McAfee koupilo TunnelBear. Populární VPNko, které zvládne i vaše máma

9.  3.  2018 | Jakub Čížek | 10

Populární VPN s nepřehlédnutelným medvědem TunnelBear má nového majitele. Není jim nikdo jiný než McAfee, jehož bezpečnostní software byl svého času předinstalovaný snad na každém novém počítači, a tak si mnozí tropili žerty, že na ně vyskočí i z mrazáku.

Opera 50: Rychlejší VPN, podpora Chromecastu a lepší blokátor úplně všeho Opera 50: Rychlejší VPN, podpora Chromecastu a lepší blokátor úplně všeho

Pro kanadský startup se v každém případě akvizicí alespoň prozatím nic nemění. Nový majitel totiž v tiskové zprávě píše, že jej sice integruje do svého řešení Safe Connect, ale ponechá jej i jako samostatný produkt. TunnelBear se totiž těší velké popularitě především díky svému jednoduchému ovládání i rychlosti, takže jeho provoz zvládne i naprostý začátečník.

Program nabízí v bezplatném provozu 500 MB měsíčně, které můžete vyčerpat pro komunikaci skrze zahraniční server, přičemž služba vám dá na výběr z několika destinací v Evropě, USA i na dalších kontinentech. V tom se program podobá třeba integrovanému VPN klientu v Opeře. TunnelBear se liší v tom, že skrze své servery přemostí jakoukoliv komunikaci počítače – nejen tu v prohlížeči.

McAfee jej chce podle tiskové zprávy propagovat jako bezpečnostní šifrované řešení na otevřených Wi-Fi sítích třeba v kavárnách, kde hrozí největší riziko napadení a odposlechu. VPN vám totiž nepřidělí pouze cizí IP adresu, ale veškerá komunikace v tunelu mezi vámi a serverem služby je zároveň silně šifrovaná, takže ji nemohu odposlechnout, pokud budu zrovna s Kali Linuxem v laptopu sedět u sousedního stolu.

Další článek »

Diskuze
10 příspěvků
Témata článku: Byznys, Linux, Bezpečnost, USA, Evropa, VPN, Akvizice, Odposlech, Komunikace, McAfee, Bezpečnostní software, Naprostý začátečník, Jednoduché ovládání, TunnelBear, Cizí IP, Zahraniční server, Největší riziko, Velká popularita, Safe Connect, Samostatný produkt, Počítač, Bezplatný provoz, Otevřená wi-fi, Nový majitel, Máma
Sdílet článek
Další mobilní weby