x

Nový tabletopočítač od Microsoftu na uniklých obrázcích: Nic zásadního nečekejte

Přidat příspěvek Zpět na článek

Honza Skýpala, 19. 5. 2017, 11:32

USB-C by byl pěkný touch pro budoucí využití, i když dnes ještě velké využití nemá (zatím ho používají hlavně mobily a přiložený nabíjecí kabel má na druhé straně tradičně USB-A). Jo, na nové verzi Surface Pro být měl.

Co bych ale mnohem více u Surface Pro uvítal — již v současnosti napájecí adaptér obsahuje ještě jeden další USB port, který lze použít pro dobíjení (např. mobilu). Bohužel, jen pro dobíjení, pro nic jiného. Velmi by se líbilo, kdyby tento port fungoval také jako druhý USB port pro samotný Surface, pokud je napájecí kabel připojený. Bohužel to nejde. Škoda, nemělo by to být tak těžké, Surface Dock se připojuje stejným konektorem a obsahuje několik dalších USB portů.

Odpovědět

japkoslav, 19. 5. 2017, 11:39

USB-C není imho už ani tak pro budoucí použití, jakož to už spíš požadavek každého pracovního zařízení, kde je i jen náznak, že jeho dockování je chtěná funkčnost. + Žádné omezené USB-C, ale data, napájení a video, vše v jednom portu.

Odpovědět

dolph1888, 19. 5. 2017, 11:42

Do školy proč ne, kdybych uměl závidět asi bych dnešním dětem záviděl jejich možnosti, ohledně mobility. Dnes si přeji, aby se ve výhodných cenových relacích (přece jen jsou zde i jiné životní náklady než jen elektronika), posouval i vývoj na desktopech. Někomu možná současný stav stačí (smířil se) mně ne. Vždy jsem chtěl víc a především za rozumnou cenu svižnost i v náročných aplikacích. Což se pokazilo z odchodem AMD, kdy Intel převzal kontrolu, jak říkám, snad mu AMD zase začne zatápět. > Jinak se Intel může třeba vzteknout, ale nikdy na stole v pracovně nebudu místo desktopu používat NB nebo all-in-one. Jo budu, až jejich výkon s ním, bude skutečně ne papírově srovnatelný, pak ano.

Odpovědět

Pety, 19. 5. 2017, 12:07

I kdyby byl výkon NTB a desktopu srovnatelný, tak pořád pohoří na ergonomii. Jediná rozumná možnost je dock a k tomu externí monitor / monitory, klávesnice a myš. No a pak je to vlastně jen placaté PC...

Odpovědět

jjfb, 19. 5. 2017, 15:04

Které si ovšem mohu s sebou vzít na zahradu. PC ne :-D

Odpovědět

dolph1888, 19. 5. 2017, 17:57

Tvou reakci nechápu, ANO a přesně tak jsem to měl na škole, vlastně dodnes. Přece ti nikdo nebrání mít doma výkonnější a periferiemi lépe vybavené stolní PC, desktop a s sebou si na zahradu (také sedám v altánku) brát NB. Který nemusí disponovat takovým výkonem, nevyžaduje síť atd., problém je, když někdo začne jiným namlouvat, že NB zastane vše - lžou.

Odpovědět

dolph1888, 19. 5. 2017, 17:54

Jistě byla by zde nutnost potřebných periferií. Psal jsem v daném tónu proto, že dnes jsou prodejci schopni lidem namluvit, že NB či tablet vše nahradí, já tento názor nesdílím. Od jistých požadavků, tomu tak není a všichni nepracují pouze v Office, či sledují video.

Odpovědět

dustojnikhummer, 19. 5. 2017, 12:37

Me se osobně design Surface Pro 4 velmi líbí. Ale Thunderbolt 3 na USB C by vůbec nebyl na škodu.

Odpovědět

veelutcheck, 19. 5. 2017, 12:59

To auto nebude řízené androidem. Jenom funkce typu rádio, navigace, klimatizace apod.

Odpovědět

veelutcheck, 19. 5. 2017, 13:00

špatný článek, sorry :D

Odpovědět

Čeněk Procházka, 19. 5. 2017, 13:54

A kdo zrovna od Microsoftu čeká něco zásadního?

Vždyť za posledních 20 let nic zásadního nesvedli.:-D

Odpovědět

dustojnikhummer, 19. 5. 2017, 19:16

Ano,kromě toho že přišli na trh s novou kategorií notebooků a tabletů? To spíš Apple za posledních 10 let nic nevynalezl.

Odpovědět

Raindrop22, 20. 5. 2017, 10:33

Áno, ty jejich mutanti co si hrají na vše a nic pořádně neumí a 32 GB MMC paměti, ano hnus.

Odpovědět

Raindrop22, 20. 5. 2017, 10:35

Co máte všichni s tím USB-C ? Je to polotovar, kdyby mohli tak všechny porty nacpou do jediného USB-C portu, a co až se rozbije? Je to nesmysl. Dnešní notebook si člověk musí vybírat podle portů aby věděl ,že do nich zapojí alespoň sluchátka, flashku a nabíječku.

Odpovědět

japkoslav, 21. 5. 2017, 11:04

Je to dockovací konektor, co je na tom k nepochopení? To jste nikdy neměl pracovní notebook s dockovací stanicí? Zacvakl notes do jednoho portu přes který se napájí, replikují porty apod? Výhoda USB-C je, že klasické docky nejsou téměř nikdy mezi řadami notebooků, a už vůbec ne mezi výrobci, kompatibilní, s USB-C tyhle ptákoviny odpadají. Vím většina lidí notebooky na práci nepoužívají, ale je to vážně tak těžké si tuhle situaci představit? Notebook a tablet může mít portů rozličné množství a příchuti, ale pokud má jít o pracovní nástroj, je imho alespoň jeden, plně funkční USB-C povinnost.

Odpovědět

dustojnikhummer, 21. 5. 2017, 23:09

Ano. Pracovní notebooky. Ale to je tak všechno. Ale má pravdu. Jeden port. A když se rozbije? Já ti nevím,ale já nemám dokovací stanici pro každou lokaci kam chodím.

Odpovědět

japkoslav, 22. 5. 2017, 07:46

A když se rozbije displej? Není na notebooku taky jen jeden? Co klávesnice? Touchpad? Když se rozbije .... rozbít se může naprosto všechno. A teď opačná situace - notebook má vlastní port pro napájení a další port je USB-C ... a co když se napájecí konektor rozbije?

Jinak je docela rozdíl dokyna od HP/Lenovo/Dell a USB-C dokyna, většina USB-C docků je velikosti USB hubu.

Odpovědět

Další mobilní weby