x

Mor se šíří, nový Android bude nativně podporovat vykousnuté displeje

13.  2.  2018 | Vladislav Kluska | 33

Tento rok se dočkáme nové verze Androidu s pořadovým číslem 9 a písmenným označením P. Oficiální seznam novinek se dozvíme zřejmě na každoroční konferenci Google I/O, již nyní ale pronikají informace, na co nového se můžeme těšit. Jednou z hlavních novinek, krom pozměněného designu, bude i oficiální podpora vykrojených displejů, který můžete znát například z iPhonu X.

Rostoucí počet majitelů iPhonu X má problém s přijímáním hovorů Rostoucí počet majitelů iPhonu X má problém s přijímáním hovorů

Google tak reaguje na výrobce, kteří chystají přidání těchto výběžků, obsahujících různé senzory a kamery, do displeje u svých modelů. Doposud jediný masověji prodávaný telefon s Androidem a podobným zářezem je Essential Phone, s tímto neduhem ale počítá u svých nových telefonů třeba i Huawei, kterému unikly první snímky nového modelu P20 Lite. Díky oficiální podpoře tak nebude nutné, aby výrobci sami upravovali systém tak, aby počítal s chybějící částí v notifikační liště.

Společně s novou verzí systému se dočkáme ještě většího provázání s Google Asistentem, který se dostává do čím dál více nejrůznějších produktů. Firma se chce také zaměřit na zlepšení vizuálního dojmu ze systému ve snaze zlákat uživatele z konkurenčního iOS. Zde je ale nutno podotknout, že většina majitelů telefonu s Androidem čistý systém pod nánosem nástaveb od výrobců nikdy neuvidí.

Telefon Essential měli kolegové z MobilManie v redakci:

Zdroj: Bloomberg

Další článek »

Diskuze
33 příspěvků
Témata článku: Google, Android, iPhone, Aktualizace, Huawei, Google I/O, Chybějící část, První snímek, Bloomberg, Nejrůznější produkt, Oficiální podpora, Nová verze, Písmenné označení, Vizuální dojem, Notifikační lišta, Výrobce, Čistý systém, Nový telefon, Hlavní novinka, Každoroční konference, Pořadové číslo, Mor, Telefon, Oficiální seznam, Pozměněný design
Sdílet článek
Další mobilní weby