy nevidel pripad, ze by to tam bylo a samo zmizelo.Takto to nefunguje.Bud si musel neco zmenit nebo nahrat jinou verzi BIOSu.

Změny jsem nedělal zatím žádné, ano, BIOS jsem upgradoval na nejvyšší dostupnou verzi, ale ta nabídka tam nebyla před upgradem. No hold se s tím smířím, že to tam není