11 nejlepších programů na úpravu fotek. Placené i zdarma

16.  6.  2017 | Stanislav Janů | 72

  • Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows
  • Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání
  • Překvapivě použitelné jsou i programy pro úpravu fotek dostupné zdarma

Zoner Photo Studio X

Ve výběru editorů pro úpravu fotografií nesmí chybět nejznámější český zástupce. Zoner Photo Studio lze dobře používat pro organizaci fotografií, jejich editaci i následné zpracování. Nově přímo z programu můžete objednat třeba fotoknihu.

zoner1.png
Zoner Photo Studio se aktuálně nabízí v nové verzi X. Má nové funkce včetně práce s vrstvami a nově se platí paušálem

K tradičním úpravám, které známe z běžných editorů, přibyla v poslední vydání také práce s vrstvami, jejíž absence byla největší slabinou předchozích verzí. Nově tak lze mnohem jednodušeji pracovat s jednotlivými objekty. Samozřejmostí je změna pořadí vrstev, několik typů prolnutí či jejich slučování.

zoner2.pngzoner3.png

Na fotky lze aplikovat nedesktruktivní úpravy, ke kterým se lze později vracet a různě je modifikovat. Ukládají se do zvláštního souboru. Pokud pracujete raději přímo s originálem, ta je k dispozici klasický editor. Program je však chytrý a při změně vám stejně udělá zálohu originálu (lze vypnout).

Zoner Photo Studio X: Umí vrstvy, vyrobí fotoknihu a získáte jej za roční paušál Zoner Photo Studio X: Umí vrstvy, vyrobí fotoknihu a získáte jej za roční paušál

Méně příjemnou změnou je v případě poslední verze přechod na systém předplatného namísto tradičních krabicových verzí s možností zvýhodněného upgradu každý rok. Tvůrci za odměnu slibují průběžné přidávání nových funkcí.

Článek původně vyšel minulý rok. Aktualizovali jsme jej na základě nově vydaných verzí programů.

Další článek »

Diskuze
72 příspěvků
Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, Fotky, Fotografování, Adobe Photoshop, Grafický editor, Zoner Photo Studio, Adobe Premiere Elements, Běžná práce, Cyberlink, Základní funkce, Štětec, Základní možnost, Touch bar, Pokročilý editor, Windows 7 Ultimate, Vyvolání, Expozice, Retuš, Google Chrom, Základní filtr, Photoshop, Serif, RGB
Sdílet článek
Další mobilní weby