Mozilla: Náš nový Firefox 54 je nejlepší ze všech. Spotřebuje méně RAM než Chrome

15.  6.  2017 | Jakub Čížek | 35

Mozilla představila nový Firefox 54, jehož hlavní specialitou má být vedle dalších novinek především nová technologie E10s (Electrolysis), o které se mluví už několik posledních let. Hlavní přínosem je rozdělení běhu prohlížeče do více procesů. Pokud například jedna stránka více vytěžuje procesor, stále zbývají prostředky pro ty ostatní.

Firefox slábne a hledá lék. Do roka se dramaticky promění Firefox slábne a hledá lék. Do roka se dramaticky promění

Na této architektuře je už roky postavený zejména Chrome, ale třeba i nový Edge, Mozilla však slibuje, že v jejím případě ji modernizace dostane opět na vrchol. Nejde totiž jen o mnohem vyšší stabilitu a plynulost prohlížeče, ale i o další benefit – třeba lepší nakládání s pamětí.

383804369
Nejnovější Firefox se chlubí dietou. Spotřebuje prý méně RAM než konkurence.

Nový Firefox by měl být podle Mozilly mnohem úspornější než Chrome, který je některými uživateli často kritizovaný právě pro své vysoké nároky na spotřebu RAM. Technologie Electrolysis je v každém případě pouze začátek hluboké modernizace celého Firefoxu.


Rozhoduje u webového prohlížeče rychlost, spotřeba nebo funkce? Podívejte se na naši diskuzi.

Další článek »

Diskuze
35 příspěvků
Témata článku: Software, Web, Prohlížeče, Chrome, Edge, Firefox, Mozilla, Spotřeba, BETT, Electrolysis, Vysoké nároky, Poslední rok, Hlavní specialita, Modernizace, Nová technologie, RAM, Nový Edge, Vysoká stabilita, Nový, Chrom, Webový prohlížeč, Nový Firefox, Prohlížeč, Faster, Hlavní přínos
Sdílet článek
Další mobilní weby