Nový chytrý reproduktor Googlu se ukázal jako malý šmírák: nahrával okolní zvuky bez vyzvání

12.  10.  2017 | Vladislav Kluska | 7

Google minulý týden na tiskové konferenci představil nový chytrý reproduktor – Google Home Mini. Ten, podobně jako dřívější model, dokáže reagovat po pronesení fráze „Ok Google" či doteku. Jak se ale ukázalo, rané kusy distribuované na konferenci poslouchaly, i když neměly a odesílaly tisíce nahrávek okolních na servery Googlu.

Google představil notebook, sluchátka, telefony a další hračky, které si nekoupíte Google představil notebook, sluchátka, telefony a další hračky, které si nekoupíte

Problém zde nastal právě s možností vyvolání asistenta stisknutím vrchní části reproduktoru. Ten se totiž choval, jako by byl neustále aktivován. Nahrával tak veškeré okolní zvuky, přičemž se jednalo o několik tisíc nahrávek, které zařízení odeslalo a uložilo na servery. Jedinou indikací nahrávání navíc byly pouze blikající diody, nedošlo k žádnému zvukovému upozornění, osoby v okolí si tak většinou vůbec nevšimly, že se něco děje.

Google již společně s omluvou vydal softwarovou aktualizaci, která aktivování dotykem zcela vypne a ze svých serverů vymazal všechny záznamy, které byly provedeny skrze dotek. Přesto incident vyvolává znepokojení ohledně soukromí uživatelů – kdo zaručí, že zařízení opravdu neposlouchají a neodesílají data někam dál?

Google Home Mini na produktovém videu:

Zdroj: Android Police

Další článek »

Diskuze
7 příspěvků
Témata článku: Google, Bezpečnost, Umělá inteligence, Android, Google Home, Chytrá domácnost, Zvuk, Google Now, Soukromí, Dotek, Okolní zvuk, Softwarová aktualizace, Blikající dioda, Minulý týden, Šmírák, Fráze, Server, Vyvolání, Tisková konference, Reproduktor, Home Mini, Nový, Zvukové upozornění, Vyzvání, Home
Sdílet článek
Další mobilní weby