x

Notebook za 200 tisíc: Asus u nás začal prodávat své monstrum s vodním chlazením

5.  4.  2017 | Stanislav Janů | 6

Asus dnes do českých e-shopů vypustil ROG GX800 – notebook, který aspiruje na označení nejvýkonnějšího herního notebooku. Ostatně cena hovoří za vše – bez deseti korun za něj zaplatíte 200 tisíc korun. Je to přitom již druhá generace s takto šíleným konceptem, nyní s aktuálními komponentami v podobě dvou grafik od Nvidie z řady Pascal a procesoru Kaby Lake.

Máte o čem snít: Razer vylepšil svůj herní notebook Blade Pro Máte o čem snít: Razer vylepšil svůj herní notebook Blade Pro

V masivní konstrukci najdeme procesor Intel Core i7-720HK, 64 GB operační paměti, a dokonce trojici SSD s kapacitou 512 GB. O grafický výkon se postará dvojice grafik GTX 1080 ve SLI, které budou obhospodařovat displej s rozlišením 4K na úhlopříčce 18,4 palců.

Asus dodává k notebooku také speciální chladicí box, který se postará o snížení teplot a umožní přetaktování procesoru na vyšší frekvence – maximem je 4,2 GHz. Pro ideální odvod tepla využil výrobce systém vodního chlazení.

Notebook Acer TravelMate X349: atraktivní nuda Notebook Acer TravelMate X349: atraktivní nuda

Náročné komponenty si taktéž vyžádaly neobvyklé napájení – k notebooku je tak pro dosažení maximálního výkonu třeba připojit dva adaptéry s celkovým výkonem 660 W. Asus k notebooku rovněž dodá speciální kufr, v němž bude možné bezpečně přenášet nejen samotný notebook, ale také chladicí box.

Další článek »

Diskuze
6 příspěvků
Témata článku: Notebooky, Nvidia, Intel, Asus, GTX 1080, Asus Rog, Nejvýkonnější SSD, Acer chlazení, Nejvýkonnější dvojice, Dosažení
Sdílet článek
Další mobilní weby