x

Lighthouse: nová domácí kamerka od tvůrce Androida je chytrým pomocníkem

13.  5.  2017 | Daniel Pánek | 1
Lighthouse: nová domácí kamerka od tvůrce Androida je chytrým pomocníkem

O zabezpečení domácností pomocí chytrého kamerového systému se snaží nejedna firma, tvůrce operačního systému Android, Andy Rubin, však vyrukoval se zdaleka nejzajímavějším projektem - domácím interaktivním asistentem jménem Lighthouse.

Chytrý reproduktor Google Home už podle hlasu pozná jednotlivé členy domácnosti a přizpůsobuje tak odpovědi Chytrý reproduktor Google Home už podle hlasu pozná jednotlivé členy domácnosti a přizpůsobuje tak odpovědi

Na první pohled jde o obyčejnou domácí kamerku, která snímá vaši domácnost a dokáže upozornit na případné vniknutí, umí toho však mnohem více. Pomocí 3D senzorů a dalších udělátek vám pomůže kamerka hlídat bezpečí vašich blízkých pomocí některých zajímavých funkcí. Dokáže tak například rozpoznat jednotlivé členy vaší rodiny, hosty a případně zcela neznámé lidi.

single-camera.jpgsingle-camera-back-2.jpgsingle-camera-profile-2.jpg
Kamerka má stylový design a na poličce se tak bude vyjímat

Prostřednictvím aplikace můžete na svém chytrém telefonu naživo sledovat 1080p přenos z kamerky, aplikace ale dokáže rozpoznat a vyhledat také jednotlivé momenty v pořízených záběrech. Stačí se např. zeptat "co dělali děti s chůvou?" nebo "co dělal pes poté, co jsem odešel?", díky čemuž nebudete muset pokaždé manuálně procházet celý záznam, abyste zjistili něco konkrétního.

Lighthouse rozumí i gestům, takže děti doma mohou zamávat pro nastartování konverzace s vámi, případně vás může aplikace upozornit, že se kamarád právě vrátil domů po procházce s vaším psem. Vypadá to, že Lighthouse je opravdu inteligentním domácím pomocníkem, cena však za základní verzi s ročním předplatným služeb dosahuje hranice 10 tisíc korun, takže si musíte rozmyslet, zda vám to za to stojí. Zařízení si můžete každopádně předobjednat už nyní.

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Hardware, Technologie, Bezpečnost, Umělá inteligence, Android, Nejzajímavější projekt, Člen domácnosti, Kamera, První pohled, Domácnost, Chytrý telefon, Domácí asistent, Základní gesto, Zajímavá funkce, Roční předplatné, Jednotlivý člen, Stylový design, Aplikace, Domácí pomocník, Neznámý člověk, Neznámá aplikace, Chytrý pomocník, Celý záznam, Pomoc, Pes
Sdílet článek
Další mobilní weby