x

11 nejlepších programů na úpravu fotek. Placené i zdarma

16.  6.  2017 | Stanislav Janů | 74

  • Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows
  • Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání
  • Překvapivě použitelné jsou i programy pro úpravu fotek dostupné zdarma

Zoner Photo Studio X

Ve výběru editorů pro úpravu fotografií nesmí chybět nejznámější český zástupce. Zoner Photo Studio lze dobře používat pro organizaci fotografií, jejich editaci i následné zpracování. Nově přímo z programu můžete objednat třeba fotoknihu.

zoner1.png
Zoner Photo Studio se aktuálně nabízí v nové verzi X. Má nové funkce včetně práce s vrstvami a nově se platí paušálem

K tradičním úpravám, které známe z běžných editorů, přibyla v poslední vydání také práce s vrstvami, jejíž absence byla největší slabinou předchozích verzí. Nově tak lze mnohem jednodušeji pracovat s jednotlivými objekty. Samozřejmostí je změna pořadí vrstev, několik typů prolnutí či jejich slučování.

zoner2.pngzoner3.png

Na fotky lze aplikovat nedesktruktivní úpravy, ke kterým se lze později vracet a různě je modifikovat. Ukládají se do zvláštního souboru. Pokud pracujete raději přímo s originálem, ta je k dispozici klasický editor. Program je však chytrý a při změně vám stejně udělá zálohu originálu (lze vypnout).

Zoner Photo Studio X: Umí vrstvy, vyrobí fotoknihu a získáte jej za roční paušál Zoner Photo Studio X: Umí vrstvy, vyrobí fotoknihu a získáte jej za roční paušál

Méně příjemnou změnou je v případě poslední verze přechod na systém předplatného namísto tradičních krabicových verzí s možností zvýhodněného upgradu každý rok. Tvůrci za odměnu slibují průběžné přidávání nových funkcí.

Článek původně vyšel minulý rok. Aktualizovali jsme jej na základě nově vydaných verzí programů.

Další článek »

Diskuze
74 příspěvků
Témata článku: Software, Nejlepší programy, Fotky, Tipy, Fotografování, Adobe Photoshop, Grafický editor, Zoner Photo Studio, Affinity photo, Jednorázová platba, Gimp, HTML Editor, Tradiční nástroj, Základní efekt, Běžný editor, Primární účel, Český zástupce, Fotografický editor, Acdsee, Touch bar, Cyberlink, Maska, Windows 7 Ultimate, Široká komunita, Retuš
Sdílet článek
Další mobilní weby