350W vs 1060

Zdravim, utáhne můj Seasonic 350W gk 1060 6gb? CPU I54460 a 8gb ram. Momentálně mám 750ti. Díky.

Odpovědi na otázku

Ano. Ale dlouhodobější zátěž bude mít výrazný vliv na jeho životnost. Pokud to má být dočasná záležitost do koupě silnějšího zdroje, tak budiž.

i5 4460 - 84WGTX1060 - 120Wdeska, disky 20-30Wkvalitní 350W zdroj by to měl zvládnout pokud má nějakou lepší účinnost (min. 80%). Otázka je jak je kvalitní a v jakém je stavu.

Přesná verze toho Seasonicu?

SS-350ET 😊

Ano zvládne, minimálně s rezervou dalších 120 W.

Tzn že nebudu muset kupovat zdroj ani do budoucna?

To znamená, že ho nepotřebuješ teď. Do budoucna nikdo nevidí. Až ti chcípne nebo koupíš žravější PC, tak se novému asi jen těžko vyhneš.Dokud bude ale funkční, tak ho pro popsanou sestavu řešit nemusíš.

Super, tak teď to nechám a při upgradu ramek upgradnu i zdroj. Díky 😊

Pokud budeš přidávat RAM, tak na to taky stačí, zbytečně utracených dalších 1 500 Kč až 2 000 Kč.

Lidi mají prostě pocit, že jak v PC není alespoň 500W zdroj, že je něco špatně. A jejím úplně jedno, když tam vrazí 500W za 800,- který bude reálně o dost horší, než tento SS-350ET.

Takže to vydrží v pohodě? Nerad bych abych to někdy nějak celý spálil 😂

Už jsi viděl RAM, která žere 100 W? To by bylo snad i fyzikálně nemožné bez toho, aniž by se neugriloval slot.Pokud nebudeš přikupovat 4x HDD, GTX 1080/Vega 64, Core i7-4970k, tak může stávající zdroj dožít do konce morální životnosti. Teda snad jen za předpokladu, že se nezadře větrák nebo zdroji neucpeš všechny větrací otvory.

Zvládne. Jediné, s čím budeš mít problém, budou chybějící napájecí konektory pro grafiku. A jelikož už ke grafikám většinou nedávají zdarma redukce, budeš si je muset přikoupit. Ale je to otázka pár korun.