x

Microsoft konečně zveřejnil seznam všech dat, která Windows 10 shromažďuje

8.  4.  2017 | Markéta Mikešová | 57

Jedna z věcí, která lidi dlouho odrazovala a možná ještě odrazuje od Windows 10, je fakt, že systém o aktivitě uživatele shromažďuje a odesílá Microsoftu nemalé množství dat. Funkce lze sice omezit, ale i tak vzbuzují v některých uživatelích nedůvěru. Je to částečně proto, že Microsoft doteď pořádně neuvedl, která data a proč shromažďuje. Ale to se teď mění.

Windows 10 Creators Update už dostanou všichni, Microsoft oznámil oficiální datum Windows 10 Creators Update už dostanou všichni, Microsoft oznámil oficiální datum

Po dvou letech nejasných pokusů o vysvětlení Microsoft zveřejnil kompletní seznam všech dat, které Windows 10 shromažďuje a odesílá. A nejedná se jen o strohý výpis, každá položka je popsaná a vysvětlená.

„Zcela poprvé zveřejňujeme kompletní seznam diagnostických dat, která jsou na základní úrovni shromažďována,“ píše šéf Windows Terry Myerson na blogu společnosti. „Uvádíme také, jak se liší data shromažďovaná na základní a plné úrovni.“

Krok zřejmě souvisí s aktualizací Creators Update pro Windows 10, který Microsoft brzy oficiálně vypustí, a který nabízí rozšířenější nastavení shromažďovaných dat.

Výpis veškerých dat najdete na technickém blogu Microsoftu. Jsou rozdělena do osmi základních skupin a každá skupina obsahuje okolo jedenácti položek, takže rozhodně toho není málo.

Firma navíc slibuje více vysvětlit, jak se Windows 10 shoduje s evropskou směrnicí na ochranu dat. Samotná EU se domnívá, že Windows 10 na tom moc valně není a Creators Update nemění věci dostatečně. Francie dokonce zakázala Microsoftu, aby Windows 10 shromažďoval data o jejích obyvatelích.

Další článek »

Diskuze
57 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Creators Update, Evropská unie, Francie, Blog, Seznam, Evropská směrnice, Základní věc, Strohý výpis, Nemalé množství, File, Položka, Technický blog, Základní úroveň, Data, Journey, Image, Terry, Rozšířené nastavení, Myers, Výpis, Oficiální datum
Sdílet článek
Další mobilní weby