x

Nvidia se stává hegemonem. Její superpočítače najdete v Audi, Tesle a nově Volkswagenu a Uberu

9.  1.  2018 | Jakub Čížek | 10

V Las Vegas pomalu začíná každoroční CES a firmy už v jeho předvečer představují některé novinky. Tradičně se to týká třeba automobilového průmyslu. Zatímco loni zde oznamoval partnerství s kde kým třeba Google, letos je to Nvidia.

Nvidia loni představila novou platformu pro autonomní řízení Pegasus vyzbrojenou A.I. procesorem Xavier a ve své spanilé jízdě pokračuje i letos. Xavier je už hotový, míří k prvním partnerům a šéf Nvidie Jensen Huang se pochlubil, kolik už jich má.

Nvidia představila Pegasus: Mozek pro váš příští autonomní vůz s výkonem 320 bilionů operací za sekundu Nvidia představila Pegasus: Mozek pro váš příští autonomní vůz s výkonem 320 bilionů operací za sekundu

Loni to byla stovka startupů, nyní to je už více než 300 partnerů, přičemž je mezi nimi nově i jeden z největších automobilových koncernů na světě: Volkswagen! Nvvidia bez nadsázky vypálila konkurenci rybník – zejména pak Intelu, který spolupracuje s Googlem – a během několika málo let se stala prakticky lídrem na scéně. Již nějaký čas spolupracuje také s Audi, Mercedesem a Teslou Elona Muska (pod kapotou autonomních tesel je také počítač od Nvidie).

Vedle Volkswagenu nově Nvidia spolupracuje také s Uberem, který loni uzavřel kontrakt s Volvem. Švédská automobilka by mu měla v průběhu následujících let dodat 24 tisíc SUV, přičemž pod kapotou by mohl být právě Pegasus. Flotila vozů poslouží pro testování robotické taxislužby zítřka, na kterou ale zatím není prakticky nikde připravená legislativa.

Jak se Nvidia mění z prostého výrobce grafik v klíčového hráče na poli A.I. pro automobily:

Další článek »

Diskuze
10 příspěvků
Témata článku: Google, CES 2018, Technologie, Byznys, Intel, Nvidia, Volkswagen, Automobily, Uber, Audi, Volvo, Jensen Huang, Hegemon, Spanilá jízda, Klíčový hráč, Tesla, Následující rok, Sport Utility Vehicle, Autonomní řízení, Superpočítače, Automobilový průmysl, Každoroční CES, Las Vegas, CES, Kapota
Sdílet článek
Další mobilní weby