x

Microsoft opět změřil prohlížeče. Jeho Edge rozcupoval konkurenci

13.  4.  2017 | Jakub Čížek | 22

Microsoft před pár dny vypustil do oběhu jarní aktualizaci Creators Update a spustil propagační vlnu, která má různé tváře. Po roce tak například redmondští inženýři opět změřili výdrž laptopu na baterii při surfování v různých webových prohlížečích. A stejně jako loni opět zvítězil Edge – Edge z jarního upgradu.

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Aby tentokrát nemohla konkurence nařknout Microsoft z manipulace, produktový tým zveřejnil dopředu detailní metodiku, takže samotný test může zopakovat každý zájemce včetně Opery, která byla v tehdejší kritice zdaleka nejhlasitější.

530873483
Podle Microsoft dokáže nejdéle přehrávat video jeho prohlížeč Edge

Vše se odehrálo na trojici laptopů Surface Book, které přehrávaly iHTML5 video z Vimea, dokud se baterie totálně nevybila. Na prvním Surfacu se video přehrávalo v Edgi, na druhém ve Firefoxu 52 a na třetím konečně v Chromu 57.

Podle Microsoftu vydržel nejdéle přehrávat právě laptop s Edgem a to celých 751 minut. Druhý Chrome skončil na 557 minutách a bronz náleží Firefoxu se 424 minutami.

Další článek »

Diskuze
22 příspěvků
Témata článku: Software, Microsoft, Testy, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Creators Update, Edge, Baterie, Opera, Surface Book, Prohlížeč, První Surface, Konkurence, Produktový tým, Vimeo, Surface, Jarní aktualizace, Redmondský inženýr, Laptop, Jarní upgradovat
Sdílet článek
Další mobilní weby